2023 En İyi Periskop Benzeri Uygulamalar Listesi

En İyi Periskop Benzeri Uygulamalar 2023

İnternetin ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte sadece televizyonlarda değil periskop benzeri uygulamalar kullanılarak da canlı yayın yapılmaya başlandı sizdesosyal medya platformlarında periskop benzeri uygulamalar arıyorsanız ve canlı yayınlar yaparak kendi içeriklerinizi hedef kitlenize ulaştırmak istiyorsanız hazırladığımız bu listede size uygun bir periskop benzeri uygulama bulabilirsiniz hedef kitlenize canlı yayınlar yaparak para kazanabilirsiniz işte periskop benzeri uygulamalar listesi.

2023 En İyi Periskop Benzeri Uygulamalar Listesi

Canlı yayın, marka ve kişisel hesaplar için oldukça önemli. Canlı yayınlar yaparak hem hedef kitlenizle iletişim halinde kalabilir hem de ürettiğiniz içerikleri canlı yayın esnasında sergileyerek gelir elde edebilirsiniz.

Gelir elde edebileceğiniz periskop benzeri uygulamalar arıyorsanız aşağıda hazırladığımız listede bağlantınızı koparmadan kaliteli ve ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz 2023 periskop benzeri uygulama listesi yer almaktadır. Aşağıda yer alan periskop benzeri uygulamaları inceleyerek sizin için en uygun ve kullanımı en kolay platform üzerinden canlı yayınlar yapabilirsiniz.

1. Twitch – Periscope Benzer Uygulama

Twich, Periscope benzeri uygulamalar arasında ilk sırada yer alıyor. Twich, dünyada en çok kullanılan canlı yayın platformlarından biridir ve canlı yayıncıların abonelerinden elde ettikleri gelir nedeniyle en yoğun kullanılan platformlardan biridir.

Twich platformu günde yaklaşık 10 milyon kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Çok sayıda kullanıcının tercih etmesinde canlı yayın yapmak isteyen kullanıcıların etkisi büyük.

Twich platformunda birçok farklı hedef kitle bulunuyor. Oyun, siyaset, sanat gibi birçok farklı hedef kitleden insan bir araya gelebildiği gibi twich platformu daha çok oyun oynama üzerine çalışmalar yapıldığı için hem oyun izleme hem de oyun oynama imkanı sunan bir canlı yayın platformudur.

Twich platformunu en iyi Periscope benzeri uygulama yapan en önemli şey ise yayıncı ile aboneler arasında soru cevap ya da bir konu etrafında tartışmaya olanak sağlayan sohbet yayınları yapabilme özelliğidir.

Twich Özellikleri

 1. Günlük 10 milyon kullanıcıya sahiptir.
 2. Canlı yayın verilerini analiz etme imkanı sunuyor.
 3. Oyun oynarken sohbet edebilirsiniz.
 4. Canlı yayın sırasında bağış toplayabilirsiniz.
 5. Abonelerinizden aylık gelir elde edebilirsiniz.

2. YouTube Live – Periscope Benzer Uygulama

Dünyanın en büyük video içerik paylaşım platformu olan Youtube, son güncelleme ve değişikliklerin ardından uygulamasına canlı yayın özelliği ekledi ve bu özelliği ile Periscope benzeri uygulamalar arasında yerini aldı.

Youtube live üzerinden canlı yayın açabilmek için 100 veya daha fazla aboneye sahip olmanız gerekiyor. Eğer Youtube hesabınızda 100’den fazla aboneniz varsa hesap bölümündeki özellikler kısmına giriş yaparak etkinleştir butonuna tıklamanız yeterli.

Youtube live uygulamasını periskop benzeri uygulamalar arasında yapan en önemli özellik oyun, sanat, siyaset, gündem gibi birçok konuda yayınların kaliteli ve kesintisiz bir şekilde yapılabilmesidir. Youtube canlı uygulamasını periskop benzeri uygulamalar arasına sokan bir diğer özellik ise hedef kitle bulmanın ve yeni hedef kitleler edinmenin çok kolay olduğu, dünyada en çok kullanılan video paylaşım platformu olmasıdır.

Youtube üzerinden canlı yayın yaparken yayınlarınızı en yüksek kalitede yapabilir, abonelerinizle ya da izleyicilerinizle sohbet edebilir ve size gönderdikleri mesajları, yorumları okuyabilir, yayın bittikten sonra canlı yayınınızı kaydedebilirsiniz.

Youtube Canlı Özellikleri

 1. Cep telefonu, tablet veya bilgisayar kullanarak yayın yapabilirsiniz.
 2. Kullanıcı deneyimine uygun bir arayüze sahiptir.
 3. Canlı yayın açtığınızda abonelerinize canlı yayın bildirimi gönderebilirsiniz.
 4. Canlı yayınlarınızı yüksek görüntü kalitesinde yapabilirsiniz.
 5. Canlı yayın yaparken abonelerinizden anlık bağış alabilirsiniz.

3. Instagram – Periscope Benzer Uygulama

Instagram dünyanın en çok kullanılan video, fotoğraf ve canlı yayın platformlarından biri. Instagram’ın e-ticaret, kişisel blog ve kişisel hesap kullanıcıları tarafından çokça tercih edilmesi, her yayıncının bu platformda istediği hedef kitleye ulaşmasını kolaylaştırıyor.

Instagram uygulamasını periskop benzeri uygulamalar arasına sokan en önemli özellik ise canlı yayın sırasında kullanıcılarla sohbet edebilmeniz. Canlı yayın sırasında yeni birini canlı yayına davet edebileceğiniz gibi izleyicileriniz de size katılması için davet gönderebiliyor. Instagram’ı periskop benzeri bir uygulama yapan bir diğer önemli özellik ise görüntü kalitesinin ve canlı yayınların hiçbir şekilde kopmaması, kullanıcıların siz yayın yaparken tepki verebilmesidir.

Instagram Özellikleri

 1. Telefon ve tabletleri kullanarak canlı yayınları açabilirsiniz.
 2. Kullanıcı deneyimine uygun bir arayüze sahiptir.
 3. Canlı yayınlar yüksek kalitede ve kesintisizdir.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası

Tiktok Explore Engeli Nasıl Kaldırılır

Snapchat Toplu Arkadaş Silme

4. Tiktok – Periskop Benzeri Uygulama

Periskop benzeri uygulamalar arasında son yıllarda adını sıkça duyduğumuz Tiktok platformu da var. Tiktok platformu her yaştan ve milletten insanın en favori video paylaşım platformları arasında yer alıyor. Tiktok platformunu periskop benzeri uygulamalar arasına sokan en önemli özelliği ise bu platformda canlı yayın ve video paylaşarak para kazanmanın mümkün olması.

Tiktok’un 1 milyarın üzerinde aktif kullanıcısı olması ve her bölgede yoğun olarak kullanılması nedeniyle yayıncıların hedef kitlelerini bulmaları ya da yeni hedef kitleler keşfetmeleri için çok değerli bir platform olmasını sağlıyor, özellikle son günlerde büyük ve küçük markaların burada yer alarak müşteri kazandıkları gözlemlendi.

Tiktok uygulamasını Periscope benzeri uygulamalar arasında öne çıkaran en önemli özelliği kullanıcılarınızın canlı yayın yaparken sizinle iletişime geçebilmesi, mesaj gönderebilmesi, bunun yanı sıra kaliteli ve kesintisiz canlı yayın imkanı sunmasıdır. Kullanıcılarınız Tiktok üzerinden canlı yayın yaparken size bağış gönderebilirler.

Tiktok Özellikleri

 1. 1 milyardan fazla kullanıcısı var.
 2. Farklı hedef kitleleri bulmak çok kolay.
 3. Discover algoritması ile farklı hedef kitleler canlı yayınlara katılabiliyor.
 4. Canlı yayınlardan ve videolardan gelir elde edebilirsiniz.

5. Facebook Live – Periscope Benzer Uygulama

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi platformları satın aldıktan sonra birçok platformunu güncellemiş ve Instagram’dan sonra Facebook platformunda da kullanıcıların en çok istediği özelliği kullanıma sunmuştur.

Periscope benzeri uygulamalar arasında facebook, kullanıcı dostu arayüzü ve birçok hedef kitlenin burada yer alması nedeniyle en çok tercih edilendir. Facebook platformunda canlı yayın yapmanın en önemli faydası ise bu platformun canlı yayıncılara yüksek kalitede ve kesintisiz bağlantı sunmasıdır.

Facebook platformunun periskop benzeri uygulamalar arasında en çok kullanılan platform olmasının sebebi ise bu platformda canlı yayın yaparken para kazanabilmeniz ve canlı yayın yaparken izleyicilerinizle sohbet edebilmenizdir.

Facebook Live Özellikleri

 1. Periscope benzer uygulamalar arasında en çok tercih edilenler arasında.
 2. Kullanıcı arayüzü basittir.
 3. Kullanıcılar bağlantı kesintisi yaşamaz
 4. Canlı yayınları kaydederek paylaşabilirsiniz.
 5. Canlı yayınları ücretsiz olarak yayınlayabilirsiniz.

6. You Now – Periscope Benzer Uygulama

Periscope benzeri uygulamalar arasında You Now, kolay arayüzü ve izleyiciler tarafından yoğun kullanımı nedeniyle en popüler Periscope benzeri uygulamalar arasında ilk sırada yer alıyor.

You Now platformu içerisinde yayıncılar ve kullanıcılar birbirleri ile sohbet edebiliyor. İnstagram, facebook ve google gibi hesaplardan kolayca hesap açabilir ve kendi yayınlarınızı yapabilirsiniz.

You now platformunu periskop benzeri uygulamalar arasına sokan en önemli özellik ise birçok farklı hedef kitlenin bu uygulamayı kullanmasının yanı sıra canlı yayınlar sırasında hediye gönderebilmesidir.

 1. You Now Özellikleri
 2. Aktif kullanıcı sayısı yüksektir.
 3. Sanat, politika, spor ve diğer kategorilerle ilgili kişileri bulmak kolaydır.
 4. Telefonunuzu kullanarak canlı yayın yapabilirsiniz.

Yukarıdaki periskop benzeri uygulamalara bakarak hangisinden canlı yayın yapacağınıza karar veremediyseniz periskop benzeri uygulamaları seçerken size yardımcı olabilecek bir videoyu aşağıya bırakıyoruz, aşağıdaki videoyu izleyerek periskop benzeri uygulamaları seçerken doğru kararlar verebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *