Youtube Kanalı En Hızlı Nasıl Büyütülür?

En Hızlı Youtube Kanalı Nasıl Büyütülür? 2023

Dünyanın en büyük video platformu olan Youtube, içerik üreticilerinin ve izleyicilerin ilgisi ile her geçen gün gelişiyor. Youtube dünyasında yeni bir yer edinmek isteyen YouTuber’lar genellikle youtube kanalı nasıl büyütülür gibi az bilinen taktiklerden yararlanarak youtube kanal geliştirme yapıyor Youtube kanal büyütme taktikleri nelerdir? ve youtube video öne çıkarma ipuçlarını kullanarak izlenme ve beğeni sayılarını arttırırlar.

Youtube kanalını büyütmek isteyenlerin kullanabileceği youtube kanal büyütme taktiklerini sizler için hazırladık, her şey youtube kanalı nasıl büyütülür yazımızda.

En İyi Youtube Kanalı Nasıl Büyütülür?

Youtube kanalınızı yeni açtıysanız ve abone sayınızı arttırmak, yorum ve beğeni almak istiyorsanız youtube kanalı nasıl büyütülür başlığı altındaki yazıları uygulamanızı tavsiye ederiz çünkü hazırladığımız öneriler içerisinde organik olarak youtube kanalı büyütme taktikleri bulunmaktadır.

YouTube kanalınızı organik olarak büyütürseniz kazandığınız sıralamalar ve trafik her zaman kalıcı olacaktır bu yüzden organik büyüme için her zaman sabırla ve özveriyle çalışmalısınız.

Siz de youtube kanalı nasıl büyütülür diye merak ediyorsanız aşağıdaki önerilerimizi inceleyerek youtube kanalınızı büyütebilir ve youtube arama sonuçlarında ön sıralara çıkabilirsiniz.

Kanalınızın Kategorisini Seçin

Youtube kanal geliştirme için öncelikle kanalınızın yayın yapacağı bir kategori belirlemelisiniz. Yayın yapacağınız kategoride ısrarcı ve tutarlı olursanız kendi kitlenizi bulmanız çok kolay olacaktır.

Youtube’daki büyük kanalları incelerseniz her kanalın kendi kategorisi üzerindeki içeriklere daha çok odaklandığını göreceksiniz, bu nedenle kategori belirlerken en çok içerik üreteceğiniz alana odaklanmanızı tavsiye ederiz. Aşağıda youtube’da kendinize uygun bir kategori seçebilirsiniz.

 1. Fotoğraf ve Video Kanalları
 2. Eğitim Kanalları
 3. Oyun Kanalları
 4. Vlog Kanalları
 5. Teknoloji Kanalları
 6. Spor ve Sağlıklı Yaşam Kanalları
 7. Haber Kanalları
 8. Komedi Kanalları
 9. Makyaj Kanalları
 10. İnceleme Kanalları
 11. Oyuncak Kanalları
 12. Yemek Kanalları

Youtube Profilinizi Düzenleyin

Youtube kanalı büyütmek istiyorsanız kategori belirledikten sonra profilinizi düzenlemeye başlayabilirsiniz. Youtube kanal büyütme için profilinizi içeriğinizin neyi anlattığını ve konunun ne olduğunu açıklayacak şekilde düzenlemelisiniz.

Açıklama bölümünde belirlediğiniz kategori alanında üreteceğiniz içerikleri ve içerik formatlarını, kaç günde bir içerik paylaşacağınızı belirtmelisiniz. Açıklama bölümünü kanalınızın tanıtım alanı olarak kurgulayın ve bu bölümde anahtar kelime ve etiketler kullanın.

Eğer bir kategori belirlediyseniz belirlediğiniz kategoriye uygun bir profil resmi ve kapak fotoğrafı koymanızı tavsiye ederiz. Eğer kişisel bir sayfadan ziyade bir sayfa olarak düşünüyorsanız özgün ve kaliteli bir logo kullanın.

Web sitenizi, sosyal medya hesaplarınızı ve e-posta adresinizi mutlaka profilinize ekleyin. İçeriğinizi beğenen kullanıcılar sizi mutlaka sosyal medya hesaplarınızda aratabilir ve takip edebilir ya da siz kullanıcılarınızdan sizi sosyal medyada takip etmelerini isteyebilirsiniz.

Kaliteli ve Özgün İçerik Üretin

Youtube kanalı nasıl büyütülür sorusuna verilebilecek en güzel cevap özgün içerik üretmektir. Özgün ve kaliteli youtube içerikleri her zaman kullanıcı ve izleyici kazandıracaktır çünkü youtube’un büyümesine bağlı olarak birbirine çok benzeyen içeriklerin birikmesi ile kullanıcılar özgün içerik bulmakta zorlanmaya başladı.

 1. Araştırma Yapın: İçeriğinizi videoya dönüştürmeden önce detaylı bir araştırma yapmalısınız. Bilimsel ve eğitici videolar üreten bir içerik kanalıysanız kaynak belirtmeniz gerekir, bu nedenle videoda işleyeceğiniz konuları doğru ve güvenilir kaynaklara dayandırdığınızdan ve kaynakları açıklamanın ve videonun sonuna eklediğinizden emin olun.
 2. Prova yapın: İçeriğinizi araştırdıktan sonra videoya dönüştürmeden önce mutlaka prova yapın çünkü bir videoyu tek seferde çekip YouTube kanalınıza yüklerseniz muhtemelen çekim sırasında ses sorunları veya diksiyon problemleri fark edeceksiniz ve izleyicilerden olumsuz yorumlar da alabilirsiniz. Bu gibi durumlardan kaçınmak için video çekmeden önce mutlaka prova yapın.
 3. Viral İçerik Üretin: Viral içerik üretmek bilimsel ve eğitsel kanallar için zor olabilir ancak her kategorinin kendine özgü ilginç ve viral içerikleri vardır, bu nedenle bu tür trend youtube videolarına dikkat edin. Herhangi bir video trendi ortaya çıktığında eğer kategorik olarak kanalınızla uyumluysa bu tarz videolar çekebilirsiniz.
 4. Profesyonel Olun: İlk defa youtube kanalı açtığınızda profesyonel ekipman almak zor olabilir ama ses konusunda profesyonel olmaya çalışın çünkü kullanıcılar görüntüyü biraz tolere edebiliyor ama sesi kötü olan videolar daha çabuk terk ediliyor.
 5. Trend Videolar Yapın: Bir YouTube kanalını nasıl büyüteceğinizi öğrenmek ve hızlı bir şekilde abone kazanmak istiyorsanız trend videolar aracılığıyla içeriklerinizi düzenleyebilirsiniz. Ülkede ve sosyal medyada gündem olan konularda youtube videoları hazırlayarak arama sonuçlarında ön plana çıkabilirsiniz.

Videolarınıza Altyazı Ekleme

Youtube, dünyanın her yerinden kullanıcı elde etmek için videolara altyazı ekleme özelliğini kullanıcılara ve youtube kanal sahiplerine sundu.

Siz de youtube kanalı nasıl büyütülür diye merak ediyorsanız, youtube video öne çıkarma için de kullanabileceğiniz İngilizce ve Türkçe altyazıları videolarınıza mutlaka ekleyin.

How To, What Is, Who Is gibi dünyanın her yerinden kullanıcının farklı dillerde arama yaptığı videolarda mutlaka altyazı kullanın.

Videolara Youtube Kartları Ekleyin

Youtube kanal büyütme taktikleri arasında en önemli uygulama kullanıcılarınızı video içeriğiniz içerisinde farklı videolara yönlendirmek olabilir. Videolarınızda anlattığınız bir konuyla ilgili başka bir videonuz varsa mutlaka o videonun kartını ekleyin ve tıklanmasını önerin.

Youtube kanalı nasıl büyütülür diye merak ediyorsanız youtube kanal geliştirme taktikleri arasında en çok kullanılan bir diğer taktik ise videonun sonuna kart eklemektir, bu da son kart taktiğidir, bir video bittiğinde son bölümdeki kartlardan diğer videolara yönlendirme sağlayabilirsiniz.

Videolara Etiketler Ekleyin

Sosyal medya ve web sitelerinde kullanılan etiket özelliği youtube kanalları için çok önemli. YouTube kanalını büyütme ipuçları arasında en önemlisi etiket eklemektir çünkü etiketler kullanıcılara ilgili videoları getirir ve hedef kitlenizin videolarınızla buluşmasını sağlar.

Videolara Küçük Resimler Ekleme

Videolara küçük resimler eklemek kullanıcıların dikkatini çekebilir ve kendi videolarınızın tıklanmasını sağlayabilir. Videolara küçük resim eklerken, videonun sloganının ve videonun sloganının resimde göründüğünden emin olun. Youtube kanalı nasıl büyütülür ipuçları arasında yer alan videolara küçük resim eklemek, yeni ve hedef kitle çekmek için her zaman değerlidir.

10 ila 20 Dakika Uzunluğunda Videolar Oluşturun

Youtube kullanıcılarının favori youtube kanallarına yaptıkları yorumlar arasında genellikle videoların uzun olması yönünde çok sayıda talep yer alıyor. Kanalınıza eklediğiniz videoların uzun ve sürükleyici olmasını sağlarsanız hedef kitleniz memnun kalacak ve diğer videolarınızı da izlemek isteyecektir. Youtube kanalı nasıl büyütülür ipuçları arasında uzun videolar ekleyebilir ve uzun videoda ilgi çekici görseller ekleyebilirsiniz.

Abone Olun! Abone Olmak İçin Çağrı

Bir YouTube kanalının nasıl büyütüleceğine dair ipuçları arasında en önemlisi abone ol demek! Videolarınızı izleyen ve sizinle yeni tanışan kullanıcılar genellikle abone olmadan kanaldan ayrılıyor ya da unutuyor. Video başladıktan 1-2 dakika sonra abone olmalarını hatırlatabilirsiniz.

Bildirimleri Açın! Uyarı Yapın

Youtube kanalınıza abone olan veya olmayan birçok kullanıcı bildirimleri açtığında, video eklediğiniz an bildirim alırlar. Youtube algoritması bazen videoları kullanıcıların önüne çıkarmakta zayıf kalabiliyor, bu gibi durumlar düşük izlenme oranlarıyla sonuçlanıyor. Bunun önüne geçmek için video içerisinde bildirimleri açmanız konusunda mutlaka uyarın.

Yorum Yapmayı Teşvik Edin

Videolarınızı izleyen kullanıcılardan her zaman videolarınız hakkında görüşlerini bildirmelerini isteyin ve onları yorum yapmaya teşvik edin. Yorum yapan kullanıcıların sizinle ilgilendiğini gösteren bir youtube kanalı nasıl büyütülür ipuçları arasında bir diğer önemli şey de yorumlara yanıt vermektir. Yorumlar ister olumlu ister olumsuz olsun mutlaka yanıt verin.

Rakiplerinizi Analiz Edin

Youtube kanal büyütme taktiklerinden en önemlisi rakiplerinizi analiz etmek ve rakiplerinizin öne çıkan özelliklerini kendi videolarınızda uygulamaktır.

Youtube kanalı nasıl büyütülür ipuçları arasında yer alan rakip analizinde dikkat etmeniz gereken en önemli şeyler rakiplerinizin video süreleri, içerik formatları, donanımları ve video açıklamalarıdır.

Canlı Yayınlar Yapın

Bir YouTube kanalının nasıl büyütüleceğine dair ipuçları arasında en önemlisi canlı yayın yapmaktır. Canlı yayınlar yaparak izleyicilerinizle canlı iletişim kurabilir ve anında izleyici çekebilirsiniz, böylece canlı yayınlarınıza konuk davet edebilir ya da ilgi çekici konularda canlı yayınlar yapabilirsiniz.

Youtube Kısalarını Kullanın

Youtube kısaları son zamanların en popüler video youtube video içeriği haline geldi, bu nedenle youtube kullanıcıları ve içerik üreticileri bu tür içerik formatlarına daha fazla odaklanıyor.

Youtube kanal büyütme ve youtube kanal geliştirme ipuçları arasında şort videoları eklemek, eklediğiniz youtube şort içeriğinin trend ve ilgi çekici olduğundan emin olmak, sabırlı olmak ve sabırla tüm youtube kanal büyütme ipuçlarını sabırla uygulamak yer alıyor.

Katılım Videoları Ekleyin

Katılım videoları eklemek, para kazanmanıza yardımcı olabilir ve elde ettiğiniz gelirden özel videolar oluşturmak için size bütçe sağlayabilir. Videoya katıl özelliği bazı kanallar için değersiz görünebilir ancak büyük youtube kanalları bu özelliği aktif hale getiriyor. Bir YouTube kanalını büyütmenin ipuçları arasına katılma videolarını ekleyerek gelir ve sadık bir kitle kazanabilirsiniz.

Google Trends ile YouTube Kanalınızı Büyütün

Google, 2004 yılından bu yana arama hacmi, konum ve ilgili anahtar kelimelere göre trend aramaları gösteriyor. Google trends sadece web siteleri için değil youtube içerik üreticileri için de kullanım hizmeti sağlıyor. Hazırlayacağınız içeriğin anahtar kelimesini Google trends üzerinde aratarak videonuzu en trend dönemlerde paylaşabilirsiniz.

Bir Çalma Listesi Oluşturun

Oynatma listeleri yapmak en çok sizi takip eden ve videolarınızı izleyen kullanıcılara fayda sağlayabilir, çünkü oynatma listelerini izleyen kullanıcılar tüm videolarınızı sırayla izleyeceği için çok fazla izlenme elde edebilirsiniz.

Oynatma listeleri hazırlarken eğitim, nasıl yapılır, nedir gibi konularla oynatma listeleri hazırlamaya çalışın. Bu sayede youtube kanalınızı büyütmek ve kullanıcılarınızı memnun etmek için doğru adımlar atmış olursunuz.

Youtube’da Nasıl Video Yayınlamalıyım?

Youtube’da nasıl video yayınlamalıyım diye merak ediyorsanız öncelikle youtube kanalı nasıl büyütülür ipuçlarımızı inceleyerek youtube’da yayınlayacağınız videoları düzenleyebilirsiniz.

Kanalınıza eklediğiniz videoların seçtiğiniz kategori ile ilgili olmasına dikkat edin, youtube kanalımı nasıl büyütürüm diye merak edenler bu tarz uygulamalara çok fazla ağırlık vermelidir.

Youtube Kanalım Ne Zaman Büyür?

Youtube kanalım ne zaman büyür diye merak ediyorsanız bu tamamen sizin youtube kanalınızı büyütmek için attığınız adımlara bağlıdır. Çünkü attığınız adımlar ne kadar iyi ve organik olursa YouTube kanalınız da adım adım o kadar iyi büyüyebilir.

Siz de youtube kanalı nasıl büyütülür ipuçlarını kullanarak kanalınızı hızlı ve organik bir şekilde büyütebilirsiniz.

Youtube Analytics Kullanın

Youtube, kullanıcıların kitlelerini ve videolarını analiz etmelerine yardımcı olmak için youtube analytics aracını geliştirdi. Youtube analytics ile kullanıcılar hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz ve bu youtube kanalı nasıl büyütülür ipuçları arasında izleyici analizinde en önemli noktadır.

YouTube Kanalı Nasıl Büyütülür?

Youtube kanalımı nasıl büyütürüm diye soruyorsanız bunun en kolay yollarından biri başarılı youtuberların kanallarını incelemektir. Youtube kanalınızı büyütmek için abone sayısı yüksek olan youtuberların kanallarına ekledikleri description, keywords, hastagh ve video geçişleri gibi kullanıcı ve algoritma odaklı noktalara mutlaka dikkat edin. Bir youtube kanalı nasıl büyütülür konusunda aşağıdaki video size yardımcı olabilir.