En İyi 10 Ücretsiz WordPress Galeri Eklentisi Listesi 2023

WordPress Ücretsiz Galeri Eklentisi 2023

Web sitenizde resimlerinizin slayt şeklinde ileri ve geri gösterilmesi sitenizi ziyaret eden ve tıklayan kullanıcıların ilgisini çekebilir ve sitenin anasayfasının veya ürün, kategori sayfalarının güzel görünmesini sağlayabilir. Eğer wordpress tabanlı bir web sitesi kullanıyorsanız wordpress galeri eklentisi yazımızda size önerebileceğimiz farklı wordpress resim eklentileri işinize yarayabilir.

1. Envira Gallery – WordPress Galeri Eklentisi

Web siteleri için içerik ürün ve sayfalarına görsel eklemek çok önemlidir, bu görseller her zaman kullanıcılar için ilgi çekici olabilir ve bu görsellerde eklenen linkler kullanıcıları farklı sayfalara yönlendirebilir, bu yüzden envira galeri eklentisi wordpress galeri eklentisi listesi arasında ilk sırada yer alır ve birçok wordpress kullanıcısının memnuniyetle kullandığı bir wordpress galeri eklentisidir.

WordPress Resim Galerisi Eklentisi

Envira Galeri Özellikleri

WordPress galeri eklentileri arasında en çok kullanılan eklenti olmasını sağlayan özellikleri aşağıda sıraladık. Envira gallery’i en iyi wordpress galeri eklentisi yapan özellikler aşağıdaki gibidir

  1. Albümler İçeriğinizi oluştururken veya sayfalarınızı tasarlarken albümleri görüntülemek isteyebilirsiniz, envira galeri bunu sizin için kolaylaştırır.
  2. Lightbox Galeri: Lightbox, kullanıcı sitenizdeki bir görsele tıkladığında görselin ön plana çıkmasıdır, bu özellik kullanıcı deneyimi ve sitenin güzel görünmesi açısından oldukça kullanışlıdır.
  3. Masonry Galeri: WordPress galerisine resim eklerken eklediğiniz resimler genellikle farklı boyutlara sahiptir ancak varsayılan olarak ilk bakışta hepsi aynı görünebilir ancak bu wordpress galeri eklentisi için durum böyle değil, bu eklenti ile resimlerin gerçek boyutlarını gözlemleyebilirsiniz.
  4. Mozaik Galeri: Metin içerisine eklediğiniz görsellerin uygun şekilde hizalanmasını sağlar.
  5. Öne Çıkan İçerik Galerisi: Öne çıkan yazılarınızdan bir fotoğraf galerisi oluşturmanızı sağlar, bu özellik kullanıcıların en önemli yazılarınızı görmesini ve tıklamasını sağlar.
  6. Sayfalandırma Galerisi: Seçtiğiniz görsellerin sayfalara bölünmesini ve tıklamalar ile kaydırılmasını sağlar.
  7. Sosyal Paylaşım Butonu: WordPress tabanlı sitelerde yazıları sosyal medyada hızlıca paylaşmanızı sağlayacak sosyal medya butonları eklemenizi sağlar.

2. NextGen Pro Gallery – WordPress Galeri Eklentisi

WordPress galeri eklentisi listesinde birçok farklı özelliğe sahip resim galerisi eklentisi bulunmaktadır, bu eklentiler arasında NextGen Pro eklentisi diğer eklentilere göre birçok özelliği ücretsiz olarak sunmaktadır.

E-ticaret siteleri için vazgeçilmez bir wordpress galeri eklentisidir çünkü ürün görseli olarak gösterdiğiniz görsellere tıklayan kullanıcı görseli ürün olarak inceleyebilir.

Fotoğrafçılar ve tasarımcılar için oldukça kullanışlı bir wordpress galeri eklentisidir çünkü fotoğrafçılar genellikle fotoğraf satmak veya tasarım hizmeti vermek için bu eklentiyi kullanırlar çünkü resimlerin kalitesini bozmaz.

Yorum Özelliği: Sitenizi ziyaret eden kullanıcılar oluşturduğunuz galerideki resimlere ayrı ayrı veya direk galeri içerisinde yorum yapabilirler ve diğer kullanıcılar da bu yorumları görebilirler.

Diğer wordpress resim galerisi eklentileri gibi bu eklenti de galerilerin altına sosyal medya paylaşım butonları ve metin eklemenize olanak sağlar.

3. Modula WordPress Galeri Eklentisi

Kullanıcı dostu ve SEO performansını etkilemeyecek bir wordpress galeri eklentisi arıyorsanız modula wordpress galeri eklentisi işinize yarayabilir. Bu eklentinin en önemli özelliği eklediğiniz görsellerin boyutunu ve kalitesini bozmamasıdır.

Modula wordpress resim galerisi eklentisi görsellerinizde herhangi bir değişiklik yaptığınızda hızlı bir şekilde gözlemlemenizi sağlar.

Ayrıca görsellerinizin daha canlı veya kaliteli görünmesi için görsellerinize filtre ekleme olanağı da sunar.

Yüklediğiniz görsellerin çalınmasını önlemek için filigran ekleyebilirsiniz.

Birçok wordpress resim galerisi eklentisinin ücretli ve ücretsiz versiyonu bulunmaktadır, bu eklentinin fiyatı 39 ile 129 dolar arasında alacağınız hizmete göre değişmektedir.

4. Everest Gallery Lite – WordPress Galeri Eklentisi

Everest gallery lite wordpress galeri eklentileri arasında oldukça yeni bir eklenti ancak kullanıcıların büyük çoğunluğu eklentiden memnun olduklarını belirtmişler, wordpress uygulama mağazasında uygulamaya yapılan yorumlara bakıldığında da kullanıcıların memnun oldukları gözlemleniyor.

Everest gallery lite, yeni bir eklenti olmasına rağmen büyük web siteleri tarafından kullanılmaktadır. Yeni bir eklenti olması ücretsiz sürümde birçok özellik sunması diğer wordpress galeri eklentilerine göre kullanımı avantajlı kılmaktadır. Animasyon ekleme ve tasarlama gibi farklı özelliklere sahip ancak ücretli olan bu sürümün güncel ücreti 21 dolar.

5. Meow Gallery – WordPress Galeri Eklentisi

Meow Gallery eklentisi Japon ve Fransızlar tarafından geliştirilmiştir. WordPress galeri eklentisinin en önemli özelliği çok hızlı çalışması ve SEO performansını olumsuz etkilememesidir.

Meow gallery wordpress galeri eklentisi ücretsiz olarak kullanabileceğiniz 4 farklı galeri tasarımına sahiptir.

Galeride yer alan görsellere iç ve dış link verebilme özelliği ile sitenizi ziyaret eden kullanıcıları site içi ve site dışına yönlendirebilirsiniz.

Bloggerlar için en önemli özelliği ise seyahat ederken fotoğraflarınızı mahvedebilmeniz ve görsellere ses ekleyebilmeniz. Ücretli versiyonu ise 19 dolar.

6. Gridzy Resim Galerisi – WordPress Resim Galerisi Eklentisi

En iyi wordpress galeri eklentileri listesi arasında gridzy image gallery eklentisi 6. sırada yer alıyor, bu eklentinin en önemli özelliği seo performansını ve fotoğrafların kalitesini bozmaması.

Fotoğraf kaydırma özelliğinin yanı sıra galeriye eklediğiniz fotoğrafları zoom yapmanıza da olanak sağlıyor.

Bu eklenti ile eklediğiniz galerideki fotoğraflar farklı mobil cihazlarda aynı boyutta ve kalitede görüntülenebilir.

WordPress galeri resim eklentisi olarak sade ve şık bir eklenti arıyorsanız bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

7. FooGallery – WordPress Galeri Resim Eklentisi

WordPress platformuna resim ve video eklemek, kullanıcıları memnun etmek ve arama sonuçlarında sıralama yapmak için çok önemlidir.

İçerik ve sayfalarınıza resim ve video eklemek için ayrı eklentiler kullanmanıza gerek yok çünkü bu wordpress resim galerisi eklentisi ile hepsini bir arada yapabilirsiniz.

FooGallery wordpress galeri eklentisinin en önemli özelliği sürükle bırak şeklinde çalıştığı için kullanımının çok basit olması ve hızlı olması hızlı bir şekilde düzenleme yapmanızı sağlıyor.

Kendi yükleyeceğiniz resimler dışında instagram ve adobe uygulamasındaki resimleri de yükleme imkanı sunuyor.

8. 10Web Fotoğraf Galerisi – WordPress Galeri Eklentisi

WordPress resim galerisi eklentileri listesinde sekizinci sırada 10web photo gallery wordpress galeri eklentisi yer alıyor, bu eklentinin de diğer eklentiler gibi ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunuyor.

10web photo gallery wordpress galeri eklentisini yüklediğinizde, varsayılan olarak iki galeri tasarımı vardır. Bu eklenti sadece varsayılan tasarımları değil aynı zamanda kendi tasarımlarınızı da oluşturmanıza olanak tanır.

Galeri için kullanacağınız görsellerin başkaları tarafından kullanılmaması için görsellere logo ve filigran eklemenizi sağlar. Ayrıca bu görsellerin farklı platformlarda paylaşılabilmesi için sosyal medya paylaşım butonları da bulunuyor.

9. FAT Image Gallery – WordPress Galeri Oluşturma Eklentisi

Fat image gallery WordPress resim galerisi eklentisi listesinde 9. sırada yer alan bu eklentinin diğer wordpress eklentileri gibi ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmaktadır.

Fat image gallery wordpress galeri eklentisi şık ve zarif görsellerle bir galeri sunumu oluşturmanızı sağlar.

Galeri için yüklediğiniz fotoğrafların boyutunu otomatik olarak düzenlemekle birlikte fotoğraflarınıza ekleyeceğiniz metnin yazı tipini ve galeri fontlarını da değiştirebilirsiniz.

Fat image wordpress galeri eklentisini yüklediğinizde karşınıza 5 farklı galeri formatı çıkacaktır. Bu eklenti ile sadece resimler için değil videolar için de slayt gösterisi hazırlayabilirsiniz

10. Essential Grid Gallery – WordPress Fotoğraf Galerisi Eklentisi

Essential grid gallery eklentisi ile web sitenizin sayfaları veya içerikleri içerisinde galeriler oluşturabilirsiniz. Oldukça kullanışlı ve kullanıcı memnuniyeti odaklı olan bu eklenti wordpress platformunda en çok kullanılan eklentiler arasında yer almaktadır.

Gelişmiş görsellerinizi görüntülemenin yanı sıra sosyal medya platformlarındaki hesaplarınıza da linkler ekleyebilir ve kullanıcıların hesaplarınızı takip etmesini sağlayabilirsiniz.

Bu eklenti diğer eklentilere kıyasla daha fazla hazır tasarım sunuyor. 50’ye yakın hazır şablon ile kendi görsellerinizle hızlı bir şekilde galeri oluşturabilirsiniz.

Essential grid WordPress galeri eklentisi, e-ticaret siteleri için kullanımı kolaylaştırmak için woocommerce temasıyla birlikte çalışabilir

WordPress Resim Galerisi Eklentisiz Nasıl Oluşturulur?

WordPress’te galeri eklentisi oluşturmak için izlemeniz gereken adımlar var. Bu adımları sırasıyla takip ederseniz wordpress galeri eklentisi olmadan da resim galerisi oluşturabilirsiniz.

  1. Yazı içerisindeki görsele blok eklemek için wordpress editörünü açıyoruz, sol tarafta bulunan artı işaretine tıklıyoruz ve karşımıza çıkan galeri butonunu seçiyoruz.
  2. Karşınıza yükleme veya medya kütüphanesi seçenekleri çıkacaktır, bunlardan birini seçin. Eğer daha önce yüklediğiniz görsellerden bir galeri slaytı oluşturacaksanız medya kütüphanesi seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer yeni görseller yükleyecekseniz shift tuşuna basılı tutarak yükleyeceğiniz görselleri tek tek seçin ve aç seçeneğine tıklayarak görselleri toplu olarak yükleyin.
  3. Yüklediğiniz görselleri blok düzenleyici sekmesinden gözlemleyebilirsiniz. Buradan görsellerin tıklandığında hangi bağlantıya gideceğini ya da görünümdeki sütun sayısını ayarlayabilirsiniz.

WordPress Galeri Eklentisi Nasıl Seçilir?

WordPress galeri eklentisi seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey görsellerin kalitesinin bozulmaması ve boyutlarının aynı kalabilmesidir, kullanıcı deneyimi açısından başarılı eklentileri tercih etmenizi öneririz.

WordPress Galeri Eklentisi Ne İşe Yarar?

WordPress galeri eklentisi e-ticaret siteleri ve bloggerlar için vazgeçilmezdir çünkü ürünleri ya da makaleleri slayt gösterileri halinde görsel olarak sergilemek için oldukça kullanışlıdır ve kullanıcılar bu görsellere tıklayarak sayfada gezinebilirler.

WordPress Resim Galerisi Eklentisi – Bonus

WordPress resim galerisi eklentisi hakkında daha detaylı bilgi alabilmeniz için aşağıya bir video bırakıyoruz, bu videoyu izleyerek wordpress resim galerisi eklentisi hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

97 thoughts on “En İyi 10 Ücretsiz WordPress Galeri Eklentisi Listesi 2023

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *