En İyi Profesyonel Hacker Programları 2023

En İyi Hacker Programları Listesi 2023

İnternet ve bilgisayar dünyasında isimlerini sıkça duyduğumuz hackerlar, hackleme işlemi için hacker programları kullanırlar. Hacker programları kullanıcının ihtiyaçlarına ve analizlerine göre değişiklik göstereceğinden etik işler yapan hacker programları ve hackerların kullandığı profesyonel hacker programları da kullanılmaktadır. Bu yazımızda sizler için en iyi hacker programları ve etik hacker programları listesini hazırladık.

En İyi Hacker Programları Listesi 2022

Hacker programları, yetenekli bilgisayar uzmanları olan siyah şapkalı internet korsanları tarafından bir bilgisayar sisteminin zayıf noktasını tespit etmek ve hacklemek için kullanılır.

Hackerlar profesyonel hack programları kullanırlar. Hackerlar tarafından kullanılan programlar genellikle popüler ve oldukça etkili en iyi hack programlarıdır. Bu programları kullanarak, bir bilgisayarın veya hesabın güvenlik açığını tespit eder ve zarar verirler.

 • Nmap
 • Metasploit
 • Wireshark
 • Hashcat
 • Geğirme Süiti
 • Windows Acunetix
 • SQLmap
 • Sosyal Mühendis Araç Kiti
 • Evilginx
 • Linux – Wifite
 • Aircrack-ng
 • Yeniden yapılandırma
 • Gökkuşağı Çatlağı
 • Tuval
 • Karındeşen John
 • Kızgın IP Tarayıcı

John the Ripper Hacker Programı

John the ripper, şifre kırma aracı olarak kullanılan hacker programlarından biridir. Sözlük saldırılarında şifreleri kırmak için kullanılır. Bu hacker programının başarı oranı çok yüksek olmamakla birlikte kırılacak şifrenin türüne ve kullanılan karaktere göre değişmektedir. Ücretsiz ve ücretli sürümleri de bulunmaktadır.

 1. Ücretsiz ve ücretli sürümleri bulunmaktadır.
 2. Kullanımı kolaydır.
 3. Şifre kırma için kullanılır.

Metasploit Hack Programı

Metasploit açık kaynak kodlu bir hacker programıdır. Birçok farklı işletim sistemi ile uyumlu olduğu için popüler bir hacker programıdır. Metasploit programı doğrudan sisteme saldırmak için kullanılmaz. Farklı arka kapı dosyaları oluşturarak saldırı yapma imkanı sunar.

Metasploit ruby dili ile geliştirilmiştir. Farklı web sitelerinden alınan kodları kullanarak saldırı yapma imkanı da sunmaktadır.

Metasploit programı özellikle etik hackerlar tarafından kullanılmaktadır. Popülerliği ve birçok farklı işletim sistemi ile çalışabilmesi nedeniyle hackerlar tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

Metasploit Hack Programı Özellikleri

 1. Farklı işletim sistemleri ile uyumludur.
 2. Açık kaynak kodlu yazılıma sahiptir.
 3. Saldırıları tespit etme imkanı sunar.
 4. Güvenlik açıklarını tespit edebilir.
 5. Uzaktan saldırı ve güvenlik açığı kontrolü yapabilme imkanı sunar.

Kali Linux Hack Programı

Kali linux, linux işletim sistemine sahip bilgisayar kullanıcılarının oldukça fazla bildiği ve kullandığı bir hacker programıdır. Linux işletim sisteminde en çok kullanılan hacker programları arasında yer almaktadır. bu aracın en önemli özellikleri wifi şifresi kırabilir, sahte ağ oluşturabilir ve güvenlik açıklarını bulabilir.

 1. Güvenlik açığını tespit edebilir.
 2. Sahte ağ oluşturabilir.
 3. Wifi şifresini kırabilir.

IronWASP Hack Programı

IronWasp açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Hackerlar tarafından sistem açığını taramak veya uzaktan saldırı yapmak için kullanılır. hackerlar tarafından kullanılan programlar arasında en sık ve en eski hacker programlarından biridir. Ayrıca bazı kesimler tarafından en iyi hacking programları listesinde ilk sıraya konulmaktadır. Eski bir hacker programı olduğu için profesyonel hacker programları olarak kullanılmaktadır.

IronWASP Program Özellikleri

 1. İzinsiz giriş tespiti
 2. Güvenlik açıkları için tarama
 3. Ağlara bağlanabilir ve numaralandırabilir.
 4. Kullanılan ağdaki güvenlik açıklarını bulabilir.
 5. Açık kaynak kodlu yazılıma sahiptir.
 6. DNS sorgulaması mevcuttur.
 7. En iyi hacking programları arasındadır.
 8. Eski ve profesyonel hacker programları arasında gösterilmektedir.

SQLNinja Hack Programı

SQLNinja etik hackerlar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu hacker programının en önemli özelliği güvenlik açıklarını tespit edebilmesi ve web uygulamalarını güvenlik açıklarına karşı analiz edebilmesidir. Birçok farklı bilgisayar işletim sistemi ile uyumlu çalışabilmesi nedeniyle etik hackerlar tarafından en çok kullanılan hacker programlarından biridir.

SQLNinja Program Özellikleri

 1. Farklı işletim sistemleri ile uyumludur.
 2. Güvenlik test modu vardır.
 3. Detaylı analiz yapabilirsiniz.

Maltego Hack Programı

Maltego, veri bilimcileri ve bilgisayar korsanları tarafından yaygın olarak kullanılan çok popüler bir profesyonel bilgisayar korsanlığı programıdır. Hackerlar bu programları aktif ve pasif bilgi toplamak için kullanırlar.

Özellikle web sitelerindeki güvenlik açıklarını tespit etmek için kullanılan etik bir hacker programıdır. Web sitelerinin whois verilerini, sosyal medya hesaplarını, dns adreslerini ve arama motorlarını aramak ve denetlemek için kullanılır. Maltego programının profesyonel hacking programları arasında yer almasının en önemli nedeni birçok farklı işletim sistemi ile çalışabilmesidir, bu özelliği onu en iyi hacking programlarından biri haline getirmektedir.

Maltego Hack Programı Özellikleri

 1. Farklı işletim sistemleri ile uyumludur.
 2. Veri analizi için kullanılır.
 3. IP Adreslerini tespit etmeyi sağlar.
 4. E-posta adreslerinin verilerini çıkarır.
 5. Telefon numaralarını toplar.
 6. Canlı veri paylaşımı sunar.
 7. 10.000 veri çekebilirsiniz.
 8. Java1.8 üzeri sürümler ile çalışır.

Nikto – Hack Programı

Nikto, dünyada en yaygın kullanılan hacker programlarından biridir. Bu hacker programı, birçok farklı işlevi yerine getirebildiği için en iyi hacker programlarından biridir. Basit bir arayüze sahip olduğu için popülerdir.

Nikto hack programı 6000’den fazla dosya ve sunucu kullanarak tarama yapan bir web tarayıcısıdır. Açık kaynak kodlu yazılıma sahiptir. Sunucuları yapılandırma ve güncelleme özelliklerinden dolayı oldukça sık kullanılmaktadır.

Nikto Hack Program Özellikleri

 1. Perly dilinde yazılmıştır.
 2. Açık kaynak kodlu bir yazılımdır.
 3. Basit bir arayüze sahiptir.
 4. En eski hack programları arasındadır.
 5. Güvenlik açıklarını tespit edebilir.
 6. XSS güvenlik açıklarını test edebilir.
 7. Saldırılara karşı tespit yapabilir.
 8. Csv ve html formatında veri çekebilirsiniz.
 9. Eski hacker programları ile uyumlu çalışır.
 10. Komut satırı kolayca güncellenebilir.
 11. Apache ve cgiwrap kullanıcı profili numaralandırılabilir.
 12. HTTP desteği mevcuttur.
 13. SSL desteği mevcuttur.
 14. Subdomain adını tahmin edebilir.

OpenVAS Hacker Programı

OpenVAS, web tabanlı bir arayüze sahip olan ve ana bilgisayarınızdaki güvenlik açıklarını ve saldırıları anında, hatta uzaktan tespit etmek için kullanılan hacker programları arasında yer alıyor. Birçok farklı bilgisayar işletim sistemi ile uyumlu olması nedeniyle yoğun olarak kullanılmaktadır.

Openvas, sistemdeki güvenliğin zayıf noktalarını tespit edip tarayabildiği ve bunları kontrol altına alabildiği için en çok kullanılan hacker programları arasında yer alıyor. Etik hackerlar bu hacker programını açık kaynak kodlu olduğu için yoğun olarak kullanmaktadır.

 1. Güvenlik taramaları gerçekleştirebilir.
 2. Saldırıları tespit edebilir.
 3. 40.000’den fazla güvenlik problemini tespit edebilir.
 4. Gerçek zamanlı olarak farklı bilgisayarlardan tarama yapabilirsiniz.
 5. Verileri grafiklendirebilirsiniz.
 6. İstatistik oluşturabilirsiniz.
 7. Açık kaynak kodlu bir yazılımdır.

Nmap Hack Programı

Nmap, eski hack programları arasında yer alan bu hack programı profesyonel hack programları arasında en çok kullanılan hacker programları arasında yer almaktadır. Ana bilgisayarı gerçek zamanlı olarak kontrol etme ve analiz etme olanağı sunar. Açık kaynak kodlu ve ücretsiz olması nedeniyle en popüler hackerlar tarafından kullanılan programlardır.

Nmap Hacker Programı Özellikleri

 1. Ağları numaralar ile eşleştirebilirsiniz.
 2. DNS Sorgulaması yapabilirsiniz.
 3. Ana bilgisayarı kontrol edebilirsiniz.
 4. Cihaz güvenliğini kontrol edebilirsiniz.
 5. Güvenlik risklerini tespit edebilirsiniz.

Cain – Abel Hacker Programı

Cain Abel, hacker programı diğer hacker programları gibi çok kullanılmaktadır. bu programın en önemli özellikleri şifre kırabilmesi, sözlük yönetimine yetki vermesidir. Bu program windows işletim sistemine aittir bu yüzden en çok kullanılan hacker programları arasında yer almaktadır.

 1. Şifre kırma özelliğine sahiptir.
 2. Windows işletim sistemine aittir.

Wireshark Hack Programı

Wireshark, ağ trafiğini gerçek zamanlı olarak analiz etmenizi sağlayan ve en yaygın kullanılan etik hacker programlarından biridir. Ücretsiz ve açık kaynak kodlu olması nedeniyle çok popüler bir hacker programıdır. Bu programın en çok kullanılmasını sağlayan en değerli özelliği ise kaydedilen dosyaların daha sonra incelenebilmesi için kullanılabilmesidir.

Güvenlik sorunlarını anında tespit edebilen bu hack programı 300’den fazla ağ protokolünü desteklemektedir. Sorunları tespit ve analiz edebilir ve bu sorunları çözebilir. Wireshark birçok farklı işletim sistemi ile uyumludur.

Wireshark Hack Programı

 1. Güvenlik açıklarını tespit eder.
 2. Farklı işletim sistemleri ile uyumludur.
 3. Farklı ağ protokollerini destekler.
 4. Hızlı ve güçlü analiz sunar.
 5. Protokollerin güvenlik şifrelemelerini test eder ve şifrelerini çözer.
 6. Analiz sonucu elde edilen verileri excel ve html formatında alabilirsiniz.
 7. Gzip formatlı dosyaların hızlı taranması ve açılması.
 8. Ücretsizdir.

Linux – Wifite Hacker Programı

Linux Wifite, linux işletim sistemine sahip kullanıcılar için en değerli hacker programlarından biridir. wifi şifresi kırma, brutforce saldırılarına veya saldırıya karşı güvenlik önlemi alma imkanı sunar. Ayrıca handkshake saldırılarına karşı önlem ve tarama imkanı da bulunmaktadır.

Güçlü ve çok iyi profesyonel hacker programları arasında yer alan wifite hacker programı WPA2 gibi zor şifreleri kırabilmektedir.

Linux – Wifite Hacker Programı Özellikleri

 1. Wifi şifrelerini kırabilir.
 2. El sıkışma saldırılarını önleyebilir.
 3. Brutforce saldırısı ve tarama.
 4. Ücretsizdir.
 5. Zor şifreleri kırabilir.

Burp Suite Hacker Programı

Burp suite, web sitesi üzerinde kullanıcılardan elde edilen çerezleri analiz eder ve bunun sonucunda parametreler oluşturur. Çerezleri analiz ederek web uygulamalarındaki güvenlik açıklarını analiz etmek için kullanılan hacker programları arasında yer almaktadır.

SQLMap Hacker Programı

SQLMap, dünyada en yaygın kullanılan programlama dillerinden biri olan python ile yazılmıştır. Etik hackerlar tarafından siber güvenlik testleri için kullanılmaktadır. Web sunucularının güvenliğini arttırmak ve zayıf noktaları tespit etmek için kullanılan hacker programları arasında yer almaktadır. Veritabanındaki açıkları tespit etmek için kullanılan en profesyonel hacker programları arasında yer almaktadır.

SQLMap Hack Programı Özellikleri

 1. Açık kaynak kodlu bir yazılımdır.
 2. Veritabanını analiz edebilir.
 3. Veritabanındaki güvenlik açıklarını tespit edebilir.
 4. Kullanıcıları numaralandırma yeteneğine sahiptir.
 5. Sözlük tabanlı şifreleri kırma yeteneğine sahiptir.
 6. Farklı veritabanları ile uyumlu çalışmaktadır.

Windows Acunetix Hacker Programı

Acunetix windows işletim sistemine sahip bilgisayar kullanıcılarının kullandığı hacker programları arasında yer almaktadır. Profesyonel hacker programları arayanlar için oldukça değerli ve kapsamlı bir hacker programıdır.

Bünyesinde sayısal araçlar barındırdığı için bu özelliği onu en iyi hacker programları arasına sokmaktadır. Acunetix hacker programı komut yürütme ve kontrol olarak yukarıda bahsettiğimiz sql web siteleri ile entegre çalışabilmektedir.

Acunetix hacker programı çok kapsamlı bir hacker programından ziyade oldukça basit ve kolay bir hacker programıdır. Basit arayüzü ve ücretsiz olması nedeniyle windows işletim sistemine sahip kullanıcılar farklı hacker programları aramadan bu programı kullanabilirler.

Angry IP Scanner – Hacker Programı

Angry IP Scanner, Hacker programları arasında üst sıralarda yer alan bu hacker programı profesyonel hackerlar ve yeni başlayanlar tarafından kullanılan hacker programları arasında yer almaktadır.

Açık kaynak kodlu ve ücretsiz olması nedeniyle en çok kullanılan hacker programları arasında yer almaktadır. Bu nedenle hacker programları piyasasında en çok tercih edilen programlar arasında yer almaktadır. Bilgisayar uzmanları tarafından ve IP Adreslerini tespit etmek, güvenlik açıklarına ve saldırılara karşı önlem almak için kullanılan hacker programları arasında yer almaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *