Instagram Hesap Açılış Formunun Kapatılması 2023

Instagram Hesap Açılış Formunun Kapatılması 2023

İnstagram hesabı kullanıcılarının başına oldukça sık gelen instagram hesap kapatma durumunda size yardımcı olabilecek kapatılan instagram hesap açma formu yazısını sizler için hazırladık. Eğer instagram hesabım kapandı, instagram kapanan hesap yeniden açma gibi arayışlarınız varsa hazırladığımız kapanan instagram hesap açma formu işinize yarayabilir.

Kapanan Instagram Hesap Açma Formu Nedir?

Eğer bir Instagram kullanıcısı iseniz Instagram hesabının kapanması sizin de başınıza en az bir kere gelmiştir. Bu gibi durumlarda kapatılan hesabın geri açılması için kapatılan Instagram hesabı açma formu Instagram kullanıcılarının yardımına koşuyor.

Kapatılan Instagram hesabı açma formunu kullanmadan önce hesabınızın neden kapatıldığı konusunda sizleri biraz bilgilendirmek isteriz.

Instagram uygulaması güvenlik politikalarını çok sıkı bir şekilde uygulamaktadır. Bu politikalardan herhangi birini ihlal etmeniz sonucunda Instagram hesabınız kapatılabilir ancak bu gibi durumlarda kapatılan Instagram hesap açma formunu kullanarak hesabınızı geri almanız mümkün olabilir.

Instagram Hesap Kapatma Nedenleri

 • Başka bir kişiyi finansal veya duygusal olarak tehdit etmek.
 • Spam davranışlar sergilemek.
 • Şiddet içeren içerik
 • Çıplaklık veya çocuk çıplaklığı görüntülerini paylaşmak.
 • Kendinize veya bir başkasına zarar vermek.
 • Başka bir kişiyi tehdit etmek.
 • Nefret söyleminde bulunmak.
 • Hakaret etmek, taciz etmek.
 • Yasaklı ürünleri satmak.
 • Suç örgütleri, nefret gruplarının linç girişimleri.

Yukarıdaki maddeler incelendiğinde internet ve sosyal medyada uymamız gereken kuralların bunlar olduğunu fark ediyor olabilirsiniz. Bu kurallar tıpkı sosyal hayatımızda olduğu gibi sosyal medyada da uymamız gereken çok önemli toplum kurallarıdır.

Eğer yukarıdaki kuralları ihlal etmediyseniz, Instagram hesabınızın kapatılmasının diğer nedeni raporlanmış ya da engellenmiş olmanız olabilir. Hesabınız bir başkası tarafından rapor edildiğinde ya da engellendiğinde Instagram bu sinyaller sonucunda hesabınızı kapatır.

Yukarıdaki kuralları ihlal ettiniz ya da etmediniz sonuç olarak hesabınız kapatıldı peki ne yapmalısınız instagram bunun için bir sayfa hazırlamış.

Instagram kapatılan hesap açma formu bilinmeyen bir sayfa değil. Fakat internet kullanıcıları okumaya üşendiği için çok az ziyaret ediliyor ya da tıklandığı anda sayfa terk ediliyor.

Instagram Hesap Kapatma Açma Formu Nasıl Kullanılır?

Instagram hesabınız yukarıda belirtilen topluluk kurallarını ihlal etmeniz sonucunda veya başka nedenlerle kapatılmış olabilir.

Instagram Hesap Açılış Formu Sayfasının Kapatılması

Kapatılan instagram hesap açma formu linkine tıkladığınızda karşınıza belirli alanlar çıkacaktır, bunlar sırasıyla aşağıdaki gibidir;

 1. Telefon numarası
 2. İtiraz Gerekçeleri
 3. Kimlik kartınızdaki ad ve soyad fotoğrafı
 4. Instagram Kullanıcı Adınız
 5. Instagram Adınız
 6. E-posta Adresi
Instagram Hesap Açılış Formu Sayfasının Kapatılması

Yukarıdaki alanları gördüğünüzde doğru doldurmaya özen gösterin çünkü yanlış bilgi vermeniz sonucunda kapatılan Instagram hesabını yeniden açma talebiniz kabul edilmeyecek ve kapatılan Instagram hesabı açma formunu doldurmanız boşa gidecektir. Hızlı bir geri dönüş istiyorsanız doğru bilgiler verin.

Açıklama kısmında instagram hesabınızın kapatılma nedenini sorabilir ve bunu neden yapmadığınızı veya nedenini sorgulayabilirsiniz.

Örneğin neden ihlal yapmadığınızı düşündüğünüzü açıklamanız, hesabınız çalındıysa bunu kanıtlarla göstermeniz yetkililerin daha hızlı hareket etmesini sağlar.

Instagram Silinen Hesabı Açabilir mi?

Sosyal medya platformları herkes tarafından seviliyor ancak bazen hesabın kapatılması ya da kişisel olarak kapatılması istenebiliyor. Bu gibi durumlarda Instagram masaüstü ve mobil üzerinden Instagram hesabı kapatmak mümkündür.

Instagram hesabı kapatan kişilerin genellikle anlık öfke ile kapattıkları ve bir süre sonra pişmanlık ile geri döndükleri gözlemlenmektedir. Özellikle hesabı kapatan kullanıcılar şifre unutma gibi durumlarla da karşılaşabiliyor. Instagram hesabını kapatıp 3-4 saat sonra yeniden açma girişimleri her zaman başarısızlıkla sonuçlanır çünkü instagram henüz hesabı tam olarak kapatmamıştır.

Instagram hesabınızı kapattığınızda tıpkı kapatılan instagram hesaplarında kullanılabilen kapatılan instagram hesap açma formunu kullanarak basit birkaç tıklama ile geri açabilirsiniz. Ancak instagram hesabınızı sildiyseniz geri getirmenin bir yolu yoktur ancak 30 gün içerisinde geri dönerseniz hesabınız mutlaka geri gelecektir eğer 30 günü aştıysanız geri dönmenizin bir faydası olmayacaktır ve kapatılan instagram hesap açma formu burada size yardımcı olmayacaktır.

Instagram Kapatılan Hesap Geri Nasıl Açılır?

Aşağıdaki maddeleri uygulayarak birkaç tıklama ile Instagram hesabınızı geri alabilirsiniz. Instagram hesabınızı geri açmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

 1. Mobil veya masaüstünden instagram hesabınıza giriş yapın.
 2. Geçici olarak veya 30 gün geçmediyse hesabınızı silin, kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.
 3. Uzun süre sonra geri dönerseniz hesabınıza koşulları kabul etmeniz için bildirim gelebilir.

Hesabınızı açtığınızda eski verileriniz hemen görünmeyebilir, 1-2 gün içerisinde sahip olduğunuz tüm veriler hesabınıza geri yüklenecektir. Takipçi sayınız azalmışsa hesabınız kapalıyken takipçileriniz sizi takip etmeyi bırakmış olabilir.

92 thoughts on “Instagram Hesap Açılış Formunun Kapatılması 2023

 1. buy amoxicillin over the counter uk: [url=https://amoxicillins.com/#]generic amoxil 500 mg[/url] order amoxicillin no prescription

 2. buy zithromax online cheap [url=http://azithromycin.men/#]generic zithromax medicine[/url] zithromax capsules australia

 3. ivermectin 5 mg price [url=https://stromectolonline.pro/#]ivermectin humans[/url] ivermectin 6mg dosage

 4. indian pharmacies safe [url=https://indiapharmacy.cheap/#]top 10 pharmacies in india[/url] reputable indian pharmacies

 5. Acheter mГ©dicaments sans ordonnance sur internet [url=https://pharmacieenligne.icu/#]Pharmacies en ligne certifiГ©es[/url] pharmacie ouverte

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *