Instagram Hesabı 2023 En Kolay Şekilde Nasıl Silinir?

Instagram Hesap Silme 2023

Instagram, dünya çapında birçok ülkede yaygın olarak kullanılan bir sosyal medya platformudur. Verilere göre her gün milyonlarca fotoğraf ve hikaye paylaşılmakta ve aynı zamanda yeni hesaplar açılmaktadır. Yeni hesapların açılmasının yanı sıra milyonlarca hesap Instagram hesap silme işlemi ile geçici olarak silinmekte ya da kalıcı olarak Instagram’ın tozlu sayfalarına gömülmektedir.

Instagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Kullanıcılar genellikle hesaplarından sıkıldıklarında ya da çok fazla vakit geçirdiklerini düşündüklerinde Instagram hesap silme yoluna başvuruyor. Instagram’da bir hesabı kapatmanın iki farklı yolu vardır. Biri kalıcı kapatma, diğeri ise geçici kapatma ki bu aslında bir nevi instagram hesap dondurma işlemidir. Hesabını kapatan bir kişi komple instagram hesap silme işlemi yaparsa geri dönüşü yoktur. Hesap kalıcı olarak silinir ve bir daha açılması mümkün olmayabilir. İnstagram hesap dondurma işlemi yaparsanız hesabınız aramalardan, görüntülenmelerden ve hesap olma özelliğinden çıkarılır. İstediğiniz zaman hesabınızı aynı şekilde geri açmanız mümkün olabilir.

Instagram Hesap Silme Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Instagram üzerinden kalıcı hesap silme işlemi genellikle hesabın tamamen kapatılmak istendiği durumlarda gerçekleşir. Instagram hesabını kalıcı olarak sildikten sonra 1 ay içerisinde hesabınıza giriş yapmayı denemezseniz kalıcı olarak kapatılır.

Instagram kalıcı hesap silme işlemi aşağıdaki aşamalarda gerçekleşir;

  • Öncelikle Instagram hesap silme linki Hesap Silme Linki üzerinden kullanıcı adınız ve şifreniz ile Instagram adresinize giriş yapınız. Eğer giriş yaptıysanız direkt olarak hesap kapatma nedeninizi soran bir buton çıkacaktır.
  • Hesap kapatma nedeninizi belirtin. Eğer bir sebep belirtmek istemiyorsanız “Başka bir şey” seçeneğini seçin.
  • Seçiminizi yaptıktan sonra, hesap şifrenizi girmeniz istenecektir. Şifrenizi girdikten sonra Instagram hesabınızı kalıcı olarak kapatabilirsiniz.

Instagram Geçici Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram hesabınızı kalıcı olarak kapatmak istemiyorsanız, geçici olarak dondurabilir ve daha sonra zaman kısıtlaması olmadan istediğiniz zaman açabilirsiniz.

Instagram hesap dondurma işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

  • Öncelikle Instagram hesap dondurma bağlantısı Hesap Dondurma Bağlantısı üzerinden kullanıcı adınız ve şifreniz ile hesabınıza giriş yapın. Eğer giriş yaptıysanız doğrudan Instagram geçici hesap kapatma sayfasında görüneceksiniz.
  • Kalıcı kapatmada olduğu gibi bu aşamada da hesabınızı kapatma nedeninizi belirtmeniz gerekmektedir. Belirtmek istemiyorsanız, “Başka bir şey” veya “Diğer” seçeneğini belirleyebilirsiniz.
  • Daha sonra sayfada belirtilen kutucuğa şifrenizi girerek Instagram hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz.

Instagram hesabınızı ister kalıcı ister geçici olarak kapatın, sizi takip eden kişiler etkinliklerinizi göremeyecek ve diğer kişiler tarafından yapılan aramalarda görünmeyeceksiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *