12 Ücretsiz Instagram Fotoğraf Düzenleme Programı Listesi

En iyi Instagram Fotoğraf Düzenleme Programı Listesi

Dünyanın en büyük fotoğraf ve video paylaşım platformu olan Instagram’ı herkes büyük bir bilgi birikimi ve özveri ile takip ediyor ve kullanıyor. Instagram’da fotoğraf paylaşırken fotoğrafları daha kaliteli hale getirmenizi sağlayacak bir Instagram fotoğraf düzenleme programı arıyor olabilirsiniz. Instagram fotoğraf düzenleme programı ile fotoğraflarınızın ışık, renk, gölge, keskinlik gibi birçok ayarını düzenleyebilirsiniz.

Ücretsiz Instagram Fotoğraf Düzenleme Programı Listesi

Sizler için hazırladığımız bu yazıda fotoğraflarınızı instagramda paylaşmadan önce kullanabileceğiniz en iyi ve ücretsiz instagram fotoğraf düzenleme programları listesinden faydalanabileceksiniz. Online ve offline olarak kullanabileceğiniz insta fotoğraf düzenleme programları ile fotoğraflarınızı istediğiniz şekilde düzenleyebilir, saklayabilir ya da farklı platformlarda paylaşabilirsiniz.

1. VSCO – Instagram Fotoğraf Düzenleme Programı

VSCO (Visual Supply Company) 2011 yılında Joel Flory ve Greg Lutze tarafından ABD’de kuruldu. 2014 yılında yatırımcılarından 40 milyon dolar topladı ve 2015 yılında sıradan bir fotoğrafçılık şirketi olan Artifact Uprising’i satın aldı.

Instagram’da paylaştığınız fotoğrafları düzenlemek için kullanmanız gereken ilk program vsco olmalıdır. Vsco kendine has efektleri ve platformu ile birçok kullanıcı için en çok kullanılan insta fotoğraf düzenleme uygulaması haline gelmiştir.

NedenVSCO kullanmalısınız? Kendine ait ücretli ücretsiz birçok efekti var fakat fotoğrafçılar tarafından büyük bir ilgiyle takip edilen platform farklı fotoğraf konseptlerini keşfetmeniz açısından size faydalı olabilir. Ücretli versiyonda 200’den fazla efekt bulunuyor ancak ücretsiz versiyonu kullanırsanız yine istediğiniz şekilde düzenleme yapabileceksiniz.

VSCO kullanmayı düşünüyorsanız, işte size faydalı olabilecek bir filtre önerisi 🙂

 • 10 Ücretsiz Fotoğraf Efekti
 • Video Efektleri
 • Kendine ait bir platformu vardır.
 • JPEG ve RAW formatında görüntüler mevcuttur.
 • Ücretsiz

2. Snapseed – Instagram Fotoğraf Düzenleme Programı

Orijinal adı Nik olan Snapseed, Haziran 2011’de ipad cihazları için piyasaya sürüldü ve piyasaya sürüldüğü yıl en iyi uygulama seçildi. Başarılı fotoğraf düzenleme uygulaması iPhone marketinde de yer almıştı. Başarılı bir çizgi izleyen snapseed uygulaması google tarafından satın alınınca iOS ve Android marketlerde kullanıcılara hizmet vermeye başladı.

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, sadece arama motoru ve reklam tarafında değil, fotoğraf düzenleme programı alanında da hizmet veriyor ve bu alanda uygulamalar geliştiriyor. Google’ın android andorid ve apple telefonlar için sunduğu bu uygulama instagram kullanıcıları tarafından en çok kullanılan instagram fotoğraf düzenleme programı olarak kullanılmaktadır. Eğer instagram fotoğraf düzenleme için iyi bir uygulama arıyorsanız snapseed işinizi görecektir.

Eğer instagram fotoğraf düzenleme için kullanacağınız uygulama snapseed ise işinize yarayabilecek bir görseli aşağıya bırakıyoruz 🙂

 • Ücretsizdir.
 • Lens ayarı yapabilir.
 • Otomatik düzenleme yapabilir.
 • Filtreler ücretsizdir.
 • HDR Özelliği Mevcuttur.

3. Adobe Lightroom – Instagram Fotoğraf Düzenleme Programı

Dünyanın en büyük yazılım tasarım şirketleri arasında yer alan adobe şirketini duymayan yoktur. Adobe firması genel olarak adını photoshop programı ile kazımış olsa da mobil fotoğraf düzenleme programı olarak geliştirdiği lightroom programı ile de adını duyurmaya devam ediyor.

Lightroom programı instagram fotoğraf düzenleme programı olarak kullanmak için en uygun program olabilir çünkü fotoğrafların kalitesini bozmayan kaliteli özellikleri ile fotoğraflarınızı birçok yönden geliştirebilir ve düzenleyebilirsiniz. Eğer ücretsiz bir instagram fotoğraf düzenleme programı arıyorsanız lightroom size yardımcı olabilir.

Insta fotoğraf düzenleme için lightroom kullanacaksanız aşağıdaki video sizin için faydalı olabilir.

4. Adobe Photoshop Express – Instagram Fotoğraf Düzenleme Programı

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi dünyanın en büyük tasarım şirketi olan adobe, lightroom dışında fotoğraf düzenleme için instagram kullanıcılarının da yoğun olarak kullandığı photoshop express uygulamasını geliştirdi. Photoshop express sadece kendi fotoğraflarınızı düzenlemek için değil aynı zamanda blogları ve diğer fotoğrafları düzenlemek için de kullanılabilir.

Eğer insta fotoğraf düzenleme için photoshop express programını kullanacaksanız işinize yarayabilecek bir videoyu aşağıya bırakıyoruz.

5. Polarr – Instagram Fotoğraf Düzenleme Programı

Instagram için fotoğraf düzenleme programları arıyorsanız çok bilinmeyen ama çok kaliteli efektler ve ayarlar sunan polarr uygulaması işinize yarayabilir. Polarr uygulaması tıpkı adobe, vsco uygulamaları gibi detaylı ve profesyonel tasarım sunuyor. Polarr uygulaması Instagram üzerinde farklı ve ilginç tasarımlar yapmanıza olanak sağlıyor.

Instagram fotoğraf düzenleme programı için Polarr kullanacaksanız, Polarr uygulamasının nasıl kullanıldığını merak ediyorsanız aşağıya bir video bırakıyoruz.

6. After Light – Instagram Fotoğraf Düzenleme Programı

After light fotoğraf uygulaması ios ve android marketlerde sıkça karşımıza çıkmaktadır. Ücretli ve ücretsiz sürümleri bulunmaktadır. Diğer fotoğraf uygulamaları gibi insta fotoğraf düzenleme için çok kaliteli ve detaylı düzenlemeler yapmanıza olanak sağlıyor. Eğer siz de after light 2 uygulamasını kullanmayı düşünüyorsanız aşağıya bir video bırakıyoruz.

7. RNI Films – Instagram Fotoğraf Düzenleme Programı

RNI Films, vintage fotoğraf düzenleme için en çok kullanılan insta fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Instagram’da popüler olan vintage tarzı fotoğraflar herkesin ilgisini çekiyor, bu nedenle fotoğraf düzenlemelerinin vintage tarzı olmasını isteyenler için rni films en uygun instagram fotoğraf düzenleme programı olabilir.

Aşağıdaki videoyu izleyerek siz de vintage tarzı instagram fotoğraf düzenleme programı kullanabilirsiniz.

8. Karanlık Oda – Instagram Fotoğraf Düzenleme Programı

Instagram fotoğraf düzenleme için vintage ve modern efektler arıyorsanız karanlık oda uygulaması tam size göre. Darkroom uygulaması ücretli ve ücretsiz bir uygulamadır, içerdiği efekt kütüphanesi ile düzenlemeler yapabilir, netlik, ışık, kontrast ve arka plan ışıkları ile ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz.

9. Inshot – Instagram Video Düzenleme Programı

İnstagram fotoğraf düzenleme ile ilgili birçok öneride bulunduk ve bunların arasına bir de video düzenleme programı eklemeyi düşünüyoruz çünkü son zamanlarda instagramda oldukça popüler olan inshot uygulaması ücretsiz olarak müzik, efekt, görsel ve ses eklemenize olanak sağlıyor. Inshot uygulaması instagram fotoğraf düzenleme için de kullanabileceğiniz bir uygulama.

10. PicsArt – Instagram Fotoğraf Düzenleme Programı

Photoshshop, inshot ve birçok tasarım programını biliyoruz ancak mobilde en çok kullanılan tasarım programı olan picsart, Instagram fotoğraf düzenleme programı olarak da en çok kullanılan uygulamalar arasında, neden mi? Çerçeve özelliği, farklı canlı efektler, özel efektler, arka plan değiştirme, ışık düzenleme gibi birçok farklı alanda fotoğraf üzerinde düzenleme imkanı sunuyor.

11. Canva – Instagram Tasarım Programı

İnstagram resim düzenleme, instagram için fotoğraf düzenleme, insta fotoğraf düzenleme diye arattığınızda karşınıza birçok farklı uygulama çıkacak, bu uygulamaların büyük çoğunluğu mobil olarak hizmet veriyor. Ancak biz sadece efekt olarak değil, gönderilerinizin üzerine metin ekleme, format değiştirme, boyut değiştirme ve daireler halinde tasarım ekleme imkanı sunan Canva’yı öneriyoruz.

Canva, fenomenler tarafından da yaygın olarak kullanılan bir instagram fotoğraf düzenleme programı çünkü kişisel hesaplarında artık kitlelerine yönelik içerik hazırlamaları gerekiyor, post kapakları ya da “how now” formatındaki içerikler bu program yardımıyla hazırlanıyor.

12. Tezza – Instagram Fotoğraf Düzenleme Programı

En iyi ve ücretsiz instagram fotoğraf düzenleme programı olan tezza’yı sona bıraktık. Tezza diğer instagram fotoğraf düzenleme programları gibi geniş bir ücretsiz efekt kütüphanesine sahip değil ancak içerdiği az ama ücretsiz efektler ile fotoğraflarınızı düzenlerken fark yaratacaksınız. Tezza uygulamasının kullanımı oldukça kolay ancak nasıl kullanılacağını merak ediyorsanız tezza instagram fotoğraf düzenleme programının nasıl kullanılacağına dair bir videoyu aşağıya bırakıyoruz.

Instagram Influencer’ları Tarafından Kullanılan Fotoğraf Uygulamaları

En popüler sosyal medya platformu olan Instagram, fotoğraf ve video paylaşımı açısından kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen platformdur. Instagram’ın popülerliği fenomenlerin doğmasına yol açmış ve paylaşımları da ilham kaynağı olmuştur. Birçok instagram fenomeni fotoğraflarını paylaşırken farklı uygulamalar kullanıyor, peki instagram fenomenlerinin kullandığı fotoğraf düzenleme programları nelerdir? Merak ettiğiniz bu sorunun cevabını sizler için listeledik.

 1. VSCO
 2. Photoshop
 3. Lightroom
 4. Polarr
 5. Film Uygulamasını Seviyorum
 6. Canva
 7. Picsart
 8. Filckr
 9. Instagram için Izgara Oluşturucu
 10. Tiporama
 11. Bir Tasarım Kiti
 12. Go Pro

98 thoughts on “12 Ücretsiz Instagram Fotoğraf Düzenleme Programı Listesi

 1. To understand verified news, ape these tips:

  Look in behalf of credible sources: http://tfcscotland.org.uk/wp-content/pages/understanding-the-importance-of-a-news-peg-in.html. It’s important to safeguard that the newscast roots you are reading is reliable and unbiased. Some examples of reputable sources tabulate BBC, Reuters, and The Modish York Times. Announce multiple sources to pick up a well-rounded sentiment of a isolated statement event. This can improve you get a more over facsimile and keep bias. Be hep of the position the article is coming from, as set respectable report sources can contain bias. Fact-check the gen with another origin if a news article seems too sensational or unbelievable. Forever be unshakeable you are reading a known article, as news can change-over quickly.

  Close to following these tips, you can fit a more in the know news reader and best know the world around you.

 2. Absolutely! Find expos‚ portals in the UK can be overwhelming, but there are numerous resources ready to cure you mark the best in unison because you. As I mentioned before, conducting an online search for https://shellyshairandbeauty.co.uk/pag/reasons-behind-vinita-nair-s-departure-from-cbs.html “UK news websites” or “British story portals” is a great starting point. Not no more than will this grant you a encompassing shopping list of hearsay websites, but it will also provide you with a improved brainpower of the in the air communication scene in the UK.
  Aeons ago you be enduring a liber veritatis of future news portals, it’s prominent to estimate each one to determine which richest suits your preferences. As an case, BBC News is known benefit of its disinterested reporting of information stories, while The Trustee is known for its in-depth breakdown of political and social issues. The Disinterested is known championing its investigative journalism, while The Times is known in the interest of its affair and wealth coverage. Not later than understanding these differences, you can select the rumour portal that caters to your interests and provides you with the rumour you hope for to read.
  Additionally, it’s usefulness considering close by scuttlebutt portals with a view specific regions within the UK. These portals provide coverage of events and scoop stories that are akin to the area, which can be firstly utilitarian if you’re looking to keep up with events in your neighbourhood pub community. In behalf of occurrence, municipal dope portals in London include the Evening Canon and the Londonist, while Manchester Evening Talk and Liverpool Echo are popular in the North West.
  Inclusive, there are many tidings portals accessible in the UK, and it’s significant to do your inspection to remark the one that suits your needs. Sooner than evaluating the contrasting news broadcast portals based on their coverage, variety, and article perspective, you can decide the individual that provides you with the most fitting and captivating news stories. Esteemed success rate with your search, and I ambition this data helps you discover the correct news portal inasmuch as you!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *