En Kolay İşletme Hesabı Google Yorumları Nasıl Silinir?

Google Yorumları En Kolay Nasıl Silinir?

Google, işletmeler için haritalar ve hesaplar sunar. İşletmelere ait hesaplardaki kötü google yorumları nasıl silinir?

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, işletmeler için google maps ve işletme hesabı hizmetleri sunmaktadır.

İşletme hesaplarının kullanıcılar tarafından yorum alması işletmenin itibarını artırabilir ya da azaltabilir. Ancak işletmelere bazen kasıtlı olarak olumsuz ve alakasız yorumlar yapılabilmektedir. Bu şekilde yapılan yorumları silebilmeniz için işletme google yorumları nasıl silinir konulu google yorumları nasıl silinir yazısını sizler için hazırladık.

İşletme Hesabı İçin Google Yorumları Nasıl Silinir?

Google haritalar ve google işletme hesabına yapılan yorumlar işletmenizin itibarı için oldukça önemlidir. Google haritalarda yer alan yorumlar müşterilerin hizmet ve işletme araması yaparken ilk inceledikleri kısımlar olarak belirlenmektedir. Peki google yorumları nasıl silinir? Google yorumları nasıl silinir? Aşağıda uygulamanız gereken google yorumları nasıl silinir listesini sizler için hazırladık.

1. Yorumlara Her Zaman Yanıt Verin

Müşteriler hesabınız hakkında eleştirel yorum yapabilir. Müşteri yorumlarını her zaman dikkate alın ve onlara olumlu geri bildirimler verin. Müşterilerle ilişkileriniz ne kadar sağlıklı olursa hesabınıza yapılan yorumlar da o kadar olumlu geri dönüşler olacaktır.

Peki hesabınıza yapılan kötü google yorumları nasıl silinir? Bunun için yapmanız gereken en önemli şey müşterinin şikayetini dikkate almak ve yaşadığı sorunları ya da kötü deneyimleri çözmeye yönelik geri bildirimde bulunmaktır. Bu şekilde google yorumları nasıl silinir konusunda ilk adımı atabilirsiniz.

2. Müşterilerinizle İletişimde Kalın

Müşterilerinize geri dönüş yaptıktan sonra belirli aralıklarla e-posta vb. yollarla müşterilerinizle iletişim halinde olun. Müşterilerinizle ilgilenmek ve onlara ilgilenildiğini hissettirmek markanın güvenilirliğini ve itibarını artıracaktır.

Özellikle kötü deneyimler yaşayarak hesabınıza yorum yapan müşterileri geri kazanmak için müşterilerinizle iletişimde kalmak google yorum silme için çok önemli bir adım olacaktır. Dolayısıyla her zaman çözüm odaklı bir yaklaşım sergilemeli ve müşteriye haklı olduğunu hissettirmelisiniz çünkü bu tarz adımları uygulamak google yorum silme nasıl yapılır sorusuna cevap vermenin en önemli yoludur.

3. Müşterilerden Yorumları Silmelerini İsteyin

İşletme hesabınızdaki kötü yorumlardan kurtulmak için yukarıdaki adımları sırasıyla takip edebilir ve müşterinin kötü deneyimini olumlu geri bildirimle sağladıysanız müşteriden yorumlarını silmesini isteyebilirsiniz. Müşteriden yorumları silmesini istemeniz ve hatta yaşadığı olumlu geri bildirimle ilgili yorum yapması sizin için faydalı olabilir.

Müşteriden işletme hesabınıza gelen yeni ve olumlu geri bildirim yorumları, farklı müşteriler tarafından okunduğunda işletmenizin iletişime açık ve olumlu geri bildirimlere sahip olduğu imajını verebilir.

Müşteri google yorumları nasıl silinir? Müşteri yorumları nasıl sileceğini bilmiyorsa ne yapmalı? Aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Google Haritalar’ı açın
 2. Sol üstteki menüde yer alan satırlara tıklayın.
 3. Kişisel katkılar seçeneğini açın ve incelemelere tıklayın.
 4. İşletmenizle ilgili incelemenin yanındaki diğer bölüme giriş yapın.
 5. Olumlu geri bildirim mesajları ile kötü yorumları düzenleyin veya silin.

Google Yorumları Kişisel Olarak Nasıl Silinir?

Google Yorumları nasıl silinir diye merak ediyorsanız aşağıdaki adımları düzgün bir şekilde uygularsanız google yorumlarını istediğiniz kadar kolay bir şekilde silebilirsiniz. Yapmış olduğunuz olumsuz yorumları olumlu olarak düzenleyebilirsiniz.

 1. Web Tarayıcınızdan Google Haritalar’a gidin.
 2. Sol Üstteki Menüye Giriş Yapın
 3. Katkılarınız üzerine tıklayın.
 4. Yorumları seçin.
 5. Silinecek yorumları seçin
 6. Sil ve Düzenle arasında seçim yapın.

Google Sahte Yorumları Nasıl Silinir?

Google haritalar ve işletme hesabına yapılan yorumlar her zaman müşteriler tarafından yapılmayabilir. Google haritalarda bulunduğunuz konumdaki rakip işletmeler arama sonuçlarında öne geçmek için hesabınıza kötü yorumlar yapabilirler. Peki sahte google yorumları nasıl silinir?

Sahte Google Yorumları Nasıl Silinir?

Hesabınıza yapılan sahte google yorumlarından kurtulmak için sahte google yorumları nasıl silinir konusunda aşağıdaki maddeleri uygulayabilirsiniz.

1. Rapor Yorumları

Hesabınıza yapılan sahte yorumların google politikaları dışında olduğunu tespit ederseniz, google yorumunu raporlayabilir ve sildirmeyi deneyebilirsiniz.

 1. Google Benim İşletmem’i açın
 2. İşinizi Seçin
 3. Menüden Yorumlara Atla
 4. Şikayet edeceğiniz yorumu seçin
 5. Menüye girin
 6. Sahte yorumları uygunsuz olarak işaretleyin.

2. Olumlu Yorumları Artırın

Bunun önüne geçmenin en kolay yolu, hesabınızdaki olumsuz yorumlardan ziyade olumlu yorumların sayısını artırmaktır. Olumlu yorumların sayısını artırmak, müşteri yorumlarını incelerken olumlu karar vermenizde etkili olabilir.

3. Sahte Yorumlara Yanıt Verin

Hesabınızdaki sahte yorumları silemiyorsanız, bunları okuyanların işletmenizin müşterinin kötü deneyimini (sahte olsa bile) önemsediğini görebilmesi için bunlara yanıt verebilirsiniz. Hesabınızdaki sahte yorumlara her zaman olumlu ve çözüm odaklı bir şekilde yanıt verin.

4. Google ile İletişimi Hızlandırın

Hesabınızdaki sahte yorumları bildirirseniz, muhtemelen hemen yanıt alamayacaksınız. Bu gibi durumlarda hesabınızdaki kötü yorumlardan kurtulmak için iletişimi hızlandırmanızı tavsiye ederiz. İzlemeniz gereken adımları aşağıda sıraladık.

 1. Google My Busineese girin
 2. Destek Girin
 3. Daha Fazla Yardıma mı İhtiyacınız Var?
 4. İletişim seçeneklerinden geri arama, e-posta ve sohbet desteğini seçin.

5. Yorum Yapmayı Teşvik Edin

Hesabınıza gelen yorum sayısını artırmak istiyorsanız hesabınızın yorum linkini sosyal medya ve web sitenizde paylaşmalısınız. Müşterilerinizi bu linke yönlendirerek olumlu yorum yapmalarını isteyebilirsiniz.

6. E-posta ile Yorum İsteyin

Müşterilerinizin e-posta adreslerini alabilir ve onlardan işletmenizle yaşadıkları deneyim hakkında olumlu bir geri bildirim mesajı içeren yorumlar bırakmalarını isteyebilirsiniz.

Google Yorumlarını Silmek Neden Önemlidir?

Google işletme hesabına yapılan yorumları silmenin veya google yorumlarını kaldırmanın neden önemli olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Google, işletmelere ve kullanıcılara yardımcı olmak amacıyla google maps ve işletme hesabını kullanıma sunmuştur. Bu hizmetten yararlanan kullanıcıların büyük çoğunluğu google’da işletme ve hizmet araması yaptıklarında işletmelere yapılan yorumlara göre değerlendirme yapmaktadır.

İşletmenize yapılan kötü yorumlar google işletme hesabınızın güvenilirliğini ve itibarını azaltmaktadır. Google yorumlarını silmek bu yüzden önemlidir. Google yorumları nasıl silinir yazımızın size yardımcı olacağını umuyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *