15 En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri 2023

En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri 2023

Stok fotoğraflar web sitelerinde, makalelerde ve logolarda çok fazla kullanım ihtiyacı duymaktadır. Ücretsiz stok fotoğraf siteleri arıyorsanız internette ücretli veya ücretsiz stok fotoğraflar mevcut, bu telifsiz fotoğraf siteleri herkesin aradığı fotoğraf konseptine göre değişiklik gösteriyor, çok bilinen ücretsiz stok fotoğraf sitelerinden farklı olarak bilmediğiniz en çok kullanılan ücretsiz stok fotoğraf sitelerinin bir listesini hazırladık.

Ücretsiz Telifsiz Fotoğraf Siteleri

 1. Unsplash
 2. Gratisografi
 3. Morguefile
 4. Pixabay
 5. Stockvault
 6. Pexels
 7. Picjumbo
 8. Pikwizard
 9. Rawpixel
 10. Yeniden Çekim
 11. FoodiesFeed
 12. Kaboom Resimleri
 13. Yeni Eski Stok
 14. Şekillendirilmiş Stok
 15. Flickr

En İyi Stok Fotoğraf Siteleri

Ücretli ya da ücretsiz stok fotoğraf arıyorsanız özellikle aradığınız konseptlere uygun fotoğraflar bulabileceğiniz siteler listemizde aşağıdaki listede yer alan stok fotoğraf siteleri işinize yarayabilir.

Ücretsiz stok fotoğraf listesinde yer alan siteler sadece fotoğraf indirmek için değil, fotoğraf yükleyerek para kazanmak ve stok fotoğraf satışı yapmak için de kullanabileceğiniz sitelerdir.

Freepik

Freepik, grafik tasarımcılar ve fotoğrafçılar için vazgeçilmezdir. Freepik, grafik tasarımcılar tarafından belki de en çok kullanılan ücretsiz stok fotoğraf sitelerinden biridir. Çünkü fotoğraf koleksiyonu ve geniş konseptleri web tasarımcıları ve grafik tasarımcılar için çok değerli.

Ücretsiz Görseller

Free images, ücretsiz stok fotoğraf siteleri arayanlar için gerçekten ücretsiz stok fotoğraflar sunuyor. Sitedeki tüm stok fotoğraflar ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanılabilir.

Styled Stok

Styled Stock, ücretsiz telifsiz stok fotoğraf siteleri arasında özellikle kadınların en çok kullandığı ücretsiz telifsiz fotoğraf siteleri arasında yer alıyor. Styled Stock stok fotoğraf sitesi en çok kadın ziyaretçilerden trafik alıyor çünkü sitede paylaşılan ve satın alınan stok fotoğraflar genellikle sağlıklı yaşam, ev yemekleri, detoks tarifleri, çerçeveler, yeni yıl ile ilgili fotoğraflar.

Eğer kadınlarla ilgili bir makale ya da ürün hazırlıyorsanız styled stock sitesindeki stok fotoğraflar işinize yarayabilir.

Styled Stock sitesine giriş yaptığınızda “feminen fotoğraf sitesi” yazısını göreceksiniz ve bu yazıya baktığınızda bu sitenin daha çok kadınlar tarafından kullanıldığını anlamanız mümkün.

Hisse Senetleri

The Stocks, stok fotoğraf arayanlar için en iyi kullanıcı deneyimini sunar. Diğer ücretsiz stok fotoğraf siteleri arasında en basit ve kullanışlı sitelerden biridir.

The Stocks tüm ücretsiz stok fotoğraf sitelerini tek bir sitede toplar, aramanız dahilinde tüm ücretsiz stok fotoğraf sitelerinden stok fotoğrafları çeker ve önünüze sıralar, indirme ve göz atma imkanı sunar.

Yeni Eski Stok

New Old Stock, özellikle geçmişe ilgisi ve sevgisi olanlar için stok fotoğraf siteleri arasında en popüler ücretsiz stok fotoğraf sitelerinden biri. Bu sitenin en büyük özelliği sitede yer alan telifsiz stok fotoğrafların vintage konsepti ile ilgili fotoğrafları içermesi, burada isterseniz hazırladığınız reklam metinlerinde ya da içeriklerde bu vintage stok fotoğrafları kullanabilirsiniz.

Sitedeki fotoğrafları inceleyecek olursanız fotoğraflar geçmişe ait belgelerdir ve tarihleri vardır, özellikle tarih konusunda araştırma yapan akademisyenler bu siteden faydalanabilirler.

Morguefile

Morguefile profesyonel fotoğrafçılar ve stok fotoğraf alıcıları tarafından kullanılmaktadır. Ücretsiz stok fotoğraf siteleri arasında yer alan bu site 1996 yılından beri hizmet vermektedir ve özellikle ücretsiz telifsiz fotoğraf sitesi arayanların en uğrak kaliteli fotoğraf sitelerinden biridir. Sitede sadece stok fotoğraflar değil aynı zamanda stok videolar, vektörler ve şablonlar da yer alıyor.

Sitenin genel tasarımı çok profesyonel görünmese de eski olması ve kullanıcılar tarafından güvenilir bulunması nedeniyle kendi kemik kitlesine sahiptir. Fotoğraf satışı için sıklıkla tercih edilmektedir.

Kaboom Resimleri

Kaboom Pics stok fotoğraf sitesi, özellikle şehir yaşamıyla ilgili konularda stok fotoğraflar içerir. Şehir yaşamına ait fotoğraflar arasında manzara fotoğrafları, yemek fotoğrafları, şehir ve mimari fotoğrafları yer almaktadır. Kaboom pics kullanıcılarının bu siteyi tercih etmelerinin en önemli nedeni satın alınan ve yüklenen fotoğrafların yüksek kalitede olabilmesidir.

Stocksnap.io

Stockcsnap.io, diğer ücretsiz stok fotoğraf siteleri gibi profesyoneller ve amatörler tarafından kullanılıyor. Ücretli ve ücretsiz kullanımın yanı sıra tasarım ve düzenleme imkanı da sunan ücretsiz stok fotoğraf siteleri arasında yer alıyor.

Pixabay

Pixabay, fotoğraf ya da video tasarımıyla ilgilenenlerin adını sıkça duyduğu ücretsiz kaliteli fotoğraf sitelerinden biri. Dünyanın dört bir yanından fotoğrafçılara ev sahipliği yapan pixabay sitesi aynı zamanda bir uygulama olarak da hizmet veriyor.

Dünyanın dört bir yanından kullanıcısı olduğu için oldukça geniş bir fotoğraf veri tabanına sahip ve bloggerlar, içerik yazarları ve tasarımcılar tarafından sıklıkla kullanılıyor. Ücretsiz olarak vektörler içermesi nedeniyle de en çok tercih edilen ücretsiz stok fotoğraf sitelerinden biridir.

Pexels

Pexels, ücretsiz stok fotoğraf siteleri arasında adını en çok duyduğumuz kaliteli ve güvenilir stok fotoğraf sitelerinden biri. Dünyanın her yerinden kullanıcısı olan bu sitenin en önemli özelliği ücretsiz stok fotoğraflar ve ücretsiz stok videolar içermesidir.

Ücretsiz kaliteli fotoğraf siteleri arasında pexels özellikle bloggerlar ve fotoğrafçılar tarafından kullanılıyor. Buradaki fotoğraflar profesyoneller ve amatörler tarafından paylaşılabilir ve indirilebilir.

FoodiesFeed

FoodiesFeed, stok fotoğraf siteleri arasında benzersiz bir konsepte sahip ücretsiz bir stok fotoğraf sitesidir. Bu sitenin genel konsepti yemek fotoğrafları üzerine düzenleme yapılmış ya da konsept olarak çekilmiş fotoğrafların yüklenmesidir.

Eğer yemek ile ilgili fotoğraf paylaşmak veya düzenlemek istiyorsanız bu sitenin uygulaması olan foodie uygulamasını kullanarak çektiğiniz yemek fotoğraflarını düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Foodie fotoğraf uygulamasında yer alan renk filtreleri yemek fotoğraflarına uygun soft filtrelere sahiptir.

Gratisography

Gratisography , tıpkı adından söz ettiren diğer büyük stok fotoğraf siteleri gibi ücretsiz ve kaliteli stok fotoğraf sitelerinden biridir. Bu sitede birbirinden ilginç ücretsiz stok fotoğraflar bulabilirsiniz. Ücretsiz stok fotoğraf siteleri arasında bu site blog yazarları ve sosyal medya hesap yöneticileri tarafından sıklıkla kullanılıyor çünkü bu sitedeki ilginç fotoğraflar sosyal medyada beğeni ve yorum kazanıyor.

Küçük Görseller

Little Visuals’ı listemizdeki diğer ücretsiz stok fotoğraf siteleri ile karşılaştırdığınızda çalışma dinamiklerinin oldukça farklı olduğunu fark edeceksiniz. Bu sitede bir stok fotoğraf bulduğunuzda bu stok fotoğrafı mail olarak alabiliyorsunuz ya da herhangi bir görüntü kaybı olmadan bir başkasına mail olarak gönderebiliyorsunuz, diğer ücretsiz stok fotoğraf sitelerinde böyle bir özellik yok.

Picjumbo

Picjumbo, bu fotoğraf sitesinin çok ilginç bir kuruluş hikayesi var. Bu sitenin kurucusu zamanın ünlü ücretsiz stok fotoğraf sitelerini kullanmak için fotoğraf yüklediğinde sürekli reddedildiği için ücretsiz stok fotoğraf siteleri arasında yer almak için kendi sitesini kurmuş. Her türlü konsept ve konuda stok fotoğraf bulabileceğiniz en profesyonel ücretsiz stok fotoğraf sitelerinden biridir.

Stockvault

Stockvault, stok fotoğraf siteleri arasında diğer ücretsiz stok fotoğraf sitelerine göre çok daha fazla ücretsiz telifsiz fotoğraf sitesi bulunmaktadır. Stok fotoğraf siteleri arasında en çok tercih edilen siteler arasında yer almasının en önemli sebebi duvar kağıtları, stok fotoğraflar, desenler içermesidir.

Desen ve duvar kağıdı için kullanıldığı için özellikle tasarımcılar tarafından kullanılmaktadır. Seo uzmanlarının da ilgisini çekiyoruz çünkü arama motoru çok gelişmiş ve anahtar kelimeyi girdiğinizde istediğiniz fotoğrafı getiriyor.

Reshot

Reshot, profesyoneller ve amatörler için basit bir arayüz ve kullanılabilirlik sunar. Reshot diğer ücretsiz stok fotoğraf sitelerinden daha basittir, bu nedenle kendine özgü bir kullanıcı tabanına sahiptir. Sitede daha çok amatör fotoğrafçıların olması, basit ve ücretsiz bir topluluk olmasından kaynaklanıyor.

Rawpixel

Fotoğrafçılar için adını duymamanın imkansız olduğu bir site olan rawpixel profesyonel ve amatör fotoğrafçılar tarafından çok fazla kullanılıyor. Ücretsiz stok fotoğraf sitelerinden biri olan raw pixel, ücretsiz vektörler ve pds örnekleri içeriyor.

Rawpixel diğer ücretsiz stok fotoğraf sitelerinin sahip olduğu ücretli bir özelliği de sunuyor. Bu uygulamayı ücretli olarak kullanırsanız HFP adlı kuruluşa yardımda bulunabilirsiniz.

Flickr

Flickr, profesyonel fotoğrafçıların ve stok fotoğrafçılığa yoğun ilgi duyan kullanıcıların ziyaret ettiği, adını tüm dünyaya duyurmuş bir sitedir. Ücretsiz stok fotoğraf sitelerinden biri olan Flickr, Yahoo tarafından geliştirilmiştir.

Bu platformda fotoğraf paylaşmanın belirli kuralları vardır, bunlardan en önemlisi fotoğrafın sahibini yani kaynağını belirtmeniz gerektiğidir. Kullanıcıların izinlerine bağlı olarak bazı fotoğraflar bu platform içerisinde indirilmeye uygun olabilirken bazıları olmayabilir.

Flickr diğer ücretsiz stok fotoğraf sitelerine göre ilk sırada yer alıyor çünkü ücretsiz kaliteli fotoğraf siteleri arasında yüksek kaliteli, profesyonel çekimler çoğunlukla bu sitede toplanıyor.

Unsplash

Ücretsiz kaliteli fotoğraf sitelerinden biri olan Unsplash, fotoğrafçılıkla yakından ilgili olan unsplash sitesini duymayan yoktur. Dünyanın en büyük fotoğraf kütüphanesi denilebilir çünkü başta profesyoneller olmak üzere fotoğrafçılıkla uğraşan herkesin bu platformda olduğu göze çarpıyor, bunun yanı sıra ücretsiz ve bedava fotoğraf satma ve indirme imkanı da sunuyor.

Unsplash’in uygulama olarak da kullanılabilmesi, kullanıcıların bu platforma her yerden erişebilmesini kolaylaştırıyor. Ücretsiz stok fotoğraf siteleri arasında yer almasının en büyük nedeni ise yüksek kalitede çözünürlüğe sahip fotoğraflar içermesi.

Pikwizard

Pikwizard belki de listedeki en az bilinen ücretsiz stok fotoğraf sitelerinden biri ve bu sitenin en önemli ve dikkat çekici özelliği platformdaki fotoğrafları indirme ve indirirken üzerlerine metin ekleme imkanı sunması.

Fotoğraf üzerine yazı ve tasarım eklemek isteyenler için oldukça kullanışlı bir web sitesi. Ücretsiz stok fotoğraflar içermesi bu siteyi tasarımcılar ve içerik editörleri için cazip kılıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *