En Kolay Instagram Sesli Arama Nasıl Yapılır? 2023

Instagram Sesli Arama Nasıl Yapılır? 2023

Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf ve video platformu instagram sesli arama nasıl yapılır 2023 instagram sesli arama hakkında merak ettiğiniz birçok şey hakkında bir yazı hazırladık.

Instagram platformunda sesli arama yapmak için herhangi bir buton bulunmuyor, Instagram sesli arama yöntemi ile Instagram kullanıcılarının birbirleri ile konuşmaları için bir yöntem bulunuyor. Instagram platformunda sesli arama dışında görüntülü arama, sesli mesajlaşma ve görüntülü sohbet gibi birçok farklı iletişim yöntemi bulunmaktadır. Hazırladığımız yazımızda instagram kişi arama butonu, instagram sesli arama geçmişi silme, instagram sesli arama geçmişi, instagram sesli arama ve instagram telefon arama gibi yöntemleri bulabilirsiniz.

Instagram Sesli Arama Nasıl Yapılır?

Instagram platformu içerisinde sesli arama yapabilmek için belli başlı şeylere dikkat etmeniz gerekiyor. Sesli arama için kullanıcının dijital okuryazarlığa sahip olması çok önemlidir çünkü dijital okuryazarlık kişinin Instagram dahil olmak üzere birçok sosyal medya platformunda olumsuz durumlarla karşılaşmasını engeller. Sesli arama yapabilmek için aşağıdaki özelliklere sahip olmanız gerekmektedir.

  1. Sahip olduğunuz internet ve internet altyapısının güçlü olması gerekir.
  2. Sahip olduğunuz internet altyapı bağlantısı kullanacağınız akıllı cihazlar ile uyumlu olmalıdır.
  3. Sesli arama yapabilmek için öncelikle kullanıcının bir instagram hesabının olması gerekmektedir.

Instagram sesli arama nasıl yapılır sorusunun en doğru cevabı yukarıdaki özelliklerin kullanıcı tarafından karşılanmasıdır. Bu özelliklere sahip kullanıcılar sesli arama yapabilmektedir.

Instagram platformunda bazen sesli arama butonu olmayabilir, bu butonu bulmak için anasayfaya giriş yapın, daha sonra sağ üst köşede arama ikonu olan telefon işaretine tıklayarak arama yapabilirsiniz, eğer buton anasayfanın sağ üst köşesinde yoksa sayfayı sağa kaydırın ve mesaj kutularının üzerine dikkatlice bakın, kutuların üzerinde arama ikonu olması gerekir.

Instagram’da birini aramak için öncelikle mikrofon, telefon, hoparlör gibi özellikleri kontrol etmelisiniz. Eğer bu gibi özelliklere sahip değilseniz sesli arama yapmanız çok zordur. Bu bilgiler cihaz tarafından Instagram uygulamasına iletilerek sesli arama için hizmet vermesi sağlanır.

2 Adımda Instagram Sesli Arama Geçmişini Silme

Instagram kullanıcıları, Instagram tarafından sesli arama hizmetini kullanırken birçok kişiyi arayabilir, sonuç olarak aranan kişilerin verileri saklanır ve kişisel nedenlerle Sesli arama geçmişini silmek isteyebilirsiniz.

Instagram sesliarama geçmişini silmek için izlemeniz gereken 2 adım vardır, aşağıdaki adımları izleyerek Instagram sesli arama geçmişini silme yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

  1. Instagram uygulamasından DM’ye giriş yapın.
  2. Instagram Aramalar bölümünden yakınlar bölümüne giriş yapın.

Sesli arama geçmişini silerken görüntülü sohbet başladı ve bitti gibi öğeleri manuel olarak silmeniz mümkün değildir ancak doğrudan sohbetin kendisini silebilirsiniz.