Google LLC Nedir? Ne anlama geliyor?

Google LLC nedir? Google LCC nedir?

Google 2017 yılına kadar google inc olarak bilinmekteydi. Ancak her geçen gün büyüyen dünyanın dev arama motoru her sektörde adını duyurmak ve her sektörde liderlik peşinde koşmak için birçok farklı sektörde hizmet vermek için ürünler geliştirmeye ve hizmet vermeye devam ediyor. 2017 yılında google inc yerine google llc olarak geçiş yaptı ancak herkesin aklındaki soru google llc nedir? google llc ne anlama geliyor? Yazımızda 2017 yılından sonra hayatımıza giren google llc’nin ne olduğunu anlatacağız.

Google LLC Nedir?

Google LLC nedir, 2017 yılında verdiği birçok hizmet ve ürün ile birlikte google llc ismini almış yani google limited şirketi olmuştur. Google llc çok uluslu bir Amerikan şirketidir çünkü birçok alanda ücretsiz hizmet vermektedir.

Google dünyanın en büyük arama motoru olarak bilinir ancak google sadece bir arama motoru değildir. Google dosya transfer sitesi, haritalar, takvim, görüntülü sohbet, google play yani uygulama mağazası gibi birçok alanda ücretsiz hizmet veren bir şirkettir.

Google LLC Tarafından Sağlanan Hizmetler

Google llc dünyanın en büyük internet devidir ve internetin ulaştığı her alanda kullanıcılarına hizmet vermektedir. Google llc’nin hizmet verdiği alanlar kişisel ve kurumsal olarak ayrılmakta olup ücretli hizmet verdiği alanlar da bulunmaktadır.

Google Kurumsal Reklamcılık Programı

Google birçok alanda ücretsiz hizmet vermektedir, ancak gelirinin büyük bir kısmı kurumsal reklamlardan gelmektedir. Dünyanın en yaygın kullanılan arama motoru olduğu için müşterilere ve ürün sahiplerine arama sonuçlarında reklam göstererek ya da web sitelerinde reklam göstererek gelir elde etmektedir.

Google gelirini doubleclik üzerinden elde etmektedir. Kullanıcıların ilgi alanlarına ve aradıkları verilere göre reklam gösterir. Reklam pazarlama stratejisini hedef kitlenin memnuniyetine uygun olarak uygular.

Google Reklam ve Pazarlama Hizmetleri

  • Google Analytics,
  • Google AdWords,
  • Google AdSense

Google reklamlarını kullanarak ürünlerini pazarlayan firmalar, bu ürünler hakkında detaylı bilgi edinmek için Google tarafından geliştirilen hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanıyor.

Google Arama Motoru

Google, herkesin bildiği gibi adını arama motoru olarak duyurmuştur. Dünyanın en büyük ve en çok kullanılan arama motoru olması sebebiyle geliştirdiği algoritmalar ile adeta seo ve sem sektörünün stratejilerini belirlemektedir. Dünyanın en büyük arama motoru sadece bilgi arama için değil daha birçok alan için arama motoru hizmeti vermektedir.

  • Google Görselleri
  • Google Haberler
  • Google Haritalar
  • Google Alışveriş
  • Google Akademi

Google Araçları

Google dünyanın en büyük arama motoru ancak kullanıcılarına sadece arama motoru olarak hizmet vermiyor. Google geliştirdiği birçok hizmeti kullanıcılarına ücretsiz olarak sunmaktadır. Geliştirdiği ve dünya tarafından en çok kullanılan google hizmeti gmail’dir. Gmail’in yanı sıra google belgeler de online olarak hizmet vermektedir.

Google LLC Tarafından Sağlanan Diğer Hizmetler

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, arama yapan kullanıcıların ihtiyaçlarına göre hizmet ve uygulamalar geliştirmektedir. Bunlardan en önemlisi google play’dir. Google play Android telefonlarda varsayılan olarak kullanılan uygulama mağazasıdır. Dünyanın en büyük şirketi olmasının en önemli sebebi her dil için çeviri sistemi olan google translate sistemine sahip olması ve google news ile anlık haber alma imkanı sunmasıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *