5 Adımda Tiktok Explore Engeli Nasıl Kaldırılır? 2023

5 Adımda Tiktok Explore Engeli Nasıl Kaldırılır? 2023

Tiktok’ta paylaştığınız videoların keşfe düşmesi hesabınızı büyütmek için çok önemli fakat paylaştığınız videolar keşfe düşmüyor ve etkileşim almıyorsa tiktok keşiften engellenmiş olabilirsiniz. Tiktok keşif engelini nasıl kaldırırım diye merak ediyorsanız, tiktok keşfet engelini kaldırma yollarını adım adım hazırladığımız bu yazımızda, bu tiktok keşfet engeli nasıl kaldırılır 2023 adımlarını uygulayarak hesabınızın keşfet engelini kaldırabileceksiniz, işte içeriğimiz 5 adımda tiktok keşfet engeli nasıl kaldırılır.

Tiktok Keşif Engeli Nedir?

Tiktok keşfet engeli, tiktok algoritması tarafından kullanıcılara belirli kuralların ihlal edilmesi nedeniyle tiktok keşfet engeli uygular.

Tiktok kullanıcılarına tiktok platformu tarafından uygulanan kuralların ihlali nedeniyle uygulanır, bu ihlal sonucunda kullanıcıların gönderilerindeki etkileşim azalır ve keşfetme oranı düşer.

5 Adımda Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Kaldırılır?

Tiktok tarafından belirlenen kuralları ihlal ettikten sonra hesabınız tiktok algoritması tarafından tiktok erişim engeli ile cezalandırılacaktır. Bu tiktok erişim engelini kaldırmak için izlemeniz gereken birkaç adım var, bunları takip etmezseniz tiktok hesabınızın yeniden keşfetmesi zor olabilir .

 1. Tiktok Uygulamasına giriş yapın.
 2. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra “ME” bölümüne tıklayın.
 3. “ME” bölümüne tıkladıktan sonra sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayarak destek bölümüne gelebilirsiniz.
 4. Destek bölümüne giriş yaptıktan sonra “Sorun Bildir” seçeneğine tıklayın ve sağ üstte bulunan ikona tıklayın.
 5. Karşınıza çıkacak olan mesaj kutusuna “Tiktok keşif engelimin kaldırılmasını talep ediyorum” mesajını yazarak engelin kaldırılmasını talep edebilirsiniz.

Tiktok Keşfet Bloğu Kaç Gün Sürer?

Tiktok hesabınızda paylaştığınız videoların keşfe düşmediğini ve erişim almadığını gözlemlediyseniz hesabınız tiktok algoritması tarafından keşif engeli ile cezalandırılmış demektir, peki tiktok keşif engeli kaç gün sürer? tiktok keşif engeli süresi hesabınızın ceza alma sayısı ile ilişkili olarak artmaktadır, tiktok keşif engeli sürelerini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

 1. Tiktok hesabınız ilk kez engellenirse, 7 gün sürebilir.
 2. Tiktok’u keşfetmeniz ikinci kez engellendiyse 12 gün sürebilir.
 3. Üçüncü kez engellendiyseniz, 15 gün sürebilir.
 4. Eğer tiktok’u keşfetmeniz dördüncü kez engellendiyse, bu 18 gün sürebilir.
 5. Beşinci kez tiktok keşfetmeniz engellendiyse, 21 gün sürebilir.

Yukarıda yazılı tiktok erişim engeli ile karşılaştıysanız hesabınızın engelini kaldırmak için tiktok keşif engeli nasıl kaldırılır bölümündeki adımları takip ederek tiktok keşif engelini kolayca kaldırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

 1. Tiktok Explore Etiketler
 2. Instagram Sesli Arama
 3. Instagram Spam Kaldırma
 4. Twitter Gelişmiş Arama Teknikleri

Tiktok Keşfet Bloğu Nasıl Anlaşılır?

Dünyanın en büyük video platformu tiktok herkes tarafından yoğun olarak kullanılıyor, bu platformda popüler olmak ve etkileşim almak için keşfedilmek çok önemli ancak paylaştığınız videolar keşfedilmiyor ve çok az etkileşim ve görüntüleme alıyorsa muhtemelen keşfedilmeniz engellenmiş olabilir ancak tiktok keşfedilme engelinin birçok farklı sebebi olabilir, aşağıda tiktok keşfedilme engelinin nasıl anlaşılacağını inceleyebilirsiniz.

 1. Videolarınızın görüntülenme sayısı düşebilir.
 2. Videolarınızın beğeni sayısı azalabilir.
 3. Farklı hedef kitlelerden videolarınızı keşfeden kullanıcılarda azalma olabilir.
 4. Tiktok videolarınıza eklediğiniz hastaglerden görüntüleme ve beğeni alamayabilirsiniz.
 5. Tiktok hesabınızın takipçi sayısı azalabilir.
 6. Paylaştığınız videoların yorum ve beğeni sayılarında keskin düşüşler yaşanabilir.

Tiktok Keşfet Engeli Nedenleri

Tiktok hesabınızda paylaştığınız videoların izlenme ve beğeni sayılarında oldukça büyük düşüşler yaşıyorsanız hesabınız muhtemelen tiktok algoritması tarafından tiktok erişimine engellenmiştir, tiktok keşif engelinin nedenlerini aşağıda yazılı maddelerden öğrenebilirsiniz.

 1. +18 Videolar paylaşmak.
 2. Şiddet içerikli videolar paylaşmak.
 3. Siyasi veya politik videolar paylaşmak.
 4. Saldırgan videolar paylaşmak.
 5. Başkasının içeriğini kopyalamak.
 6. Başka birinin videosunu çalmak.
 7. Videolarınızın başka biri tarafından rapor edilmesi.

Tiktok platformu dünyada en çok kullanılan uygulama olduğu için keşif algoritması çok hassas bu yüzden yaptığınız paylaşımlara göre cezalar uyguluyor bu cezalar hesabın kapatılmasına kadar gidebiliyor çünkü çok farklı kurallar var bunları ihlal ettiğinizde önce hesabınızın bilinirliğine sonra da hesabınızın sahip olduğu etkileşim potansiyeline zarar vermiş olursunuz.

Tiktok keşif engeli ile karşılaşmamak için Tiktok’un uyguladığı kurallara dikkat ederek içerik üretmeli ve paylaşmalısınız. İçeriklerinizin her zaman özgün ve ilgi çekici olması keşfete düşmenizi sağlayabilir ve bunun sonucunda içeriklerinizin çok fazla görüntülenme ve beğeni almasını sağlayabilirsiniz.

Tiktok keşif engelini nasıl kaldıracağınızı merak ediyorsanız aşağıda işinize yarayacak bir video bırakıyoruz, bu videoyu izleyerek tiktok hesabınızın keşif engelini kaldırabilirsiniz.

One thought on “5 Adımda Tiktok Explore Engeli Nasıl Kaldırılır? 2023

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *