Organik Hit Nedir? Organik Hit Arttırma Teknikleri Nelerdir?

Organik Hit Nedir? Organik Hit Programı Nedir?

Google’da organik hit, organik hit programları diye arama yaptığınızda karşınıza birçok arama sonucu çıkacaktır. Bu içeriklerin birçoğu organik hit anahtar kelimesini sıkça kullanıp trafik elde etme peşindedir, asıl amaçları size organik hit hakkında bilgi vermek değildir. Bu nedenle seo defteri ekibi olarak organik hit nedir ve organik hit arttırma teknikleri başlığı altında tüm sorularınıza cevap bulabileceğiniz bir yazı hazırladık.

Organik Hit Nedir?

Organik hit, web sitesine gelen kullanıcıların herhangi bir yönlendirme olmadan siteyi ziyaret etmesine denir. Organik hit elde etmek için web sitesi yöneticileri site içi seo ve site dışı seo tekniklerini organik bir şekilde gerçekleştirirler. Organik seo çalışması, sitenin arama sonuçlarında ilk sayfalarda yer alması ile organik büyüme sağlar.

Organik hit için birden fazla yöntem vardır, bunlar organik seo çalışması olabilir ancak ücretli yöntemler de vardır, sektör olarak kurulan bu sektörün adı “Organik hit programı” olarak arama sonuçlarında yer almaktadır. Organik trafik programları belirli bir süre boyunca siteye belirli miktarlarda ziyaretçi gönderir. Bunlardan organik trafik programı başlığı altında daha detaylı bahsedeceğiz.

Organik Trafik ile Neler Elde Edebilirsiniz

 • Doğal Ziyaretçi
 • Saha İçinde Dönüşüm
 • Benzersiz Ziyaretçi
 • Site Gezinme Süresi

Ücretsiz Organik Hit Arttırma Teknikleri

Organik hit, kullanıcıların herhangi bir yönlendirme olmadan siteyi ziyaret etmesidir. Organik trafik elde etmenin ücretli ve ücretsiz birçok yolu vardır, biz bu makale başlığı altında ücretsiz organik hit tekniklerinden bahsedeceğiz. Organik trafik elde etmek için iç seo ve dış seo tekniklerini kaliteli bir şekilde uygulamak gerekir, böylece organik seo çalışması siteye gelen ziyaretçilerin organik olmasını sağlayacaktır. Aşağıda organik trafik arttırma tekniklerini sıraladık, aşağıdaki listeyi doğru bir şekilde uyguladığınız takdirde sitenizde organik trafiği arttırabilirsiniz.

SEO Uyumlu Kaliteli İçerik Hazırlayın

Sitenize organik trafik sağlamak istiyorsanız sitenizdeki içeriğin kaliteli olması ve seo uyumlu makale yazarları tarafından yazılması gerekir. Seo uyumlu makaleler, bir konu hakkında arama yapan kullanıcının arama yaparken kullandığı anahtar kelimeyi içererek arama sonuçlarında yer almasını sağlar. Kaliteli içerik üretirken nelere dikkat etmeniz gerektiğini aşağıda sıraladık

 • Anahtar Kelimeleri Bulun
 • Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimeler Kullanın
 • Bilgilendirici İçerik Hazırlayın
 • İçeriğiniz Akıcı Bir Anlatıma Sahip Olmalı
 • Başlıkları, Başlıklar Hiyerarşisine uygun olarak kullanın
 • Meta Açıklama anahtar kelimelerle doldurulmamalıdır
 • İlgi Çekici Başlıklar Kullanın
 • İçeriğinizde Görseller Kullanın
 • URL’de anahtar kelimeler kullanın
 • Özgün İçerik Yazın
 • Sorulara Cevap Verecek İçerik Üretin.

Doğru Anahtar Kelimeleri Kullanın

Kaliteli içerik başlığı altında anahtar kelimelerden biraz bahsetmiştim ancak anahtar kelimeler çok daha detaylı bir konu. İçeriğinizde kullanacağınız anahtar kelimelerin özellikleri, içeriğinizin kullanıcılar tarafından bulunabilmesini sağlayacak şekilde olmalıdır. Bir içerik için anahtar kelime seçerken anahtar kelimenin aranma hacmine ve rekabet oranına dikkat edin. Seçeceğiniz anahtar kelimenin aranma hacmi ve rekabet oranı “Orta Seviye” olmalıdır Orta seviye bir anahtar kelime sizin için rekabette kolaylık sağlayabileceği gibi arama sonuçlarında rakiplerinizle mücadele etmenizi de sağlayabilir.

Anahtar kelime seçerken chrome anahtar kelime araçlarını ya da seo uzmanlarının kullandığı anahtar kelime araçlarını kullanabilirsiniz. Bu araçları kullanarak anahtar kelimeleri belirleyebilir ve içeriğinizi bunların etrafında oluşturabilirsiniz. İçeriğinize anahtar kelime eklerken çok sık anahtar kelime ile doldurmayın, bunun için 5-6 kez kullanmak idealdir.

Anahtar Kelime Araçları

 • Ubersuggest
 • Ahfres
 • Semrush
 • Anahtar Kelime Aracı

Backlink Çalışması Yapın

Backlinking, web sitelerinin birbirlerine bağlanmasıyla yapılır. Kaliteli backlinklere sahip bir site arama sonuçlarında yükselebilir çünkü kaliteli backlink, bir sitenin hedef siteye link vererek onu tavsiye ettiği anlamına gelir. Kaliteli backlinkler elde ederek arama sonuçlarında yükselebilir ve sitenize organik trafik çekebilirsiniz. Kaliteli backlink çalışması yapmak için organik yöntemler kullanın ve dr puanı yüksek backlinkler almaya çalışın.

Backlink Araçları

404 Sayfalarını optimize edin

404 Sayfaları sitenizi ziyaret eden kullanıcılar ve googlebotlar için olumsuzdur. Eğer sitenizde 404 sayfaları varsa sitenizi ziyaret eden kullanıcılar bu sayfalarla karşılaştıklarında hemen siteyi terk ederler çünkü bu sayfalarda aradıkları sonuç yoktur dolayısıyla ziyaretçinin siteyi terk etmesi google hemen çıkma oranının artmasına sinerji verir. Googlebotlar için de durum aynıdır. Googlebotlar 404 sayfalı bir siteyi tararken bu sitedeki içeriğin işe yaramaz olduğunu işaretleyerek siteyi terk edebilirler. 404 sayfalar ele alınması gereken önemli iç seo konularıdır.

Mobil Uyumluluk

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet artık telefonlar üzerinden de kullanılabiliyor. Google güncellemelerinden sonra mobil cihazların google için çok önemli olduğu anlaşıldı, bu nedenle mobil uyumlu sayfaların varlığı arama sonuçlarında bir sıralama faktörü haline geldi. Arama sonuçlarında ön sıralarda yer almak istiyorsanız sitenizi ziyaret eden kullanıcılar için mobil uyumlu sayfalar hazırlamanız gerekiyor. Mobil uyumlu olmayan sayfalar kullanıcının site içerisinde gezinmesini zorlaştırabilir ve googlebotlar tarafından tespit edildiğinde arama sonuçlarından çıkarılabilir ya da arama sonuçlarındaki sıralaması düşebilir.

Site Hızı

Sitenizin açılış hızı düşükse sitenizi ziyaret eden kullanıcılar sitenin yüklenmesini beklemeden siteden ayrılabilirler. Bu sadece ziyaretçiler için değil googlebotlar için de önemli bir konudur çünkü googlebotlar sitenizi tararken sayfaların yüklenmesini çok fazla bekleyemezler bu yüzden sitenizin hızlı olması önemlidir. Hızlı bir site kolayca taranabilir ve yüklenebilir, böylece hemen çıkma oranı artmaz, sitenizin google gözünde değerli olmasını sağlayabilirsiniz.

Dış Bağlantı Stratejisi

İçeriğinizi kaynak göstermek için ya da detaylı bilgi için başka sayfalara link verebilirsiniz ancak bunu yaparken içeriğinize zarar verip vermediğine dikkat etmeniz gerekir. Link verdiğiniz sitenin değerli olduğundan emin olun ve link verdiğiniz kelimenin çok yüksek olmamasına dikkat edin, kaynak kısmı olarak en alta başlık olarak ekleyin.

Google Anlytics Analizi

Google analitik aracını kullanarak sitenizin hit oranını ölçebilirsiniz. Bu aracı kullanarak sitenizi ziyaret eden kullanıcılar hakkında bilgi edinebilirsiniz. En çok organik trafik getiren sayfada link inşası stratejisi yaparak site içerisinde gezinme oranını artırabilirsiniz. Google anlytics aracını kullanmayı ihmal etmeyin.

 • En çok ziyaret edilen sayfa
 • Hemen çıkma oranı
 • Ziyaretçi Yerleri
 • Site Hızı
 • En az ziyaret edilen sayfalar

Organik Hit Siteleri

 • Organik trafik almak için internet üzerinde organik trafik siteleri bulunmaktadır. Bu siteler ücretli veya ücretsiz hizmet veriyor, bu hizmet hakkında olumlu ve olumsuz birçok farklı yorum var ancak SEO uzmanları için bu teknik olumsuz.
 • Bu sitelerdeki programları kullanmak için iyi bir karar vermeniz gerekiyor çünkü bir program üzerinden alacağınız trafik gerçek olmayacağı için sitenizi analiz ederken kafanız karışabilir bu yüzden değerlendirmek önemli olmayacaktır.

Organik Hit Programı Nedir?

Organikhit programı, sitenizde belirlediğiniz içeriklere belirli bir süre boyunca belirli miktarda ziyaretçinin bir program aracılığıyla gönderilmesidir.

Organik trafik programları ücretsiz ve ücretli olarak mevcuttur. Bu programlar aracılığıyla hit elde edilir.

Organik hit programlarının faydalı olup olmadığı konusunda farklı görüşler bulunmaktadır. Birçok seo uzmanı için organik hit programlarının aslında organik olmadığı görüşü ortaya atılsa da bazı seo uzmanları için organik hit programı kullanmaya değer olarak da yorumlanabilir.

Organik Hit Programları Ne İşe Yarar?

Organik hit programları siteye ziyaretçi gönderir ancak bir organik trafik programı belirli faktörler doğrultusunda siteye ziyaretçi gönderir. Organik trafik programlarının ne işe yaradığına dair birçok şeyi aşağıda sıraladık, siz de organik trafik programları kullanmak istiyorsanız aşağıda hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz.

 • Zaman doğrultusunda yapılır.
 • Benzersiz Kullanıcı Siteyi Ziyaret Eder.
 • Site İçerisinde Dönüşüm Oluşturur.
 • Backlinklerden yararlanarak siteye ziyaret çeker.

Organik trafik programı aracılığıyla sitenize ziyaretçi çekmek istiyorsanız dikkat etmeniz gerekir. Organik trafik programı hakkında birçok farklı görüş vardır. Eğer gerçekten hit almak istiyorsanız iç ve dış seo tekniklerini uygulamanız sonucunda sitenizi arama sonuçlarında ön sayfalara taşıyarak organik trafik elde edebilirsiniz.

Ücretsiz organik hit programlarını kullanarak sitenize gelen trafiği arttırmak istiyorsanız yukarıda bıraktığımız video dışında içeriğimize bir video daha eklemeyi doğru bulduk çünkü farklı hit programları ile sitenize farklı konum, gezinme süresi gibi önemli metrikleri de ekleyerek organik hiti arttırabilirsiniz. Ücretsiz organik trafik arttırma programları, organik hit arttırma ve organik hit programları ile ilgili videoyu aşağıda izleyerek web sitesi hit arttırma programı arayışınızda size yardımcı olabilir.

2 thoughts on “Organik Hit Nedir? Organik Hit Arttırma Teknikleri Nelerdir?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *