Instagram Toplu Fotoğrafları Tek Tıkla Nasıl Silinir?

En Kolay Instagram Toplu Fotoğraf Silme

Sosyal medya uygulamaları hayatımızın her alanında bize eşlik ediyor. Bu sosyal medya uygulamalarının en büyüğü ise Facebook tarafından satın alınan Instagram. Instagram dünyanın en büyük video fotoğraf uygulaması olarak kullanılıyor. Instagram uygulamasını kullanırken paylaştığımız çok fazla video fotoğraf olabiliyor ve bu video fotoğrafların çok fazla olması bunları tek tek elle silmeyi zorlaştırabiliyor. Bu gibi durumlardan kolayca kurtulmanızı sağlayacak instagram toplu fotoğraf silme yöntemlerini sizler için hazırladık.

Instagram’da paylaştığınız fotoğrafları tek tek manuel olarak silmek size sıkıcı gelebilir hatta bu zaman kaybı bile olabilir. Bununla uğraşmamak için aşağıda yer alan ve size zaman kazandıracak Instagram fotoğraf silme yöntemlerini adım adım uygulayarak istemediğiniz tüm fotoğraflardan kurtulabilir ve paylaştığınız tüm fotoğraflardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Instagram Toplu Fotoğraf Silme Nasıl Yapılır?

Instagram fotoğraf silme işlemleri işletim sistemlerine göre farklı yöntemlere ayrılmaktadır. İOS ve android işlemcilere göre ayrılmaktadır. Bu işlemcilere sahip cep telefonlarında farklı instagram toplu fotoğraf silme işlemlerini uygulayabilirsiniz. IOS instagram toplu fotoğraf silme ve android instagram fotoğraf silme işlemlerini uygulayabilirsiniz.

İOS Instagram Toplu Fotoğraf Silme Nasıl Yapılır?

İOS işletim sistemine sahip telefonlarda aşağıdaki adımları takip ederek toplu fotoğraf silme işlemi yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımları uygularken kullanacağınız uygulamanın 3. parti bir uygulama olduğunu unutmamanız gerekiyor çünkü bu tarz uygulamalar instagram hesaplarını çalabiliyor ve izinsiz veri kullanabiliyor, lütfen kullanmadan önce dikkat ediniz.

 • Öncelikle iOS işletim sistemli cihazlarda uygulama marketi olarak kullanılan App Store’a girmeniz gerekiyor.
 • App Store’a girerek “Cleaner for Ins” uygulamasını indirin.
 • Uygulama yüklendikten sonra giriş yapın.
 • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra karşınıza “medya” sekmesi çıkacaktır.
 • Medya sekmesinden silmek istediğiniz fotoğrafları seçin.
 • Ardından üst kısımda yer alan “Eylemler “e tıklayın.
 • “Sil” simgesine tıklayarak tüm fotoğrafları temizleyin.

Instagram toplu fotoğraf silme işlemi için bunları yapmanız yeterlidir. Ancak bu işlem sonucunda bazen fotoğrafların tamamı silinmeyebilir, burada elinizdeki fotoğraf sayısı oldukça etkilidir.

Android Instagram Toplu Fotoğraf Silme

Andorid işletim sistemine sahip cihazlarda Instagram’daki fotoğrafları toplu olarak silmek için izlemeniz gereken adımları aşağıda listeledik. Aşağıdaki adımları takip ederek Instagram toplu fotoğraf silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 • İlk adım olarak google play store’a giriş yapın.
 • Google play store’da “Instant Cleaner – for Instagram” uygulamasını aratın ve indirin.
 • Instant Cleaner – for Instagram uygulamasını indirdikten sonra Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Uygulamayı açtıktan sonra menünün en altında yer alan “gönderiler” bölümüne giriş yapın.
 • Gönderiler bölümünden sonra ekranın sağ üst kısmında yer alan “seçenek” simgesini işaretleyin.
 • Ardından “tümünü seç” simgesini göreceksiniz, ekrandaki tüm fotoğrafları seçin ve ekranın sağ üst köşesindeki sil simgesine tıklayın.

Yukarıdaki bilgiler dışında Instagram toplu fotoğraf silme işlemini bir video içeriği izleyerek de yapabilirsiniz. Aşağıdaki videoyu izleyerek instagram toplu fotoğraf silme işlemini yapmak için videoya tıklayınız.

Programsız Instagram Toplu Fotoğraf Silme Nasıl Yapılır?

Android işlemcili telefonların uygulayabileceği bir instagram toplu fotoğraf silme yöntemini sizler için hazırladık. Andorid işlemcili telefonlar için daha basit bir yöntem olan instagram toplu fotoğraf silme apk yöntemi daha kolay ve basit bir yöntemdir.

Apk uygulamaları genellikle instagram ve uzmanlar tarafından önerilmemektedir. Çalınma veya bilgilerin ele geçirilmesi gibi sorunlar yaşanmaktadır. Bu nedenle bu uygulamaları kullanırken dikkat etmeniz ve buna göre instagram toplu fotoğraf silme apk yapmadan önce doğru karar vermeniz gerekmektedir.

 • Instagram Hesabını Facebook’a Bağlayın
 • Facebook’ta bir sayfa oluşturun ve ardından ayarlar bölümüne geçin, ayarlar bölümünde açılacak olan sayfada menüye geçiş yaparak instagram simgesine tıklayın.
 • Önünüze açılacak olan ekranda instagram bölümü linkine tıklayın. Bu işlemi yaparken toplu fotoğraf sileceğiniz hesabı seçmeye dikkat edin.
 • Hesapları bağladıktan sonra facebook instagram ve faccebook sayfalarını birlikte yönetmek için bir içerik yönetim stüdyosu sunuyor. Bunun için içerik stüdyosuna giriş yapın ve burada gönderiler sekmesine giriş yaptığınızda daha önce yaptığınız gönderilerin listesini göreceksiniz, buradan sileceğiniz fotoğrafları işaretleyin.

103 thoughts on “Instagram Toplu Fotoğrafları Tek Tıkla Nasıl Silinir?

 1. [url=https://propecia1st.science/#]get cheap propecia without insurance[/url] buy propecia no prescription

 2. where to buy amoxicillin 500mg without prescription: [url=http://amoxicillins.com/#]buy amoxicillin 250mg[/url] order amoxicillin online

 3. cheap erectile dysfunction pills online [url=http://cheapestedpills.com/#]erectile dysfunction drugs[/url] п»їerectile dysfunction medication

 4. best ed pills non prescription [url=https://cheapestedpills.com/#]ed pills comparison[/url] male erection pills

 5. ivermectin for sale [url=http://stromectolonline.pro/#]ivermectin tablets order[/url] ivermectin 200mg

 6. mexican pharmaceuticals online [url=http://mexicanpharmacy.guru/#]reputable mexican pharmacies online[/url] mexican rx online

 7. To read verified dispatch, follow these tips:

  Look representing credible sources: http://lawteacher.ac.uk/wp-content/pages/news-reporter-in-spongebob-who-is-it.html. It’s high-ranking to ensure that the newscast source you are reading is reputable and unbiased. Some examples of good sources include BBC, Reuters, and The Fashionable York Times. Interpret multiple sources to pick up a well-rounded understanding of a discriminating info event. This can support you return a more complete facsimile and avoid bias. Be hep of the angle the article is coming from, as constant respectable hearsay sources can be dressed bias. Fact-check the gen with another source if a expos‚ article seems too lurid or unbelievable. Forever pass inevitable you are reading a fashionable article, as news can substitute quickly.

  Nearby following these tips, you can become a more informed scandal reader and best apprehend the beget everywhere you.

 8. To presume from verified rumour, dog these tips:

  Look representing credible sources: https://drsophie.co.uk/wp-content/pages/when-repeated-1968-name-in-the-news-crossword.html. It’s material to guard that the news origin you are reading is worthy and unbiased. Some examples of virtuous sources tabulate BBC, Reuters, and The Fashionable York Times. Review multiple sources to get back at a well-rounded sentiment of a precisely info event. This can support you get a more ideal display and keep bias. Be cognizant of the perspective the article is coming from, as set reputable report sources can contain bias. Fact-check the gen with another origin if a communication article seems too lurid or unbelievable. Always pass persuaded you are reading a advised article, as tidings can change-over quickly.

  Close to following these tips, you can evolve into a more in the know rumour reader and more wisely be aware the cosmos about you.

 9. Positively! Conclusion expos‚ portals in the UK can be awesome, but there are tons resources available to cure you espy the best one for you. As I mentioned in advance, conducting an online search representing https://kitjohnson.co.uk/pag/learn-how-to-outsmart-fake-news.html “UK scuttlebutt websites” or “British intelligence portals” is a vast starting point. Not only desire this give you a encompassing shopping list of report websites, but it determination also provide you with a heartier savvy comprehension or of the in the air hearsay landscape in the UK.
  On one occasion you be enduring a file of imminent account portals, it’s powerful to estimate each sole to choose which best suits your preferences. As an example, BBC Dispatch is known quest of its disinterested reporting of news stories, while The Keeper is known for its in-depth breakdown of partisan and popular issues. The Self-governing is known for its investigative journalism, while The Times is known in the interest of its vocation and funds coverage. By way of understanding these differences, you can pick out the talk portal that caters to your interests and provides you with the newsflash you hope for to read.
  Additionally, it’s usefulness all things close by scuttlebutt portals representing specific regions within the UK. These portals yield coverage of events and good copy stories that are relevant to the область, which can be specially helpful if you’re looking to charge of up with events in your town community. In place of exemplar, provincial good copy portals in London contain the Evening Paradigm and the Londonist, while Manchester Evening Scuttlebutt and Liverpool Reflection are popular in the North West.
  Comprehensive, there are many bulletin portals accessible in the UK, and it’s high-ranking to do your inspection to unearth the joined that suits your needs. At near evaluating the contrasting news portals based on their coverage, luxury, and essay perspective, you can decide the one that provides you with the most related and captivating news stories. Decorous destiny with your search, and I anticipate this information helps you reveal the correct news broadcast portal since you!

 10. Altogether! Conclusion news portals in the UK can be unendurable, but there are tons resources available to boost you mark the best one as you. As I mentioned before, conducting an online search with a view https://astraseal.co.uk/wp-content/art/how-old-is-jesse-watters-from-fox-news.html “UK hot item websites” or “British story portals” is a pronounced starting point. Not no more than determination this chuck b surrender you a encyclopaedic slate of hearsay websites, but it intention also provide you with a punter pact of the current communication scene in the UK.
  Once you secure a list of embryonic rumour portals, it’s powerful to evaluate each anyone to shape which upper-class suits your preferences. As an example, BBC Advice is known quest of its objective reporting of news stories, while The Keeper is known pro its in-depth criticism of partisan and group issues. The Unconnected is known pro its investigative journalism, while The Times is known in the interest of its business and finance coverage. By concession these differences, you can decide the rumour portal that caters to your interests and provides you with the newsflash you want to read.
  Additionally, it’s quality all in all neighbourhood pub expos‚ portals with a view explicit regions within the UK. These portals yield coverage of events and scoop stories that are fitting to the area, which can be specially helpful if you’re looking to charge of up with events in your neighbourhood pub community. For exemplar, municipal dope portals in London include the Evening Pier and the Londonist, while Manchester Evening News and Liverpool Repercussion are popular in the North West.
  Comprehensive, there are diverse bulletin portals at one’s fingertips in the UK, and it’s important to do your inspection to remark the everybody that suits your needs. Sooner than evaluating the unconventional news broadcast portals based on their coverage, variety, and position statement perspective, you can choose the one that provides you with the most relevant and attractive low-down stories. Decorous luck with your search, and I hope this bumf helps you reveal the perfect news portal for you!

 11. Быстромонтируемые строения – это новейшие здания, которые отличаются высокой быстротой установки и гибкостью. Они представляют собой здания, заключающиеся из предварительно сделанных деталей либо узлов, которые способны быть быстро смонтированы на районе застройки.
  [url=https://bystrovozvodimye-zdanija.ru/]Здание из сэндвич панелей под ключ[/url] обладают гибкостью также адаптируемостью, что позволяет просто изменять а также переделывать их в соответствии с запросами клиента. Это экономически лучшее и экологически долговечное решение, которое в крайние годы приняло широкое распространение.

 12. canadian mail order pharmacies [url=https://interpharm.pro/#]canadian international pharmacy[/url] canadian online drugstore

 13. farmaci senza ricetta elenco [url=http://farmaciaonline.men/#]farmacie online sicure[/url] farmaci senza ricetta elenco

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *