En Güvenilir Dosya Paylaşım Siteleri Listesi 2023

Güvenilir ve Ücretsiz Dosya Paylaşım Siteleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık eskisi gibi dosya paylaşım teknikleri kullanılmamakta ve eski tekniklerin yerini dosya paylaşım siteleri almıştır. Dosya paylaşım siteleri bireysel ya da şirket olsun birçok kişi ve kuruluş tarafından kullanılmaktadır. Dosya paylaşım siteleri genellikle home-ofis ortamında çalışan büyük şirketler tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır ancak kişisel kullanımının da yoğun olduğu söylenebilir, bu yazımızda sizlere ücretsiz dosya indirme siteleri ve güvenli dosya transfer siteleri listesi hazırladık.

Dosya Transferi Nedir?

Dosya transferi, iki bilgisayar arasında birbirlerine gönderdikleri resim, video, ses ve benzeri verilerin aktarılmasına denir. Dosya transferi, dosya transfer protokolü olarak adlandırılır. Dosya transferi genellikle çok büyük boyuttaki dosyaları göndermek için kullanılır.

İnternet dünyasının her geçen gün büyümesi dosya paylaşım sitelerinin de artmasına neden olmuş, bu da bir sektörün büyümesinin önünü açmıştır. Ücretli hizmet veren dosya transfer sitelerinin yanı sıra ücretsiz dosya transfer hizmeti veren siteler de bulunmaktadır. Bu ücretli ve ücretsiz dosya paylaşım siteleri güvenlik özelliklerine göre değer olarak değişiklik göstermektedir ve aşağıda hazırladığımız dosya transfer listesinde bunları detaylı olarak belirteceğiz.

En İyi Dosya Paylaşım Siteleri 2023

Her geçen gün arama sonuçları istatistiklerinde dosya paylaşım sitelerinin aranma oranı dikkat çekiyor. Arama sonuçlarında bir çok dosya paylaşım siteleri sorgularına cevap vermek için kullanabileceğiniz en iyi dosya paylaşım siteleri listesini hazırladık. Hazırladığımız ücretsiz dosya transferi listesinden isteğinize göre dosya paylaşım sitelerini seçebilirsiniz.

Dropbox Dosya Paylaşım Sitesi

Dropbox en bilinen dosya paylaşım sitesidir. Dropbox aynı zamanda bir uygulama olarak da hizmet vermektedir. Dropbox hizmeti ücretsiz ve ücretli kullanım farklılıkları sunmaktadır. Ücretsiz olarak 2gb’a kadar alan sunmaktadır. Dropbox uygulamasının en önemli özelliği güvenlik açısından en iyiler arasında gösteriliyor.

Amazon Drive – Dosya Paylaşım Sitesi

Amazon her gün farklı bir sektörde duyuruluyor ve boy gösteriyor. Amazon’un kendisine ait olan Amazon drive, uluslararası bir dosya paylaşım sitesi. Amazon drive dosya transfer sitesi ücretsiz olarak 5 gb depolama alanı sunuyor. Dünyanın en bilinen markası olduğu için amazon hem güvenlik hem de kalite açısından kullanmaya değer bir dosya transfer sitesidir.

Yandex Disk – Dosya Paylaşım Sitesi

Rus arama motoru yandex tarafından geliştirilen depolama alanı yandex disk, 10 gb’a kadar depolama alanını ücretsiz olarak sunuyor. Sıklıkla kullanılan yandex disk verdiği 10 gb nedeniyle daha büyük dosyalar içermektedir. Yandex ülkemizde de yoğun olarak kullanılan bir arama motoru olduğu için depolama hizmeti olarak güvenilir ve kalitelidir.

Google Drive Dosya Paylaşım Sitesi

İnternet dünyasının en büyük arama motoru olan, arama motoru pazarının en büyük lideri google, kullanıcılarına depolama hizmeti de sunuyor. Google drive adlı dosya transfer sitesi tam 15 gb depolama alanını ücretsiz olarak sunuyor. 15 gb depolama alanı sunan google drive, video, uygulama, dosya gibi birçok farklı dosya formatının paylaşımında kolaylık sağlıyor. Dünyanın en büyük arama motoru google, güvenlik açısından da oldukça güçlü olduğu için en çok tercih edilen dosya transfer sitesi.

WeTransfer – Dosya Paylaşım Sitesi

Dosya paylaşım siteleri arasında en çok kullanılan We transfer ücretli ve ücretsiz kullanım farklılıklarına sahiptir. We transfer 2gb’a kadar dosya paylaşım hizmeti sunuyor. Dosya paylaşımı yaptığınızda alıcı dosyayı indirmezse dosya silinir. E-posta servisi ile dosya gönderme imkanı sunuyor.

Ücretli sürümde ise anlık dosya silme ve şifre sistemi var bu yüzden kullanıcılar genelde ücretli sürümü daha sık tercih ediyor. Ücretli sürümdeki bir diğer değerli özellik ise 1tb’a kadar depolama alanı sunmasının yanı sıra tek seferde 20 gb dosya gönderme gibi değerli özellikleri de bulunuyor.

Firefox Dosya Paylaşım Sitesi Gönder

Firexfox ismini duyduğunuzda aklınıza hemen mozilla web tarayıcısı gelecektir. Mozilla diğer tarayıcılar gibi dosya transferi ve dosya paylaşımı sektörüne girmiştir. Ücretli ve ücretsiz kullanıma açık olan ücretsiz sürümünde 2,5 gb depolama sınırı bulunmaktadır. Fakat firefox send’de 1 haftaya kadar dosya barındırabilirsiniz. Firefox send güvenlik açısından tıpkı diğer tarayıcılar gibi gelişmiş uçtan uca şifreleme ve dosya silme komutları içeriyor.

OneDrive Dosya Paylaşım Sitesi

Dünyanın en büyük bilgisayar markası olan microsfot tarafından geliştirilen onedrive, dosya transfer sektöründe en az diğer dosya paylaşım siteleri kadar değerlidir. Onedrive dosya paylaşım sitesi, ofis uygulamaları ile birlikte çalıştığı için sıklıkla tercih ediliyor. Microsoft işletim sistemine sahip bilgisayar kullanıcıları tarafından yoğun olarak kullanılan Onedrive’ın ücretli ve ücretsiz sürümü bulunuyor. Ücretsiz sürümünde 5Gb depolama alanı sunmakta ve güvenlik önlemleri açısından kullanıcılarından şikayet almamaktadır.

MediaFire Dosya Paylaşım Sitesi

Mediafire dosya paylaşım uygulamasının ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur. Ücretsiz sürüm 10 gb depolama alanı sunmaktadır. Ücretli sürümde ise dosya transferlerinde 200 mb dosya transferi sunuyor. Eğer daha büyük boyutta dosya transferi yapacaksanız maalesef ücretli versiyonu kullanmanız gerekiyor.

Transfernow.net

Dosya paylaşım siteleri arasında ücretli ve ücretsiz versiyonu bulunan transfernow.net, ücretsiz versiyonunda 4gb’a kadar olan dosyaları hiçbir ücret talep etmeden ücretsiz olarak gönderiyor. Eğer ücretli bir paket kullanmak isterseniz 20 ila 60 gb depolama alanına sahip oluyorsunuz.

Adobe Send Now Dosya İndirme Sitesi

Adobe tarafından geliştirilen dosya transfer sitesi, tasarımcılar ve editörler tarafından sıklıkla kullanılan çok önemli bir platformdur. Ne yazık ki bu platformun ücretsiz bir sürümü bulunmuyor. Bu platformun ücretli olarak sunduğu photoshop, after effects programları ile birlikte çalışmaktadır. Dünyanın en büyük dijital tasarım şirketi olan adobe’nin en çok tercih edilme sebebi programlar arası bağlantının yanı sıra güvenlik önlemlerinin çok üst düzeyde olmasıdır.

Mail Big File – Dosya İndirme Sitesi

Dosya transfer siteleri arasında yer alan Mail big file ücretli ve ücretsiz versiyona sahiptir. Ücretsiz sürümünde 2gb hizmet vermektedir. Bu dosya transfer sitesinin en öne çıkan özelliği güvenlik açısından hassas olmasıdır. Güvenlik önlemlerinin üst düzeyde olması bu platformun daha sık kullanılmasını sağlamaktadır.

SendGb – Dosya İndirme Sitesi

Dosya paylaşım siteleri arasında yer alan Sendgb, ücretli ve ücretsiz versiyon olarak ikiye ayrılıyor. Ücretsiz sürümde tek gönderimde 5 gb depolama alanı hizmeti sunmaktadır. Sendgb belirli bir süre için depolama hizmeti vermektedir. Sendgb yüklediğiniz dosyaları 1 yıl boyunca saklayabiliyor fakat depolama alanı hizmeti sunmuyor. Güvenlik konusunda ise dosya silme hizmeti sunuyor.

Transferxl.com Dosya Transfer Sitesi

Dosya paylaşım sitelerinden biri olan transferxl.com ücretli ve ücretsiz dosya transfer sitesi olarak hizmet vermektedir. Bu dosya paylaşım sitesinin en önemli özelliği hızlı bir şekilde dosya transferi yapabilmesidir. Eğer ücretli versiyonunu kullanmak isterseniz sizlere 100 gb’a kadar dosya transferi hizmeti sunmaktadır.

Sendthisfile.com Dosya Transfer Sitesi

Dosya paylaşım sitelerinden biri olan Sendthisfile.com’un ücretli ve ücretsiz olarak farklı versiyonları bulunuyor. Bu dosya transfer sitesinin en önemli özelliği uçtan uca şifreleme özelliğinin olması güvenlik açısından daha çok tercih edilmesini sağlıyor. Bu dosya paylaşım sitelerinin en önemli özelliği ise hızlı bir şekilde dosya transferi yapabilmeleridir.

Send Anywhere – Dosya Transfer Sitesi

Dosya paylaşım sitelerinden biri olan Send anywhere, ücretsiz ve üyeliksiz olarak hizmet veren önemli bir dosya transfer sitesidir. Daha çok mobil kullanıcılar tarafından kullanılmakta ve mobil kullanıcı sektörüne daha çok hizmet vermektedir.

Sendspace – Dosya Transfer Sitesi

Dosya transfer sitelerinden biri olan Sendspace, ücretli ve ücretsiz hizmet veriyor. Bu dosya paylaşım sitesinin en önemli özelliği uzun süreli depolama hizmeti sunması. Fakat olumsuz olarak gösterilebilecek diğer özelliği ise 300 mb dosya paylaşımı sunuyor olması.

File Dropper – Dosya Transfer Sitesi

Dosyaları hızlı ve kolay bir şekilde aktarmak istiyorsanız, bu dosya paylaşım sitesi size yardımcı olabilir. Ücretsiz olarak 5gba’ya kadar hizmet veriyor. Gönderdiğiniz dosyaların alıcısı dosyayı açmamışsa 30 gün sonra siliyor. Eğer uzun süre depolama alanı olarak kullanmak isterseniz 2gb depolama alanı sunuyor.

Dropsend – Dosya Transfer Sitesi

Dropsend, büyük dosyalar göndermek istiyorsanız kullanabileceğiniz en iyi platformdur. Dropsend, 8 gb’a kadar dosya göndermenize izin veren bir dosya indirme ve dosya gönderme sitesidir.

Dosya paylaşırken e-posta formatında dosya göndermekle uğraşmaktan sıkıldıysanız dropsend dosya transfer sitesi web sitesinden dosya yüklemenize ve e-posta yoluyla dosya indirmenize olanak tanır.

Dropsend, güvenlik için 256 AES Yüksek Seviye Şifreleme ile korunmaktadır. Kullanıcılarına doğrudan masaüstlerinden hızlı erişim sunar. Yükleme sırasında bağlantı kopması gibi sorunlarla karşılaşırsanız verileriniz silinmez ve kaldığı yerden yüklemeye devam eder.

ShareFile – Dosya Transfer Sitesi

ShareFile bir dosya transfer sitesi ve dosya paylaşım sitesidir. Dosya paylaşım siteleri arasında ülkemizde az bilinmesine rağmen oldukça kullanışlı ve kolay bir web sitesine sahiptir. Güvenli ve kurumsal firmalar tarafından tercih edilmektedir.

En güvenli dosya transfer siteleri arasında gösterilen ShareFile, özellikle kurumsal şirketlerin hassas bilgilerini göndermek için kullandığı dosya paylaşım siteleri arasında yer alıyor.

BONUS: Daha Fazla Dosya Paylaşım Sitesi ve Dosya Transfer Sitesi

Eğer yukarıdaki dosya transfer sitelerini kullanmak istemiyorsanız ve daha fazla dosya transfer sitesi arıyorsanız aşağıya bırakacağımız videoyu izleyerek ihtiyacınıza uygun dosya transfer sitelerini seçebilirsiniz.

Not: Yukarıdaki dosya paylaşım siteleri ile dosya paylaşım siteleri arasında seçim yaparken kararınızı güvenlik, hız ve ücretsiz olmasına göre vermenizi tavsiye ederiz. Dosya paylaşım sitelerini seçerken ücretsiz olması her zaman istenen bir özelliktir ancak gönderdiğiniz veriler ve gizlilik açısından güvenilir dosya paylaşım sitelerini kullanmak da çok önemlidir. Yandex disk, google drive, dropbox gibi bilinen dosya paylaşım sitelerini kullanmak hem güvenlik açısından hem de daha az ücret ödemek açısından size her zaman fayda sağlayabilir.

One thought on “En Güvenilir Dosya Paylaşım Siteleri Listesi 2023

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *