Opera’ya Chrome Eklentisi Nasıl Kurulur?

Opera’da Chrome Eklentisini Yükleme

Dünyanın en büyük, en iyi arama motoru ve internet tarayıcısı google chrome olmasına rağmen opera günümüzde hala internet tarayıcısı olarak kullanılmaktadır. Opera sırasıyla hazır vpn özelliği ve reklam engelleme gibi google chrome’dan farklı birçok özelliği ile olumlu ve olumsuz olarak öne çıkmaktadır.

Opera kullanıcıları olumlu yönlerinden yararlanırken olumsuz yönlerini kapatmak için google chrome eklentilerini kullanmaktadır. Eğer operaya chrome eklentisi nasıl yüklenir bilmiyorsanız hazırladığımız yazımızda operaya uzantı ekleme ve chrome eklentisi yükleme hakkında birçok şeyi bulabilir ve uygulayabilirsiniz.

Opera’ya Chrome Eklentisi Nasıl Kurulur?

Web tarayıcısı olarak opera kullanıyorsanız bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Chrome tarayıcısı tarafından geliştirilmediği düşünüldüğünde eksikliklerin olması oldukça normal ancak chrome tarayıcısının sahip olduğu eklentileri yükleyerek olumsuz bir deneyimle karşılaşmanızı engelleyebilirsiniz.

“Install Chrome Extensions” olarak bilinen chrome eklentisini operaya yüklemek için kullanmanız gereken basit bir chrome eklentisidir. Opera’ya chrome uzantısı yüklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Opera’ya Uzantılar Nasıl Eklenir?

Aşağıdaki adımları takip ederek opera’ya uzantı ekleyebilir ve opera’ya chrome eklentisi yükleyebilirsiniz.

  • Opera Tarayıcınızı bilgisayarınızdan açın
Opera’da Chrome Eklentisini Yükleme
  • Opera’dan https://chrome.google.com/webstore/search/translate adresine giriş yaparak chrome web mağazasını açın.
Opera’ya Chrome Uzantısı Yükleme
  • Opera’nın uzantılar bölümüne giriş yapın. Uzantılar bölümünden “Eklentiyi Etkinleştir” seçeneğine tıklayınız. Eklediğiniz uzantılar siz yüklemediğiniz sürece asla etkinleştirilmeyecektir.

  • Opera’ya uzantıları ekledikten sonra uzantıları etkinleştirebilir ve çalıştırabilirsiniz. Aşağıdaki ve yukarıdaki görselleri takip ederek istediğiniz chrome uzantısını opera tarayıcısında çalıştırabilir ve kurabilirsiniz.

Opera Uzantısı Eklemek Ne İşe Yarar?

Opera’ya chrome uzantıları yükleyerek Opera tarayıcısını tıpkı Chrome tarayıcısını kullanır gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Opera tarayıcısının olumlu ve olumsuz yönlerini chrome eklentilerini kullanarak ortadan kaldırabilir, ihtiyaçlarınız doğrultusunda tarayıcınıza uygun eklentileri yükleyebilirsiniz.

Opera’ya eklenti eklemek için başka bir kaynaktan yararlanmak istiyorsanız aşağıdaki videoyu izleyebilir ve Opera tarayıcınıza chrome eklentilerini kurabilirsiniz. Aşağıdaki videoda opera için chrome eklentilerini yüklemek için kullanabilirsiniz.

Opera Tarayıcının Önemli Özellikleri

Sekmeli Gezinme: Tarayıcınızı kullanırken birden fazla sekme arasında gezinebilirsiniz.

Popup Engelleme: Opera tarayıcısını kullanırken önünüze açılacak tüm pencereleri kontrol edebilir veya engelleyebilirsiniz.

Şifre Yönetimi: CTRL+ENTER tuşlarını kullanarak şifrelerinizi görüntüleyebilir ve şifrelerinizi kaydedebilirsiniz.

Fare Hareketi Takibi: Opera’nın fare hareketleri için desteği.

Notlar: Opera tarayıcısını kullanırken, internette gezintiniz sırasında istediğiniz zaman not alabilirsiniz.

Yerleşik Arama: Google, ebay ve amazon gibi birçok sitede Opera’nın dahili arama imkanı bulunmaktadır.

9 thoughts on “Opera’ya Chrome Eklentisi Nasıl Kurulur?

  1. Pharmacie en ligne livraison 24h [url=http://pharmacieenligne.icu/#]Pharmacie en ligne livraison 24h[/url] Acheter mГ©dicaments sans ordonnance sur internet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *