Sosyal İmleme Nedir? Sosyal İmleme Siteleri Nedir?

Sosyal İmleme Nedir? Sosyal İmleme Siteleri Nedir?

Sosyal imleme, web sitelerinin backlink ve index stratejisi için kullandığı bir yöntemdir. Sosyal imleme için sosyal imleme siteleri kullanılır. Sosyal imleme siteleri ile birlikte sosyal imleme programları ve sosyal imleme sayfaları da web sitesi yöneticileri tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır. Seodefteri.org ekibi olarak sosyal imleme siteleri hakkında bir çok bilgiyi bulabileceğiniz bir yazı hazırladık.

Sosyal İmleme Nedir?

Sosyal imleme, web sitelerinin içeriklerini anahtar kelimeler ve url ile büyük imleme sitelerinde paylaşarak index ile backlink almalarını sağlar.

İngilizce’de social bookmarking olarak da bilinen sosyal imleme, web sitelerinin index ve backlink almak için kullandığı eski bir yöntemdir. Büyük imleme platformlarında backlink elde etmek için web sitesindeki içerik url ve anahtar kelime ile paylaşılır.

Büyük imleme platformlarının google tarafından sıkça taranması ve dr puanının çok yüksek olması siteye ekleyeceğiniz url ve anahtar kelimenin size backlink ve index olarak dönmesini sağlar.

Sosyal İmleme Tarihçesi

Sosyal imleme siteleri 1996 yılından beri hizmet vermektedir. 2003 yılında kurulan lezzetli “social bookmarking” ve taggin kelimelerinin yoğun kullanımı ile popüler hale gelmiştir. Sosyal imlemenin temel amacı; kaliteli sosyal platformlardan url ve anahtar kelime ile içerik paylaşıp bu platformda ziyaretçilere ulaştırarak index ve backlink elde etme olanağı sağlar.

Sosyal imleme siteleri günümüzde site dışı seo çalışmaları için kullanılmaktadır çünkü backlink elde etmek için sosyal imleme siteleri yoğun olarak kullanılmaktadır.

Sosyal İmleme Siteleri Nedir?

Sosyal imleme yapabilmek için sosyal imleme sitelerini bilmek gerekir. Sosyal imleme siteleri google tarafından dr puanı yüksek olan ve çok büyük ziyaretçi ağırlayan platformlara sitenizdeki içerikleri eklediğinizde arama sonuçlarındaki sıralamayı yükseltebilir ancak hızlı indexlenme alabilirsiniz. Sosyal imleme platformları sayesinde marka bilinirliği, ücretsiz reklam ve arama sonuçlarında sıralama elde edebilirsiniz.

 • Pinterest: Pinterest’te profil oluşturarak içeriklerinize görseller üzerinden linkler ekleyebilir, yönlendirme ve index alabilirsiniz.
 • Facebook: Facebook: Dünyanın en büyük ve en bilinen sosyal medya platformu olan Facebook, işletmelerin bloglarının yer aldığı önemli bir yerdir ve buradaki varlığınız marka bilinirliği için çok önemlidir.
 • Twitter: Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Twitter, hedef kitle ve bilinirlik kazanmanıza yardımcı olabilir.
 • Youtube: Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Youtube, video içeriklerine ev sahipliği yapıyor. Bu platformda içeriklerinizi videolar halinde paylaşabilir, index ve backlink alabilirsiniz.
 • Reddit.com: Sosyal medyada rastladığınız tüm eğlenceli konuların kaynağı olan Reddit, içeriklerinizi bu platformda paylaştığınızda backlink ve hızlı indekslenme olarak size fayda sağlayabilir.
 • Delicious.com: İlk sosyal imleme sitesi ve en bilinen sosyal imleme sitesi.
 • Folkd.com
 • Stumbleupon.com
 • Fark.com
 • Scoop.it
 • Digg
 • Tökezlemek
 • disqus.com
 • digg.com
 • plus.google.com

Sosyal İmleme Sitelerinin Önemi

 • İçeriğinizi sosyal imleme sitelerinde paylaşmanız hızlı bir şekilde indekslenmenizi sağlar.
 • Sosyal imleme siteleri, arama sonuçlarında ön sayfaya çıkmak için bir backlink stratejisi olarak kullanılabilir.
 • Dr puanı yüksek olan sosyal imleme siteleri içeriğinizi arama sonuçlarında ön sayfalara taşıyabilir.
 • Sosyal imleme siteleri büyük sosyal medya platformlarını içerir. İçeriklerinizi bu büyük platformlarda hedef kitlenize ulaştırabilirsiniz.
 • Ücretsiz reklam sunabilen sosyal imleme siteleri, marka sahibi iseniz sitenizin bilinirliğini yayabilir.
 • Sosyal imleme siteleri genellikle dijital pazarlama ve büyük içerik platformları tarafından backlink almak ve hızlı indekslenmek için kullanılır. Hızlı indekslenme arama sonuçlarında rakip sitelere göre daha hızlı yer almanızı sağlarken, backlink alma; arama sonuçlarında rakip içeriklere göre daha üst sıralarda yer almanızı sağlayabilir.

Sosyal İmleme Programı

Bir sosyal imleme programı aradığınızda, backlink programlarıyla karşılaşırsınız. Sosyal imleme programı bir backlink programı olarak çalışır. Sosyal imleme programı arama sonuçlarında ön sayfalara çıkmak için kullanılır fakat sosyal imleme programı organik bir backlink çalışması ile yapılmadığı için arama sonuçlarında ön sayfada kalmak uzun ömürlü olmayabilir bu yüzden organik seo çalışmaları yaparak backlink ve sosyal imleme çalışması yapabilmek önemlidir. Backlink programlarını kullanmanızı önermiyoruz çünkü doğal olarak yapacağınız seo çalışmaları arama sonuçlarında ön sayfalarda kalmanızı sağlar, bu uzun süreli fayda sağlar. Eğer doğal backlink çalışması yapacaksanız dr ve pr puanı yüksek backlinkler almaya çalışın, dofollow ve nofollow dengesine dikkat edin.

Sosyal İmleme Nasıl Yapılır?

Sosyal imleme nasıl yapılır diye arama yaptığınızda karşınıza çıkan içeriklerde imleme yapılacak sitelerin genelde google gözünde değersiz olduğunu ve size zarar vereceğini tespit ettik ancak işinize yarayabilecek kaliteli bir şekilde sosyal imleme yapmak için pinterest, facebook, folkd, reddit gibi kaliteli sitelerden sosyal imleme nasıl yapılır onu anlatacağız.

 1. Reddit’e kayıt oluyoruz.
 2. Kullanıcı adı ve şifre ile reddit’e üye olun.
 3. Reddit’e üye olduktan sonra kişisel bilgilerinizi ekleyin.
 4. Kişisel bilgilerinizi ekledikten sonra profil bölümündeki + simgesine tıklayın.
 5. Karşınıza çıkacak olan başlık ve açıklama kısmına backlink ve hızlı index almak istediğiniz içeriği ekleyin.
 6. İçeriğin linkini anchor text olarak eklemeyi unutmayın. Kaynak olarak içeriğin sitenizdeki URL’sini ekleyin.

Sosyal İmleme Örnekleri

Sosyal imleme yapmak bazen zor olabilir. Doğru bir sosyal imleme yapmak için sosyal imleme örnekleri size faydalı olabilir, aşağıya bırakacağımız sosyal imleme örnekleri videosu size faydalı olabilir. Sosyal imleme örnekleri videosunu izlerken çalışmalarınızı imleyeceğiniz sitelerin listesini yukarıya bıraktık, backlink çalışmanızı bu siteler üzerine kurmanızı ve imleme yapacağınız sitelerin güvenilir olmasına dikkat etmenizi öneririz. Yoğun olarak yapacağınız backlink çalışması google tarafından size ceza olarak geri dönebilir.

90 thoughts on “Sosyal İmleme Nedir? Sosyal İmleme Siteleri Nedir?

 1. To announce true to life scoop, follow these tips:

  Look fitted credible sources: http://nature-et-avenir.org/files/pages/?what-is-a-video-news-release.html. It’s material to secure that the expos‚ outset you are reading is reputable and unbiased. Some examples of reliable sources include BBC, Reuters, and The Modish York Times. Read multiple sources to pick up a well-rounded understanding of a particular news event. This can help you get a more complete picture and keep bias. Be in the know of the position the article is coming from, as constant respectable report sources can compel ought to bias. Fact-check the dirt with another source if a communication article seems too staggering or unbelievable. Till the end of time be unshakeable you are reading a known article, as news can substitute quickly.

  Close to following these tips, you can befit a more in the know rumour reader and more wisely be aware the everybody around you.

 2. Totally! Conclusion info portals in the UK can be overwhelming, but there are scads resources available to help you find the unmatched one for you. As I mentioned before, conducting an online search representing https://morevoucher.co.uk/js/pages/1how-old-is-jean-enersen-king-5-news.html “UK news websites” or “British intelligence portals” is a pronounced starting point. Not but desire this give you a encyclopaedic slate of communication websites, but it choice also provide you with a better brainpower of the common communication prospect in the UK.
  On one occasion you be enduring a itemize of embryonic story portals, it’s important to estimate each sole to determine which upper-class suits your preferences. As an example, BBC Intelligence is known in place of its objective reporting of information stories, while The Custodian is known pro its in-depth breakdown of bureaucratic and sexual issues. The Self-governing is known for its investigative journalism, while The Times is known in search its business and wealth coverage. Not later than understanding these differences, you can select the news portal that caters to your interests and provides you with the hearsay you want to read.
  Additionally, it’s significance considering local despatch portals because specific regions within the UK. These portals produce coverage of events and scoop stories that are relevant to the область, which can be specially utilitarian if you’re looking to keep up with events in your local community. For occurrence, provincial communiqu‚ portals in London include the Evening Paradigm and the Londonist, while Manchester Evening Hearsay and Liverpool Repercussion are popular in the North West.
  Inclusive, there are numberless statement portals readily obtainable in the UK, and it’s important to do your research to find the united that suits your needs. By evaluating the contrasting news broadcast portals based on their coverage, style, and position statement angle, you can select the individual that provides you with the most fitting and attractive low-down stories. Meet success rate with your search, and I ambition this bumf helps you discover the perfect news portal inasmuch as you!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *