WordPress Şifresi 2 Adımda Nasıl Sıfırlanır?

WordPress Parola Sıfırlama Kılavuzu 2022

WordPress tabanlı web sitesi kullanıcılarının çok sık karşılaştığı bir olay wordpress şifresini unutmaktır. WordPress şifresini unutanlar için faydalı olabilecek wordpress şifre sıfırlama ve wordpress admin şifre değiştirme teknikleri hakkında bir yazı hazırladık.

Hazırladığımız bu wordpress şifre sıfırlama yazısında oldukça kolay bir şekilde wordpress admin şifresini sıfırlayabilir ve hesabınızı tekrar panelden yönetebilirsiniz.

WordPress Yönetici Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

WordPress şifre sıfırlama işlemlerinin ilk adımı sitenizin tüm bilgilerinin yer aldığı c-panel üzerinden gerçekleştirilir. Aşağıdaki yazımızdan wordpress şifre sıfırlama işlemini uygulayarak c-panel üzerinden wordpress şifrenizi sıfırlayabileceğiniz gibi diğer wordpress admin şifre değiştirme tekniklerini kullanarak da wordpress hesabınızın şifresini sıfırlayabilirsiniz.

WordPress Yönetici Şifresi Değiştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Zor parolalar kullanın
 2. Şifrelerinizi her zaman kaydedin.
 3. wp-admin/ sayfasını gizleyin.
 4. WordPress şifrenizde özel karakterler kullanmaya çalışın.

1. C-Panel WordPress Yönetici Şifresi Değiştirme

 1. C-Panel’e git
 2. Web sitenizin şifresini unuttuğunuzda, uygulayacağınız ilk adım olarak c-panel’e gitmeniz gerekir.
 3. C-panel web sitenizin verileri hakkında birçok şey içerir.
 4. C-panel içerisinde şifre sıfırlama ve şifre değiştirme işlemlerini uygulayabilirsiniz.

2. PhpMyAdmin WordPress Yönetici Şifresi Değiştirme

 1. WordPress şifre sıfırlama ve wordpress şifre değiştirme için c-panele girdikten sonra phpMyAdmin bölümüne tıklayın.
 2. Phymyadmin bölümünde kendinize ait veritabanınız bulunmaktadır, bu dosyalar içerisinde _users isimli klasöre tıklayın, bu klasör içerisinde şifre ve kullanıcı bilgilerinize ulaşabilirsiniz.
 3. Bu panel içerisinde şifreleri ve kullanıcı adlarını değiştirebilir ve düzenleyebilirsiniz.
 4. WordPress şifresini değiştirmek ve wordpress şifresini sıfırlamak için şifre (users_pass) yazan kısma e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e yazın ve kaydet tuşuna basın.

WordPress Şifremi Unuttum ile Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

WordPress şifrenizi unuttuysanız ve c-panel’de işlem yapmak istemiyorsanız daha hızlı ve pratik bir çözüm ile şifrenizi değiştirebilirsiniz. WordPress şifre sıfırlama için admin paneline girin, şifremi unuttum butonuna tıklayın.

daha sonra karşınıza yeni bir sayfa çıkacak, bu sayfada şifresini unuttuğunuz kullanıcı e-posta adresini girin. Ardından e-posta adresinizi kontrol edin.

WordPress Şifre Sıfırlama ile WordPress Yönetici Şifresi Değiştirme Teknikleri

Mail adresinize şifre yenileme linki gelecektir, bu adres üzerinde sizin için yeni bir şifre oluşturulacaktır, isterseniz bu şifreyi değiştirebilir yada bu şifre ile devam edebilirsiniz fakat karmaşık kombinasyonlardan oluşan bu şifreyi unutabilir ve tekrar wordpress şifre değiştirme işlemleri ile uğraşabilirsiniz, bunun önüne geçmek için şifreyi değiştirin ve google şifreler bölümüne kaydedin.

WordPress Admin Şifre Değiştirme Teknikleri

Yukarıda hazırladığımız wordpress şifre sıfırlama ve wordpress admin şifresi değiştirme tekniklerini kullanarak şifrenizi sıfırlayamıyor veya değiştiremiyorsanız işinize yarayabilecek bir videoyu aşağıya bırakıyoruz. Bu videoyu izleyerek wordpress şifre sıfırlama ve wordpress admin şifresi değiştirme işlemlerini yapabilirsiniz.

Unutmayın wordpress şifre değiştirme işleminden sonra şifrenizi kaydedin ve şifrenizin zor olduğundan emin olun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *