15 Ücretsiz Anahtar Kelime Aracı

2023’ün En İyi Ücretsiz Anahtar Kelime Bulucu Rehberi

Web sitelerinin arama sonuçlarında rakipleri ile rekabet edebilmeleri için SEO uyumlu makaleler üretmeleri ve bu makalelerde kullanılacak anahtar kelimeleri bir anahtar kelime aracı kullanarak bulmaları gerekir.

Anahtar kelime aracı kullanmak ve anahtar kelime analizi yapmak için kullanabileceğiniz birçok araç bulunmaktadır. Bu anahtar kelime bulma araçları aynı zamanda rakip anahtar kelime analizi yapmanıza da olanak sağlıyor. SEO uyumlu makaleler üretmek için kullanabileceğiniz ücretsiz anahtar kelime araçlarının bir listesini sizler için hazırladık.

1. Google Anahtar Kelime Planlayıcı – Anahtar Kelime Bulucu

Anahtar kelime araçları arıyorsanız sizin için en güvenilir ve en doğru aracı ilk sıraya koymayı doğru bulduk. Google anahtar kelime aracı ile anahtar kelimelerin rekabet durumunu belirleyebilirsiniz. Anahtar kelimeleri aylık aranma hacimlerine göre analiz ederek size en uygun anahtar kelimeyi seçebilirsiniz. Google anahtar kelime bulucu aynı zamanda anahtar kelimeleri tahmini olarak verir, siz de bunları kullanarak içeriğinizi üretebilirsiniz.

2. Google Arama Dizini – Anahtar Kelime Bulucu

Google arama indeksini kullanarak hangi anahtar kelimelerin arandığını ve en çok hangi anahtar kelimelerin arandığını görebiliriz. Google arama kısmına anahtar kelimeyi girdikten sonra alt kısımda açılan listeyi inceleyerek en çok aranan anahtar kelimeleri ve diğer ilgili anahtar kelimeleri görebilirsiniz. google arama dizini ilgili anahtar kelimeleri bulma aracı olarak en iyi ücretsiz anahtar kelime aracıdır.

3. KeywordTool.io Anahtar Kelime Aracı

Keyword tool anahtar kelime bulma aracı sadece anahtar kelime aracı olarak düşünülmemelidir, kendi içinde birden fazla seçeneği barındırmaktadır. Anahtar kelime aracı olarak instagram, hastagh, öneriler, sorular gibi seçenekleri barındırıyor. Eğer sosyal medya için anahtar kelime arıyorsanız buradan anahtar kelime bulabilirsiniz. Anahtar kelime aracı tamamen ücretsiz bir araç değil, anahtar kelimelerin aranma hacimleri ile ilgili verileri öğrenmek için ücret ödemeniz gerekiyor ancak bu anahtar kelime aracı sayesinde önerileri, soruları, anahtar kelimeleri analiz ederek anahtar kelime üretebilirsiniz.

4. Ubersuggest Anahtar Kelime Aracı

Ubersuggest internet ve seo alanında en çok bilinen araçlardan biridir. Ubersuggest sitesine girdiğinizde sadece anahtar kelime aracı olarak değil birden fazla şey için kullanacaksınız. Ubersuggest aracı sayesinde anahtar kelime fikirlerini ve anahtar kelimelerin seo zorluğunu tespit edebilirsiniz. Aradığınız anahtar kelime ile ilgili rakiplerinizin ürettiği içerikleri görebilir ve onlardan nasıl daha iyi içerik üretebileceğinizi belirleyebilirsiniz. Ubersuggest anahtar kelime bulucu site içi seo çalışması yaparken de size yardımcı olacaktır.

5. Link Sleuth – Anahtar Kelime Aracı

Anahtar kelime analizi yaparken en önemli şey, rakiplerinizin anahtar kelimelerinde ve meta etiketlerinde kullandıkları uzun kuyruklu anahtar kelimeleri ve eş anlamlı kelimeleri belirlemektir. Link sleuth anahtar kelime aracı bu konuda size çok yardımcı olacaktır. Hem kendi sayfanızı hem de rakip sayfayı analiz ederek hangi anahtar kelimeleri hedeflemeniz gerektiğini belirleyebilirsiniz.

6. Anahtar Kelime Bulucu Anahtar Kelime Aracı

Keyword finder anahtar kelime aracı hem domaindeki anahtar kelimeleri hem de uygun anahtar kelimeleri araştırmanızı sağlar. Keywordfinder, anahtar kelime bulmak, anahtar kelime üretmek, web sitesindeki anahtar kelimeleri analiz etmek için uygun ücretsiz bir anahtar kelime aracıdır.

7. SEOMonitor Anahtar Kelime Bulucu

Seo monitör anahtar kelime aracı bu araçların popülerliği sayesinde gözden kaçıyor ancak seo monitör aracını kullanarak anahtar kelime bulma aracına olan ihtiyacınızı ortadan kaldırabilir aynı zamanda web siteniz içerisinde yapmanız gereken işlemleri de seo monitör aracı ile halledebilirsiniz. Seo monitor, anahtar kelime bulma aracı olmasının dışında organik trafik tespiti gibi birçok yöntemi de sizlere sunmaktadır.

8. Google Trends Anahtar Kelime Bulucu

Google trends anlık haber girişleri yaparak daha çok haber sitelerinin sıcak seo alanında kullandığı bir araçtır ancak soğuk seo dediğimiz uzun vadeli anahtar kelimeler ile içerik yazıyorsanız google trends anahtar kelime araçlarını kullanarak aramanın yoğunluğunu öğrenebilir, anahtar kelime arayanların pozisyonlarını görüntüleyebilirsiniz. Google trends anlık gündem sayfasını takip ederek en çok aranan anahtar kelimeleri anlık olarak tespit edebilir ve içerik üretebilirsiniz.

9. Semrush – Anahtar Kelime Aracı

Semrush çok kapsamlı bir analiz aracıdır. Semrush sayesinde anahtar kelime, backlink gibi birçok şeyi tespit edebilir, web sitenizin rakipleriniz arasındaki durumunu ölçerek eksik olduğunuz anahtar kelimeler için içerik üretebilirsiniz. Anahtar kelime aracı olarak değerlendirilmemesi gereken Semrush, daha çok analiz olarak kullanılmalıdır.

9. WordStream – Anahtar Kelime Aracı

SEO uyumlu makalelerinizde kullanacağınız anahtar kelimeyi belirlemek için yapacağınız en önemli şey, seçeceğiniz anahtar kelime aracı altyapısının kendi veri tabanına sahip olup olmadığını kontrol etmektir. Kendi veri tabanına sahip olan ve sürekli kendini geliştirip güncelleyen Wordstream, düzenli olarak internetten veri çekmektedir.

Wordstream basit bir arayüze sahip olduğu için en yaygın kullanılan anahtar kelime aracı olarak bilinir. Hedeflediğiniz anahtar kelimeleri arama kısmına yapıştırıp arattığınızda aranma hacmini ve anahtar kelime ile ilgili verileri göreceksiniz.

Ahrefs Anahtar Kelime Bulucu

Ahrefs ücretli bir analiz aracıdır ancak bu aracın 7 günlük deneme sürümünü kullanarak web sitenizi ücretsiz olarak analiz edebilir ve web sitenize uygun anahtar kelimeler üretebilirsiniz. Ahrefs aracı ile anahtar kelime seçerken arama hacimleri ile ilgili anahtar kelimelere erişim sağlayarak kullanıcı odaklı seo uyumlu makaleler üretebilirsiniz. Ahrefs analiz aracı ile web sitenize gelen dr puanı düşük backlinkleri kaldırabilirsiniz.

10. Kelime Akışı Anahtarı – Kelime Bulucu

Bu anahtar kelime aracı oldukça detaylı bir altyapıya sahiptir. Aylık olarak düzenli anahtar kelime taraması yapan bir altyapı sayesinde birçok e-ticaret sitesine hizmet vermektedir. sitenize uygun anahtar kelimeleri bu aracı kullanarak bulabilirsiniz. Buradaki anahtar kelimelerin aranma hacimlerine göre içerik üretmeye özen gösterin.

11. KeySearch Anahtar Kelime Bulma Aracı

Keysearch anahtar kelime aracı aslında ücretli ancak günde 3 sorgu ile anahtar kelime bulma aracı olarak kullanılabiliyor. Bu anahtar kelime bulma aracını kullanarak üretmek istediğiniz içeriği uygun anahtar kelimeleri ekleyerek üretebilirsiniz.

12. SEOChat Önerisi – Anahtar Kelime Bulucu

İçeriğinizi doğru anahtar kelimelerle oluşturmak için birçok anahtar kelime aracı mevcut. Anahtar kelime analizi için diğer önerimiz ise seochat öneri aracı. Bu araç ile hedeflediğiniz anahtar kelimeleri girebiliyorsunuz ve bu anahtar kelimelerden ne kadar verim alabileceğinize dair araştırmalar yaparak size veri sağlıyor.

13. Trellian Anahtar Kelime Keşfi – Anahtar Kelime Aracı

Anahtar kelime analizi için kullanabileceğiniz bir diğer anahtar kelime aracı ise trellian keyword discovery. Bu anahtar kelime bulucu ile doğru anahtar kelimeleri analiz edebilir ve kendiniz için en uygun anahtar kelimeyi seçebilirsiniz. Bu anahtar kelime bulucunun en önemli özelliği kendi veri tabanına sahip olması ve kelimeleri gruplara ayırarak aylık aranma hacimleri hakkında size bilgi vermesidir.

14. Moz Anahtar Kelime Gezgini – Anahtar Kelime Aracı

SEO ile ilgilenen herkesin Moz’u duymaması mümkün değil. Moz, SEO sektöründeki en önemli analiz ve anahtar kelime aracı teknolojisine sahip. Moz anahtar kelime aracı ile anahtar kelimeleri tek tıkla analiz edebilir ve anahtar kelime aranma hacmi, anahtar kelime rekabet seviyesi gibi önemli verilere ulaşabilirsiniz.

15. Ranksonic.com – Anahtar Kelime Aracı

Ranksonic.com spesifik ve az bilinen bir anahtar kelime aracı olarak kullanılıyor ancak sadece anahtar kelime analizi için değil anahtar kelime bulma konusunda da içerik, rakip analizi, site içi seo düzenlemeleri gibi bir çok bilgiyi ücretsiz olarak sağlıyor.

BONUS: Ücretsiz Anahtar Kelime Bulucu Listesi

Yukarıda hazırladığımız ücretsiz anahtar kelime bulucu listesinde yer alan anahtar kelime bulucu araçlar dışında, farklı yazılımcılar tarafından geliştirilen ve işinize yarayabilecek ücretsiz anahtar kelime bulucuların listesini aşağıda bulabilirsiniz.

 • wordstat.yandex.com.tr
 • bing.com/toolbox/keywords
 • try.alexa.com/keyword-research
 • soovle.com
 • semrush
 • Ahrefs
 • kwfinder
 • serpstat.com
 • kparser.com
 • keywordshitter.com
 • wordstream.com
 • hittail.com
 • jaaxy.com
 • longtailpro.com
 • lsigraph.com
 • wordtracker.com
 • answerthepublic.com

4 thoughts on “15 Ücretsiz Anahtar Kelime Aracı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *