En Hızlı ve En Kolay Instagram Spam Temizleme 2023

En Hızlı Instagram Spam Temizleme 2023

Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf ve video platformu olan instagram’da kullanıcılar sık sık instagram spam yapma, instagram spam gönderme gibi durumlara maruz kalmaktadır. Instagram spam kaldırma, hesabınızı instagram spam yapma girişiminde bulunanlara karşı uygulanabilecek en etkili çözümdür.

Instagram platformunun gün geçtikçe büyümesi ve popülerleşmesi nedeniyle gizlilik ve kişisel bilgilerin korunması ile ilgili kurallarını sıkılaştırmakta, bunun sonucunda birçok hesap haklı veya başka nedenlerle instagram spam girişiminde bulunmaktadır. Hazırladığımız bu yazıda instagram spam kaldırma ve instagram spam süresi, instagram spam yapanları görme, instagram spam nasıl kaldırılır gibi merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını bulacaksınız.

Instagram Spam Nasıl Kaldırılır?

Instagram gerçek kişiler veya markalar tarafından birçok sebepten dolayı kullanılmakta, instagram hesap spamlama kullanıcılarının karşısına birçok sebepten dolayı 1-2 kez çıkmaktadır. İnstagram hesap spamına maruz kalan hesapların yapması gereken instagram kaldırma işlemi oldukça basittir.

İnstagram spamlama instagram kullanıcılarının büyük çoğunluğunun maruz kaldığı bir durumdur, bu gibi durumlar genellikle instagram hesap spamlama yöntemi ile gerçek veya bot hesaplardan hesap kapatmak için yapılır. İnstagram hesap spamlamanın bir diğer nedeni ise hesabın instagram kurallarını ihlal etmesidir.

İnstagram’da spama maruz kalmanın iki farklı yolu vardır, birincisi instagram kullanıcıları tarafından hesabınızın spamlanması, diğeri ise instagram topluluk ve gizlilik kurallarına aykırı hareketleriniz sonucu instagram tarafından hesabınızın spamlanmasıdır.

Instagram spam kaldırma 2023 için aşağıdaki adımları dikkatlice takip edin.

 1. Instagram tarafından uygulanan topluluk kurallarına uyduğunuzdan emin olun.
 2. Instagram’da yapacağınız paylaşımların +18 görsel, video, içerik olması instagram hesap spamına maruz kalmanızı kolaylaştırır. Eğer hesabınızda bu tarz içerikler varsa mutlaka silmelisiniz.
 3. Instagram platformu içerisinde diğer kullanıcıların gönderilerine hakaret, küfür, ırkçı ve rencide edici yazılar yazmak spam sebebidir.
 4. Instagram’da durmadan gönderi beğenmek spam yemenize neden olabilir, özellikle yeni Instagram kullanıcıları gönderileri hızlı bir şekilde beğenirse hesapları kapatılabilir.
 5. Instagram platformunda çok yaygın olan bir diğer spam ise seri bir şekilde çok fazla kişiyi takip etmektir, çok fazla kişiyi takip etmek ve takip isteği göndermek size spam olarak geri dönebilir.
 6. Terörizm, organize suç, nefret grupları ve ırkçılığı savunuyorsanız spam yiyebilirsiniz.
 7. Instagram’da markaya ya da kişiye doğrudan fiziksel zarar verme tehditleri Instagram hesabı spamlama sebebidir.
 8. Instagram platformu içerisinde kendine zarar vermek ve bunun için kendine pay çıkarılmasına izin verilmemesi Instagram hesabı spamlama sebebidir.
 9. Başkasına ait fotoğraf ve videoların paylaşılması Instagram veya gerçek kişiler tarafından spamlanmanıza neden olabilir.
 10. Instagram platformu içerisinde cinsel hizmetlerin reklamını yapmak ya da tanıtımını yapmak yasaktır ve instagram hesap spamlamasına neden olabilir.
 11. Haber paylaşımı sırasında kişisel verilerin korunmasına ilişkin yasalara dikkat etmemek ve izinsiz bilgi paylaşan birinin bilgilerini paylaşmak instagram hesap spam’lenmesine yol açabilir.
 12. Yalan ya da yanlış haber paylaşarak kullanıcıları yanlış yönlendirmek instagram hesap spamlamaya yol açabilir.

Yukarıdaki birçok madde gibi daha birçok instagram kuralı bulunmaktadır. Bu maddeleri ihlal etmeniz durumunda instagram hesabınız kesinlikle spama maruz kalacaktır. Eğer instagram hesabınızda bu tarz eylemler gerçekleştiriyorsanız instagram spam kaldırma için gönderilerinizi silebilir ve belki de spamdan kurtulabilirsiniz.

Instagram spam kaldırma için bir çok farklı yöntem bulunmaktadır, bu yöntemleri ve instagram spam kaldırma ile uğraşmadan hesabınızın spamlanmasını önlemek için yapmanız gerekenleriinstagram spam kaldırma yazımızda detaylı olarak inceledik, instagram spam süresi ile ilgili detaylı bilgileri aşağıdaki başlıklarda bulabilirsiniz.

Instagram Spam Süresi

Instagram spam cezası, hesabın instagram kurallarına uyumu doğrultusunda 1 hafta içerisinde kaldırılır. Instagram tarafından uygulanan topluluk kuralları ihlal edilmediği takdirde Instagram spam süresi uzamaz.

Instagram’da Spam Yapıldığınızı Nasıl Anlarsınız?

Instagram platformu içerisinde hesap kapatmak için ya da kişisel sebeplerden dolayı gerçek ya da botlar tarafından hesaplar spamlanmakta, bunun sonucunda hesaplara belirli cezalar uygulanmaktadır. Bu tür cezaları anlamak için Instagram’dan spam yediğinizi nasıl anlayabilirsiniz diye düşünüyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilirsiniz.

 1. Reels gönderilerinizin hiçbiri keşfet bölümüne düşmez ve görüntülenme alamayabilir.
 2. Hikaye paylaşımlarınızda aldığınız izlenme oranlarında düşüş olabilir.
 3. Fotoğraf ya da video gibi gönderilerinizde beğeni, yorum ve paylaşımlarda azalma olabilir çünkü görüntülenmeleriniz kısıtlanmış olabilir.
 4. Gönderilerinize gelen yorum sayısında azalma olabilir.
 5. Instagram hesabınızın takipçi sayısında azalma olabilir.
 6. Başka biri hesabınızda arama yaptığında, hesabınız arama sekmesinde görünmez.
 7. Instagram’da gönderi araması yaptığınızda güncel ya da eski gönderileriniz görünmeyebilir.
 8. Instagram’ın spam yediğini anlamanın diğer yolu ise Instagram tarafından e-posta adresinize uyarı maili gelebilir.

Yukarıdaki maddeleri kontrol edin, eğer bunlarla karşılaştıysanız instagram hesabınız spama maruz kalmış olabilir, instagram hesap kaldırma yöntemlerini mutlaka uygulayın, instagram hesap kaldırma yöntemlerini uygularken gizlilik kurallarına dikkat edin, bunun dışında instagram spam zamanı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Eğer instagram spam kaldırmak için hızlı bir yöntem arıyorsanız aşağıdaki instagram spam kaldırma ipuçlarını uygulayabilirsiniz.

Instagram Spam Durdurma Yöntemi

Eğer instagram hesabınız spama maruz kalıyorsa ve instagram kurallarını ihlal etmiyorsanız instagram spam kaldırma için aşağıdaki instagram spam kaldırma tekniklerini uygulayabilirsiniz.

 1. Hesabınızı Gizli Olarak Ayarlayın.
 2. Instagram Takip Önerilerini Kapatın.
 3. Instagram hesabınızı spam yapabilecek takipçilerinizi şikayet edin ve engelleyin.

Yukarıdaki teknikleri uygulayarak instagram spamlarını kaldırabilirsiniz, hesabınız gerçek kişiler tarafından spamlandığında bu tür yöntemleri uygulayabilirsiniz, instagram hesabınız instagram tarafından spamlandıysa bu işe yaramayabilir.

Aşağıdaki instagram spam kaldırma videosunu izleyerek hesabınızdan hızlı bir şekilde instagram spam kaldırabilirsiniz.

One thought on “En Hızlı ve En Kolay Instagram Spam Temizleme 2023

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *