Twitter Durduruldu Hatası 2023 Çözümleri

Twitter Durduruldu Hatası 2023

Twitter kullanıcıları twitter durduruldu hatası ile sık sık karşılaşmaktadır. Twitter durduruldu hatası kullanıcıların uygulamayı kullanmasını engellediği için büyük bir sorun ancak twitter neden durduruldu ya da twitter durduruldu hatası ne anlama geliyor ve twitter çalışmıyor hatası nasıl çözülür diye merak ediyorsanız hazırladığımız yazıda sürekli karşılaştığınız “tweetler şu anda alınamıyor, lütfen daha sonra tekrar deneyin hatası” nın nasıl çözüleceğine dair birçok farklı yöntem bulunuyor. Aşağıdaki yöntemleri kendiniz karar vererek uygulayabilirsiniz.

Twitter Durduruldu Hatası Ne Anlama Gelir?

Twitter durduruldu hatası, kullanıcılar uygulamayı kullanırken uygulamanın bir nedenden dolayı çalışmayı durdurduğu anlamına gelir.

Twitter Neden Durduruldu?

Twitter neden durduruluyor diye merak ediyorsanız, twitter uygulaması sosyal medya uygulamaları arasında en büyük ve en kullanıcı dostu uygulama olduğu için daha iyi hizmet verebilmek için sürekli güncelleme yapıyorlar, diğer sebep ise kullanıcı kaynaklı herhangi bir sebep olabilir.

Twitter Durduruldu Hatası Çözümleri

Twitter kullanıcıları twitter durduruldu hatası ile karşılaştıklarında bu sorunu çözmelerine yardımcı olabilecek birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Uygulamayı kullanırken “tweetler şu anda alınamıyor, lütfen daha sonra tekrar deneyin hatası” veya “maalesef twitter durduruldu hatası” ile karşılaşıyorsanız twitter çalışmıyor, twitter sorun giderme ve twitter çalışmıyor hatası çözümü için aşağıdaki çözüm yöntemleri size yardımcı olabilir.

 • Telefonunuzu yeniden başlatın.
 • Twitter’ı güncelleyin.
 • Telefonunuzu Güncelleyin
 • Depolamayı Kontrol Et.
 • Twitter’ı Silin ve Yeniden Yükleyin.
 • Twitter’ı Durdurmaya Zorlayın.
 • Telefonunuzu Sıfırlayın.

1.Telefonunuzu Yeniden Başlatın

 • Telefonun güç düğmesini basılı tutun ve görüntülenen yeniden başlat seçeneğine tıklayın.
 • Telefonunuzu yeniden başlatın.

Telefonunuzu yeniden başlatmak twitter durduruldu hatasının çözümü için faydalı olabilir çünkü telefonu yeniden başlatmak telefonda twitter için kullanılan önbelleğin silinmesine neden olacaktır. Belleğin silinmesi twitter çalışmıyor hatasının ortadan kalkmasına yardımcı olabilir, telefonunuzu belirli aralıklarla yeniden başlatmanız diğer uygulamalarda da bu sorunlarla karşılaşmanızı engelleyebilir.

2. Twitter’ı Silin ve Yeniden Yükleyin

 • Uygulamayı Sil
 • Twitter’ı Uygulama Marketinden İndirin

Twitter uygulamasını silip yeniden yüklemek twitter çalışmıyor hatasını ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir. Twitter uygulaması telefonunuzda yüklüyken, dosyalardaki herhangi bir sorun nedeniyle çalışmıyor olabilir. Uygulamayı silip yeniden yüklediğinizde yenilenen dosyalar sorunsuz bir şekilde çalışabilir.

3. Twitter’ı Durdurmaya Zorlama

 • Telefonun ayarlarını açın.
 • Uygulamalar sekmesine giriş yapın.
 • Twitter uygulamasına basılı tutun.
 • Durdurmaya Zorla seçeneğine tıklayın.

Twitter uygulamasında twitter durduruldu hatası ile ilgili sorunun kaynağı ne yazık ki bazen yazılımsal olabiliyor. Bu sorunu çözmek için samsung ve android telefonlarda uygulanabilen bir yöntem olan twitter force stop uygulayabilirsiniz. Twitter’ı yeniden başlatmak bu sorunun çözülmesine yardımcı olabilir.

4. Telefonunuzu Güncelleyin

Twitter uygulamasını kullanırken twitter durduruldu hatası ile karşılaşırsanız bu her zaman twitter uygulamasından kaynaklanmayabilir. Çünkü eski işletim sistemleri bazı sosyal medya uygulamaları ile uyumlu çalışmayabilir ve bu da twitter durduruldu hatası ile sonuçlanabilir. Telefonunuzun güncel olması, uygulamalarla uyumlu olmasını ve sorunsuz çalışabilmesini sağlar.

5. Depolama Alanını Kontrol Edin

 • Telefon ayarlarına girin
 • Depolama alanına gidin.
 • Gereksiz uygulamaları silin.

Twitter uygulaması twitter durduruldu hatası veriyorsa bunun birçok sebebi olabilir bunlardan bir tanesi de telefonun depolama alanıdır. Depolama alanı dolu olan telefonlarda bazı uygulamalar verimli çalışamaz ve twitter uygulaması böyle durumlarda twitter durduruldu uyarısı verir. Telefonunuzun depolama alanını kontrol edin ve gereksiz yer kaplayan fotoğraf, video ve uygulamaları silin.

6. Twitter’ı Güncelle

 • Uygulama marketine giriş yapın.
 • Güncellenmesi gereken uygulamaları kontrol edin.
 • Twitter güncel değilse, güncelleyin.

Yukarıdaki yöntemleri uyguladıysanız ve ne yazık ki hala twitter durduruldu hatası sorununu çözemediyseniz belki twitter’ı güncellemek sorununuzu çözmeye yardımcı olabilir. Twitter uygulaması sürekli kendini güncellediği için eski yazılımlar sorun çıkarıyor uygulamayı güncel tutarsanız daha az sorunla karşılaşırsınız.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

7. Telefon Ayarlarını Sıfırla

Yukarıdaki yöntemlerin hepsini uyguladıysanız ve twitter uygulamasına giriş yaptığınızda hala twitter durduruldu hatası alıyorsanız telefonun fabrika ayarlarına sıfırlamak sizin için son yöntem olabilir. Twitter uygulaması için telefonunuzu sıfırlayacaksanız telefonunuzu ve ihtiyacınız olan gerekli bilgileri yedeklemeyi unutmayın.

Yukarıdaki adımları uygulamakta zorluk çekiyorsanız twitter çalışmıyor sorunu ile ilgili sorunlarınızı çözmenize yardımcı olabilecek twitter başa dönüyor, twitter durduruldu ve twitter neden durduruldu hatası ile ilgili sorunlarınızı çözmenize yardımcı olabilecek bir videoyu aşağıya bırakıyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *