Bing SEO nedir? Bing SEO nasıl yapılır?

Bing Arama Motoru Nedir? Bing SEO Nedir? Bing SEO Kriterleri

SEO uzmanları genellikle google seo’ya odaklanır, ancak bing dünyanın en popüler ikinci arama motorudur. Bing, varsayılan bilgisayar arama motorudur ve gezegendeki en popüler 3. arama motorudur. Bu nedenle bing SEO çalışması hedef kitlenize ulaşabilmeniz için önemlidir.

Bing Arama Motoru Nedir?

SEO uzmanları tarafından gerçekleştirilen Bing SEO, web sitelerinin bing sonuçlarının ilk sayfasında yer almasını sağlar. Bunu özgün içerik, bağlantılar, site hızı, mobil uyumluluk ve site hızı gibi şeyleri optimize ederek yaparlar.

Google seo çalışmalarınızda trafik elde etmek için bing seo’dan faydalanabilirsiniz. Bing, arama motorları için dünyada üçüncü sırada yer almaktadır, bu nedenle hedef kitlenize içerik sunmak trafik elde etmenize yardımcı olabilir.

Bing arama motoru en çok gelir elde eden arama motoru değil ancak sesli aramalardaki önemli çalışmaları bu arama motorunun kullanımını artırdı. Bing çalışması google bert algoritmasını temel almıştır. Bu yüzden bing’in seo çalışması genellikle google’ınkine benziyor.

Bing arama motoru sektöründe %10’luk bir paya sahiptir. Bing seo uzmanları bing’in google’a kıyasla küçük payını göz ardı etmemelidir. Rekabet oranı yüksek olan anahtar kelimelerde bing SEO çalışması yaparak farklı arama motorlarında üst sıralara çıkmak mümkündür.

Aşağıdaki görsel bing SEO çalışmasının ülkelere göre nasıl sıralandığını göstermektedir. Bing arama motoru her ülkede en popüler arama motorlarından 2 veya 3 tanesi tarafından kullanılmaktadır. Bing SEO çalışması mutlaka yapılmalıdır.

Bing Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Web sitenizi Bing için optimize etmek istiyorsanız, Google’da kullandığınız yöntemlerin aynısını kullanabilirsiniz. SEO tamamen ziyaretçinin memnuniyetine odaklanmakla ilgilidir. Bing arama motoru üzerinden trafik almak için Bing SEO nasıl yapılır diye sorduğunuzda diğer öneriler yerine bu yazıdaki adımları kullanabilirsiniz.

Kelimeyi tanımlamak için aşağıdaki kelimeler kullanılır

Bing sonuçlarında üst sıralarda yer almak için, içeriğinizi oluşturmadan önce Bing sorgularında en sık kullanılan veya orta hacimli aramalara sahip anahtar kelimeleri belirlemeniz gerekir. Bir ziyaretçinin arama sorgusu için serp sonuçlarında görünmek için anahtar kelimeleri belirlemek önemlidir. Bing SEO çalışması için anahtar kelime seçerken, arama hacmini ve rekabet oranını göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

Özgün İçerik

İçeriğinizi seçtiğiniz anahtar kelime etrafında oluşturmanız gerekir. İçeriğinizin arama sonuçlarında çıkması için yüksek kalitede olması gerekir. Kaliteyi sağlayacak en önemli özellik ise akıcı bir anlatımdır. Akıcı anlatıma sahip bir içerik, okuyucuların siteden anında ayrılmasını engelleyebilir. İçeriklerinizi kullanıcılar tarafından kullanılacak şekilde üretin ve özgün olmasına dikkat edin. Özgün içerikler arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanızı sağlar.

İçerikte dikkat etmeniz gerekenler

 1. Arama Motoru Uyumlu Başlık
 2. Başlıklar
 3. Dahili Bağlantı
 4. Makale Kaynağı
 5. Görseller

Dahili Bağlantı

Site içi linkleme, site içinde de kullanılan link stratejisidir. Bing için oluşturduğunuz iç bağlantılar, tıpkı google ile yaptığınız gibi arama motoruna sinyal vermek için kullanılacaktır. Site içi link inşası oluştururken link vereceğiniz anahtar kelimelere dikkat edin. Arama sonuçlarında sıralanmasını istediğiniz anahtar kelimelere göre içerikle uyumlu linkler vermelisiniz.

Görsel Ekleyin

Backlink

Backlink stratejisi hem bing’de hem de google’da geçerlidir. Bing’de google’da olduğu kadar dikkat çekici olmayan bir backlink stratejisi kullanmanız gerekir. Link alacağınız sitenin PR ve DR puanına dikkat edin. Backlink satın alırken rakiplerinizin backlinklerine bakmak önemlidir.

Site Haritası

Site haritaları, Googlebotlar tarafından bir sitenin nerede taranacağını belirlemek için kullanılır. Site haritası hem google botları hem de bing botları için geçerlidir. İyi bir site haritası bing’in içeriğinizi kolayca indekslemesini sağlayacaktır.

Robots.txt Dosyası

Robots.txt dosyaları, web sitenizin örümcekler tarafından taranacak bölümleri hakkında önemli bilgiler içerir. Robots.txt dosyaları, sitenizin güvenlik açısından hassas alanlarının taranmasının nasıl önleneceğine ilişkin talimatlar içermelidir. Robotlar için içeriğe, resimlere vb. farklı komutlar uygulayarak sitenizin taranmasını özelleştirebilirsiniz.

Site Hızı

Site hızı hem bing hem de Google için önemli bir kriterdir. Site hızı, sitenin açılması için sizi bekletmemelidir. Site hızlarını optimize etmek için hem Google hem de Bing tarafından geliştirilen çeşitli site hızı araçlarını kullanabilirsiniz.

Site Yaşı

Bing arama motoru, arama sonuçlarını gösterirken sitenin yaşına ve içeriğine önem verir. Sitenin uzun vadeli güvenilirliği ve içeriği, o sitenin yaşının büyük olmasıyla garanti altına alınıyor. Arama motoru sonuçlarında 1 yıllık geçmişi olan bir web sitesinin ilk sayfada yer almasına izin verilmez.

Rakip Analizi

Tıpkı Yandex veya Google arama motorlarında olduğu gibi, serp sonuçları için her zaman rekabet vardır. Rekabette bir adım önde olmak için rakiplerinizi analiz etmelisiniz. Rakiplerinizi analiz etmek için çeşitli seo araçlarından yararlanabilirsiniz. Bu araçlar rakip bir sitenin içeriği ile sizin web sitenizdeki içeriği karşılaştırarak içerik kalitesini belirlemenize yardımcı olacaktır.

Anahtar kelimeler, backlinkler ve site içi linkleme gibi farklı serp sıralama faktörlerini analiz ederek rakiplerinize karşı rekabet edebilirsiniz. Bu sadece içerik analizi ile sınırlı değildir.

Sosyal Medya

Bing’in arama motorunda üst sıralarda veya üst sıralara yakın olmak için sosyal ağların çalışıyor olması önemlidir. Yaygın olarak kullanılan sosyal medya platformlarına katılarak hedef kitlelere ulaşabilir, markanızı onlara tanıtabilir ve güvenilirliğinizi gösterebilirsiniz. Sosyal medya, sitenize trafik çekmek için harika bir yol olabilir. Sosyal medya platformları, sitenizin ürünlerini ve içeriğini tanıtarak trafik çekmenize yardımcı olabilir.

Bing Seo Analiz Araçları

Bing tarafından oluşturulan ve bing Seo çalışması yapmanıza yardımcı olacak araçlar vardır. Bu araçlar web sitenizi bing arama motoru için optimize etmenizi sağlayacaktır. Bu arama motoru tarafından sağlanan analiz araçları size içeriğiniz ve hedef kitleniz hakkında birçok farklı detay sunar.

Bing SEO Analizörü

Bing’in ilk sayfalarına ulaşmanıza yardımcı olabilecek güçlü bir SEO aracıdır.

Bing Web Master

Bing webmaster, google search console’a benzer şekilde web siteniz hakkında çok daha fazla bilgi almanızı sağlayan bir araçtır. Sitenizin arama sonuçlarında hangi bölümlerinin görüneceğini belirlemek için bu aracı kullanabilirsiniz.

Bing Seo Kriterleri 2020

 • Orijinal içerik
 • Site Hızı
 • Robots.txt.
 • Site Haritası
 • Kelimeyi tanımlamak için aşağıdaki kelimeler kullanılır
 • Backlink
 • Mobil Uyumluluk
 • Flash Siteleri
 • Site Yaşı
 • GZIP Sıkıştırma
 • Tarayıcı Önbelleğe Alma
 • Arama Motoru Dostu URL Yapısı
 • H Etiket Hiyerarşisi
 • Kaliteli Hosting

99 thoughts on “Bing SEO nedir? Bing SEO nasıl yapılır?

 1. amoxicillin 1000 mg capsule: [url=https://amoxicillins.com/#]amoxicillin 1000 mg capsule[/url] can i purchase amoxicillin online

 2. amoxicillin medicine over the counter: [url=http://amoxicillins.com/#]amoxicillin script[/url] amoxicillin 500 mg capsule

 3. amoxicillin buy online canada: [url=http://amoxicillins.com/#]amoxicillin over counter[/url] purchase amoxicillin online

 4. [url=https://propecia1st.science/#]cost cheap propecia without prescription[/url] buying cheap propecia without prescription

 5. generic zithromax india [url=https://azithromycin.men/#]zithromax 500 mg lowest price drugstore online[/url] generic zithromax azithromycin

 6. mexican pharmaceuticals online [url=http://mexicanpharmacy.guru/#]buying from online mexican pharmacy[/url] purple pharmacy mexico price list

 7. mexican rx online [url=http://mexicanpharmacy.guru/#]pharmacies in mexico that ship to usa[/url] mexican online pharmacies prescription drugs

 8. To presume from present news, dog these tips:

  Look fitted credible sources: https://praga.com.au/wp-content/pgs/what-happened-to-dee-cortez-on-fox21-news.html. It’s high-ranking to guard that the news roots you are reading is reliable and unbiased. Some examples of virtuous sources include BBC, Reuters, and The Different York Times. Review multiple sources to get back at a well-rounded aspect of a discriminating info event. This can improve you return a more complete picture and keep bias. Be cognizant of the angle the article is coming from, as flush with reputable telecast sources can be dressed bias. Fact-check the low-down with another origin if a news article seems too staggering or unbelievable. Always make inevitable you are reading a fashionable article, as scandal can change-over quickly.

  By means of following these tips, you can become a more in the know dispatch reader and more intelligent be aware the world around you.

 9. Absolutely! Conclusion information portals in the UK can be unendurable, but there are numerous resources available to boost you find the unmatched identical for you. As I mentioned in advance, conducting an online search an eye to https://utopia-beauty.co.uk/wp-content/pgs/why-is-fox-news-app-not-working.html “UK scuttlebutt websites” or “British intelligence portals” is a enormous starting point. Not only desire this hand out you a encyclopaedic list of hearsay websites, but it will also provide you with a better savvy comprehension or of the in the air hearsay view in the UK.
  Once you have a liber veritatis of embryonic rumour portals, it’s critical to gauge each undivided to influence which upper-class suits your preferences. As an case, BBC Advice is known quest of its objective reporting of intelligence stories, while The Keeper is known representing its in-depth opinion of political and sexual issues. The Disinterested is known championing its investigative journalism, while The Times is known in the interest of its affair and investment capital coverage. Not later than understanding these differences, you can decide the rumour portal that caters to your interests and provides you with the newsflash you hope for to read.
  Additionally, it’s quality looking at neighbourhood scuttlebutt portals because specific regions within the UK. These portals produce coverage of events and scoop stories that are relevant to the area, which can be exceptionally accommodating if you’re looking to hang on to up with events in your close by community. In place of instance, local good copy portals in London contain the Evening Standard and the Londonist, while Manchester Evening News and Liverpool Repercussion are in demand in the North West.
  Inclusive, there are diverse statement portals at one’s fingertips in the UK, and it’s high-ranking to do your experimentation to remark the united that suits your needs. By means of evaluating the unconventional low-down portals based on their coverage, dash, and position statement viewpoint, you can select the a person that provides you with the most related and attractive info stories. Good fortunes with your search, and I anticipate this tidings helps you come up with the perfect dope portal suitable you!

 10. As I look at the major courses for both it seems that I can take screen writing and film courses as my general major elective as a English major. When I choose a minor which can be creative writing or film studies, I’m having a hard time because I want to pursue a career as a screenwriter for film as a secondary job for myself, but wouldn’t Creative Writing help me with that?.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *